Author Topic: Pótkerék  (Read 8965 times)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Pótkerék
« on: 2008 December 05, 12:45:26 pm »
Ti mit csináltok az ötödik abronnccsal?

A négy darab szépen elkopik, az ötödik meg megmarad.

Kinek mi a bevált gyakorlata?  :)
Mk6 1.3 benzin

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Pótkerék
« Reply #1 on: 2008 December 05, 12:48:04 pm »
megmarad. arra a pár km-re amíg a gumisig elmeek a pótkerékkel bőven jó még ha a mintája nem is stimmel a többihez.

rgida

  • Guest
Re: Pótkerék
« Reply #2 on: 2008 December 06, 07:05:28 am »
Csatlakozom.
Nem tudom elképzelni,hogy valaki mind az 5 gumit cserélné.Vagy van aki így csinálja??

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Pótkerék
« Reply #3 on: 2008 December 06, 20:27:23 pm »
nekem a ladámban még a GYÁRI 87-es gyártású szőrös!! orosz gumi volt a pótkerék.

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: Pótkerék
« Reply #4 on: 2008 December 07, 01:32:47 am »
sokangy ha csinálják,hogy defekt esetén felteszik a pótkereket,a defektesre ugyan olyan gumit tesznek mint a pótkerék,igy van 1 pár frankó uj kereke,a régi meg megy pótkeréknek. ez csak akkor valósitható meg ha a pótkerék megeggyezik a rajta lévő gumi tipusával (téli/nyári). egy előnye van,mint mindennek ugy a pótkeréknek is van szavatossága(gumi elöregedik),igy nem csak pótkerék lehet belőle hanem teljes értékű és egy esetleges gumi garnitúra cserénél 3db ot kell csak venni.
de én hagyom benne ha defekt van felteszem aztán gumisnál csere olyanra ami rajta volt. mivel nem megyek sokat ezért szinte minden gumi még szőrös,meg nekem lemez felnin téli gumi van alu felni 16 os a pótkerék meg nyári 14 es.egyikhez se passzol szóval marad pótkerék.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Pótkerék
« Reply #5 on: 2008 December 07, 11:39:44 am »
annyit hozzáfűznék pocok, hogy az amit mondtál hogy a pótkerékhez vesznek egy gumit, az szép és jó lenne, ha nem számítana a tapadásban a gumi életkora. én nem szívesen mennék két különböző korú gumival egy tengelyen eltérő tapadással. pótkerékkel csak is az első gumisig, és ha nem régi volt a meglévő abroncs, hozzá venni egy ugyanolyant, de régebbi guminál ez sztem nem érdemes. inkább két jó állapotú nem régi használt gumi. az nem is túl drága, és legalább tuti jól fog tapadni. a meglévő 1 gumit meg állapottól függően elrakom vagy ott hagyom a gumisnál és az árát levonatom a munkadíjból.(pár ezer ft. amennyit érhet használtan.)

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: Pótkerék
« Reply #6 on: 2008 December 30, 13:06:02 pm »
Sudye! Ha jól emlékszem a fifi Mk6-7 pótkereke Hankook, vagy brigi B391. Mind a kettőből annyi van az állványon hogy már nem férünk el töle. Sőt van még 0km-es pót kerekünk is. Ha kipukkadt valamelyik gumi, igenis fent kell hagyni helyette a pótot. Szerintem találnánk hasonló korú és állapotú gumit a másik oldalra is!
kobold

Atis77

  • Guest
Re: Pótkerék
« Reply #7 on: 2008 December 31, 20:13:38 pm »
Én szívesen vennék MK6 2004 évjáratra való B391-es gumit felnivel.....ha valaki el szeretné adni

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Pótkerék
« Reply #8 on: 2009 January 01, 05:02:00 am »
Sudye! Ha jól emlékszem a fifi Mk6-7 pótkereke Hankook, vagy brigi B391. Mind a kettőből annyi van az állványon hogy már nem férünk el töle. Sőt van még 0km-es pót kerekünk is. Ha kipukkadt valamelyik gumi, igenis fent kell hagyni helyette a pótot. Szerintem találnánk hasonló korú és állapotú gumit a másik oldalra is!
így persze okés a dolog, de ez nálatok van, az átlag gumisnál nem játszik. :D de nálatok az ilyen is megoldható Papi! :)

acdc

  • Guest
Re: Pótkerék
« Reply #9 on: 2009 November 25, 22:14:36 pm »
Sziasztok!
Én is ezen gondolkodtam: mit is kezdhetek a pótkerék gumiabroncsával! Szinte még új.  Megkérdeztem a kereskedőt, kitől a téli gumikat szereztem be: tud ilyet keríteni? Ő azt mondta, kifutó típus, még Németországból be tud hozatni. Ára kb. 15000 ft.
Én a következőt teszem vele: lefényképezem és meghirdetem. Ha valakinek van párja és kell neki, postázom (csak az abroncsot). Árban 6-7000 ft szerintem reális lehet.
Most rendeltem nyári Fulda Eco control-t. Kicsit olcsóbb, mint szezonban. A régi kocsimnál a téliből hordtam pótkereket nyáron, majd télen fordítva.
Ha valakit érdekel a pótkerék, figyeljen, valószínűleg a hét végén felteszem a hirdetést!
 :wave:

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Pótkerék
« Reply #10 on: 2009 November 26, 00:53:49 am »
télen a nyári pótkerékért b***ogathatnak!!!
Moderálva
« Last Edit: 2009 November 26, 08:22:59 am by Csipi »

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Pótkerék
« Reply #11 on: 2009 November 26, 08:20:35 am »
Na, azt a rendőrt is p***nrúgnám, aki beleköt hogy mé nyári a pótkerék  >:(
Minden autóhoz nyári pótkereket adnak, és tudtommal sehol sincs előírva hogy az helyett (is) vegyél télit télire... Nyilván egy pótkerékkel nem közlekedsz hosszútávon.. ez már a szőrszálhasogatás netovábbja lenne..
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Pótkerék
« Reply #12 on: 2009 November 26, 14:36:28 pm »
És a virslikerekeknél nincs is téli :) Vagy tévedek?
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: Pótkerék
« Reply #13 on: 2009 November 26, 15:47:01 pm »
Tudomásom szerint kis országunkban még nem kötelező a téligumi használata,csak ajánlott...

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: Pótkerék
« Reply #14 on: 2009 November 27, 08:31:27 am »
Szerintem se kötelező, viszont ha balesetezel télen nyári gumival, a biztosító beint...
ildipontbretus kukac gmail pont com