Author Topic: Ötletek! MK6-7  (Read 8146 times)

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Ötletek! MK6-7
« on: 2008 April 10, 10:50:20 am »
Mivel a fiestában nincs kesztyűtartó,padló  világítás  ezt ledezéssel könnyen meg lehet oldani a biztosíték doboz ott figyel a kesztyűtartó mögött, szaktudást nagyon nem igényel.

Ha esetleg valaki TVs duppla dines re cserélné a gyári magnót, az antenna simán elfér és jól működik a hátsó lámpabúra alatt!
Diszkrét és nem kell összefúrkálni ragaszgatni a kocsit.
A kábelek simán elférnek az ajtógumik alatt, könnyen vezethetők.

Vigyázat a kozépső konzolon felul középen van egy klipsz ami élből összekarcol mindent ha nem vigyáztok vele! - kiszerelés, beszerelésnél -

Ha előfordul hogy néha nehezen indul reggel majd kis pihi után elsőre esetleg a pumpálás segít - TDCi - akkor valószínüleg az egyik injektor visszafolyónál a gumigyűrü elfáradt és levegőt szív - ha nem egyértelmü akkor ezt gázolaj ömlés formályában adja tudtunkra kb 2 hónap után :)  szervízben 50e lett volna a hibafelmérés javítás, én hagytam hogy az autó megmondja mi baja. Javítási költség 1 azaz egy LEI kb 70ft meg egy elfagyott kéz :) 15 perc munka - éppen Erdélyben voltam - 74000km rel az órában.

A belsővilágítás is ledezve lett, -fehér - a kapcsolója körül - szétszedett állapotban - van egy pici keret amibe két pici zöld is befér hogy este megtaláljuk a kapcsolót :)) ez folyamatosan világít halványan.

A VAN ban a hátsó rács zörök és nem igazán lehet vele semmit csinálni ezért kapott két gumipókot :)

üdv




Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: Ötletek! MK6-7
« Reply #1 on: 2008 April 10, 11:02:51 am »
a tv-s megoldásról van kedved képeket közölni? :)

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: Ötletek! MK6-7
« Reply #2 on: 2008 April 10, 12:00:46 pm »
Engem a kesztyűtartó világítás érdekelne. Képed van róla, vagy leírás?

sztrakk9

  • Guest
Re: Ötletek! MK6-7
« Reply #3 on: 2008 April 10, 14:16:24 pm »
szeva


 én ma kezdek neki,majd csinálok képeket és felteszem,ha meg vagyok.
 ;D

sztrakk9

  • Guest
Re: Ötletek! MK6-7
« Reply #4 on: 2008 April 10, 17:07:43 pm »
Na a művelet kb 2h,de mivel figyelmetlen voltam, rossz kapcsolót vettem,pont olyat ami akkor világít ha becsukom az ajtót.Pehh!
amúgy spécin meg lehet csinálni, nem is látszik a kapcsoló fején kívül semmi!
Kell két L alakú lemez vagy műanyag,a zár beakasztó fül mellé,szélre két lyuk,
ide kerülnek a tartók belülről a műszerfalra két lemezcsavarral fel lehet fogatni,fel sem tűnik,h nem gyári csavar.A kapcsolót azt meg oda teszed ahova akarod csak a felső részen legyen mert máshol nem éri el az ajtót és mindig világítani fog!
Kell 2 led,2ellenállás,/ha nem 12v a led!!/ meg a kapcsoló.nekem 430HUF-ba került.
nem drága de jó dolog.
A képeket holnap teszem fel mert nincs itthon a fényképezőgép! :)

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Ötletek! MK6-7
« Reply #5 on: 2008 April 10, 17:10:50 pm »
Na a művelet kb 2h,de mivel figyelmetlen voltam, rossz kapcsolót vettem,pont olyat ami akkor világít ha becsukom az ajtót.Pehh!
amúgy spécin meg lehet csinálni, nem is látszik a kapcsoló fején kívül semmi!
Kell két L alakú lemez vagy műanyag,a zár beakasztó fül mellé,szélre két lyuk,
ide kerülnek a tartók belülről a műszerfalra két lemezcsavarral fel lehet fogatni,fel sem tűnik,h nem gyári csavar.A kapcsolót azt meg oda teszed ahova akarod csak a felső részen legyen mert máshol nem éri el az ajtót és mindig világítani fog!
Kell 2 led,2ellenállás,/ha nem 12v a led!!/ meg a kapcsoló.nekem 430HUF-ba került.
nem drága de jó dolog.
A képeket holnap teszem fel mert nincs itthon a fényképezőgép! :)

Nálam mindíg világít ha a gyújtás rajta van , a fény nem jön ki a led meg 20mA/db fogyasztást jelent azaz "3" évig bírná az aksi.

üdv

ui: én is előveszem majd a fényképezőgépet

sztrakk9

  • Guest
Re: Ötletek! MK6-7
« Reply #6 on: 2008 April 10, 17:25:59 pm »
Véletlen azt nem tudod,h milyen szinű vezetékek mennek a belső tér világításhoz? és melyik oldalon???

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Ötletek! MK6-7
« Reply #7 on: 2008 April 10, 19:52:03 pm »
Véletlen azt nem tudod,h milyen szinű vezetékek mennek a belső tér világításhoz? és melyik oldalon???

Egszerübb ha rákötsz a belső világításra fent az egyedülálló a pozitív ez állandó nem kell használni máshonnan is tudsz lekötni a másik oldalon a kettő a test az egyik állandó. A kábelek egyszerűen elvezethetők a kárpit alatt majd az ajtótömítés alatt. Így nem kell semmit keresgélned vagy az eredeti kábeleket vagdosni stb.

Üdv

Amúgy ha kiveszed a lámpát akkor látod a vezetékek színét :)

Offline scampi

  • Az öreg róka
  • ****
  • Posts: 384
  • Segített?: +14/-7
Re: Ötletek! MK6-7
« Reply #8 on: 2008 April 11, 01:15:18 am »
Néhány ígért kép de lesz még a beszerelésről is :)





sztrakk9

  • Guest
Re: Ötletek! MK6-7
« Reply #9 on: 2008 April 11, 20:40:16 pm »
szevasztok

ma nem jutottam el a kocsiig, közbe jött egy maszek.
de meglesznek a képek!!

sztrakk9

  • Guest
Re: Ötletek! MK6-7
« Reply #10 on: 2008 April 13, 14:24:46 pm »
az igért képek.

[a csatolmány törölve]