Author Topic: MK7 utólagos kpzár  (Read 22285 times)


natloz

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #31 on: 2009 October 18, 20:30:33 pm »
Hali!

Van egy MK7-es Fiesta Van-om, de nem vállalták bele a központi zár szerelését utólagosan. (illetve azt mondták, hogy 40k a zárszerkezet+a vezérlő+távirányító és a munkadíj, azaz kb 65-70k :D)
Valakinek lenne tippje, vagy ötlete, hogy hol vállalnák megfizethető áron, vagy hol lehetne egy ilyen készletet megvenni, ami passzol a kocsihoz? Vagy már egy csomagtartó nyitó cucc is jó lenne, mert nagyon sz*r mindig kulccsal nyitogatni.

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #32 on: 2009 October 18, 20:51:51 pm »
Visszaolvastál ebben a topikban az elejétől?Mert elég sok hasznos infot leírtunk itt :P
Ha kedvet kaptál hozzá,akkor az Unixnál van kb4-5000ft körüli áron univerzális központi zár,ami 4 ajtóhoz jó.
Ebből 2-t elhasználsz az első ajtókhoz,és még marad tartalékod is a csomagtartó nyitás megcsinálása után is.(a csomagtartó nyitást egyszerű megcsinálni,egyedül a vezeték behúzásra hátra ami nehéz,de megoldható,a lényegről-a  rögzítésről-meg van kép ebben a topicban)
Ha úgy érzed,van némi műszaki érzéked,szerintem bátran vágj bele,mi meg segítünk,ha elakadtál ;)
Minden ami autĂł hifi!:)

natloz

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #33 on: 2009 October 18, 21:09:37 pm »
Köszi a gyors választ! :)
Elolvastam igen, csak azt mondták, meg itt is írtátok, hogy valami fordos átalakító kell hozzá, és azt nem tudom, hogy mennyire bonyolult buherálni, vagy beszerezni :) Vagy az csak a rögzítésnél érdekes? Illetve a csomagtartó nyitót mennyire lenne macerás bekötni a műszerfali kapcsolóhoz?
Bocsi, hogy így vaktában kérdezősködök, de használva van minden nap a kocsi, és nem engedhetem meg, hogy megbontom, és 2-3 napig ötletelek, így minél több kérdést megpróbálok előre tisztázni mielőtt belevágnék :) 

sztrakk9

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #34 on: 2009 October 19, 08:39:19 am »
szia
Én is vettem fordos átalakítót 4 db 4 ezerért de semmire sem jó nincs helyed elhelyezni!

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #35 on: 2009 October 19, 14:37:41 pm »
Egymástól függetlenül ugyanúgy oldottuk meg Sztrakk kollégával a beszerelést,és ezek szerint egyikőnknek sem volt szüksége a fordos átalakítóra ;D
Én is a képen látható módon oldottam meg.
Egyedüli buktatója a központi zár motor helyes elhelyezése és rögzítése,ugyanis egyedül a fordnál van az  a megoldás,hogy a belső kilinccsel oldották meg az ajtó nyitást/autó bezárást,szóval játszani kell kicsit az állítócsavarokkal,hogy megfelelően nyitható-zárható  legyen :P
A hátsó ajtó nyitására a javaslatom: a gyári vakdugó helyére egy gyári kapcsoló,vagy a vakdugót kivenni,kifúrni egy dizájnos nyomókapcsolót bevezetékelni, beletenni,majd visszahelyezni.Én mindent a riasztóval vezérelek,amit szintén én szereltem be utólag,és szintén nem gyári,de ezzel a kapcsolós megoldással-esetleg relével vezérelve-ugyanazt lehet elérni.
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #36 on: 2009 October 19, 19:34:44 pm »
Vagy... Nézel bontóban centrálós zárat, és behuzód neki a kábelt. Lehet hogy olcsóbb mint az univerzális zár meg a modul. Hátsó ajtónyitó sem nagyobb kaland. Simán testet kapcsol. Nyomógomb csatlakozójának egyik szálját rácsavarozod a bódéra, a másikat bele kötöd az extra dobozba(ha szemből nézed akkor a jobb oldali stekker jobb alsó sarkába). A kocsi bal hátuljánál a kárpit alatt találsz két stekkert. Egy próbalámpával kiméred hogy melyik szálon jön a kapcsolt negatív.(Elvileg tudtam hogy milyen színű a kábel csak elfelejtettem) :) Onnan húzol egy szálat a centrálhoz. És kész !!!
kobold

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #37 on: 2009 October 19, 19:48:02 pm »
Ez is egy járható út,ami nem elvetendő :notworthy:
Felkeltette az érdeklődésemet ez az extra doboz ::)
Hogy néz ez ki,és hol is kell keresni pontosan? :P
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #38 on: 2009 October 19, 19:56:25 pm »
Műszerfal alatt bal oldalon. Egy pár darab műanyagot le kell venni hogy megtaláld de nem ördöngösség.
kobold

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #39 on: 2009 October 19, 20:06:04 pm »
Köszi :notworthy:
...Akkor még egy kérdés,ami nem pont ebbe a topikba való.
Ha gyári elektromos ablakot akarok bele tenni(mondjuk bontottat),akkor kell-e még valami kiegészítő dolog,amitől működni fog,a beszerelés után...úgy értem,láttam,hogy a gyári kábelkötegben szinte mindent elhoztak az ajtó átvezető csatijáig,de a műszerfal alatt,kell-e még valamit Pl.relét,ilyesmit beiktatni,vagy simán működni fog? :P
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #40 on: 2009 October 19, 20:24:34 pm »
Pont most csináltam egy ilyen fifit amit fel kellett extrázni.
Nem minden esetben jó ha ott van az ajtónál a kábel.(Ezt taglalhatnám órákig. Egy egyszerű példa:más évjárat, más gyár, stb,stb.) Nem mindig ugyan oda kerül a kábel. Érdemes úgy válogatni az alkatrészeket hogy egy autóból legyen.
Ilyenkor cserélni kell: műszerfalköteg, ajtópanel, extradoboz, ajtó kárpit, stb, stb.
kobold

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #41 on: 2009 October 19, 20:33:34 pm »
Ezt nem gondoltam volna :-\
Akkor ez esetben,lehet célravezetőbb az univerzálisat beszerelni :puke:
Minden ami autĂł hifi!:)

ToTo

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #42 on: 2009 November 06, 08:06:37 am »
Hello!

Lehet rossz helyre írok, ezért ne kövezzetek meg, de a keresőben nem találtam jobbat!  :(
Nos tehát! A héten lettünk boldog tulajdonosai egy 2007-es 5ajtós fityusznak! :)) Örülünk, mint majom a farkának!
Na de egy gondom azért akad! Mégpedig, hogy nincs benne riasztó, és mivel sajnos egyelőre sokat fog az utcán állni, féltem!
Plz ajáljatok riasztót! Hol érdemes megvenni, beszereltetni, milyet érdemes venni, kb mennyibe kerül! Stb:)
Még lesz pár kérdésem vele kapcsolatban, de azt majd a tuning topikban! :D
előre is  :notworthy:

Offline bruno13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 179
  • Segített?: +18/-6
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #43 on: 2009 November 06, 08:38:37 am »
Gsm riasztó,árnyékolással még kevesen foglalkoznak,a csipogót úgyis kiüti úgy hogy meg sem szólal!
100%os védelem nincs.

ToTo

  • Guest
Re: MK7 utólagos kpzár
« Reply #44 on: 2009 November 06, 08:58:05 am »
Persze vágom, hogy nincs 100%, de azért a biztonságérzet mégis sokat számít!
Meg ugye, ha nem tudja, hogy van benne riasztó, akkor hogy üti ki?
Te/Ti hogyan véditek a szekeret?