Author Topic: 1.4 Tdci sportkipufogó  (Read 15097 times)

zoli

  • Guest
Re: 1.4 Tdci sportkipufogó
« Reply #15 on: 2008 February 19, 21:39:23 pm »
Ahogy Robi is írta,bármilyet,ízlés szerint ;D
az enyém amúgy nem dízel,de arra is érvényes,hogy minél nagyobb,annál halkabb
nekem mindenképpen halk kellett.a leghalkabbak ovális formájúak,és hosszúak.
Mármint hogy érted hogy minél nagyobb átmérőre gondolsz vagy hosszúságra mert szerintem nem mindegy?És ez tényleg így van nem is tudtam jó ezt is tudni!Kösszi

>>>Nem a belső átmérő nagysága miatt halkabb, hanem a belső és külső átmérő közti rész legyen minél nagyobb, mert ott van megtömve hangtompitóval.

Robi

  • Guest
Re: 1.4 Tdci sportkipufogó
« Reply #16 on: 2008 February 20, 08:26:36 am »
A dob nagysága számít. Minél nagyobb, annál halkabb. Nekem egész kicsi, és egy cseppet ordít. :D
Bár nekem a középdobom is cserélve van gázgyorsítóra. :)

Carmen

  • Guest
Re: 1.4 Tdci sportkipufogó
« Reply #17 on: 2008 February 24, 18:46:13 pm »
Sziasztok!!

Semmire nem jutottam Auspuff ügyben. Hivtam egy manust a Remusnál vagy hol, mert ott láttam, hogy van nekik 111 ezerért, kérdeztem, hogy ez egy dobot takar? válasz: IGEN Majd hanyat dobtam magam. :cussing: :cussing:

Úgyhogy Auspuff Projekt egyenlőre félretéve.... :-X :BangHead: :BangHead: :cussing: :cussing:

Üdv: Carmen

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: 1.4 Tdci sportkipufogó
« Reply #18 on: 2008 February 24, 19:35:33 pm »
ez lenne a hozzá illő dob,asszem remus


[a csatolmány törölve]
Minden ami autĂł hifi!:)

Dugo

  • Guest
Re: 1.4 Tdci sportkipufogó
« Reply #19 on: 2008 February 24, 20:45:00 pm »
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy a kipufogódobhoz kell-e TÜV engedély mer remus-nál azt irják hogy a dsportdobhoz van TÜV engedély most ez mindegyik dobhoz kell kötelezően vagy jó ha van vagy fölösleges???Nem tudom én nem hallottam róla hogy kellene TÜV engedély sportdobhoz!!

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: 1.4 Tdci sportkipufogó
« Reply #20 on: 2008 February 24, 21:06:12 pm »
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy a kipufogódobhoz kell-e TÜV engedély mer remus-nál azt irják hogy a dsportdobhoz van TÜV engedély most ez mindegyik dobhoz kell kötelezően vagy jó ha van vagy fölösleges???Nem tudom én nem hallottam róla hogy kellene TÜV engedély sportdobhoz!!
németországban kötelező! Itthon elvileg NKH engedély kell hozzá, bár senkinek sincs...

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: 1.4 Tdci sportkipufogó
« Reply #21 on: 2008 February 24, 22:35:52 pm »
Sziasztok!!

Semmire nem jutottam Auspuff ügyben. Hivtam egy manust a Remusnál vagy hol, mert ott láttam, hogy van nekik 111 ezerért, kérdeztem, hogy ez egy dobot takar? válasz: IGEN Majd hanyat dobtam magam. :cussing: :cussing:

Úgyhogy Auspuff Projekt egyenl?re félretéve.... :-X :BangHead: :BangHead: :cussing: :cussing:

Üdv: Carmen

ha jól emlékszem iván auspuffja a dinamitdobnál lett csináltatva. ott mit mondanak?
meg itt oldalon is van egy kipuffos aki kedvezményt is ad klubkártyára! ::)
ötletet nem merek mondani, mert szerintem nem értek hozzá azt csak majomság lenne :D

Robi

  • Guest
Re: 1.4 Tdci sportkipufogó
« Reply #22 on: 2008 February 25, 07:35:44 am »
Remus-nál nem a cucc kerül annyiba, hanem a márka. Tény, hogy minőségi, típushoz szabott dobokat és rendszereket csinálnak, de azért nincs aranyból. Szerintem ne ilyen márkás auspuff-ban gondolkodj. Vannak univerzális dobok, pl a Janó-dob-nál is, vagy bármely más tuning üzletben. De inkább műhelyben vedd... ott felteszik, plusz kérhetsz tanácsot is.
A másik, ha kellene Tüv engedély a sportdobra, az nagyon csúnya lenne. Fél Magyarországot meg lehetne büntetni. :D

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: 1.4 Tdci sportkipufogó
« Reply #23 on: 2008 February 25, 16:48:49 pm »
A TÜV engedély magyarországon semmit nem ér,ha jól tudom!
Nekem az előző autómnál,semmi probléma nem volt a műszakin,egy vizsgabiztos azt mondta akkor,hogy ne legyen feltűnően hangos,és akkor nem lesz baj!
át is ment a vizsgán ;D
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: 1.4 Tdci sportkipufogó
« Reply #24 on: 2008 February 25, 17:54:38 pm »
A TÜV engedély magyarországon semmit nem ér,ha jól tudom!
Nekem az előző autómnál,semmi probléma nem volt a műszakin,egy vizsgabiztos azt mondta akkor,hogy ne legyen feltűnően hangos,és akkor nem lesz baj!
át is ment a vizsgán ;D
jól tudod Mo-n semmit nem ér a TÜV

Carmen

  • Guest
Re: 1.4 Tdci sportkipufogó
« Reply #25 on: 2008 February 25, 21:01:10 pm »


Tarcsy!

 A Dinamitnál lett csinálva Carmen Auspuffja is és ott azt mondták, hogy nem lesz szinte semmi hangja ha rakunk fel dobot...kiprobáltuk dob nélkül, azaz semmi nem volt fent még a gyári dob sem és szinte semmi hangja nem volt.
Viszont halottam egy 1.4Tdci-nek a hangját és neki volt fent dob és igen kis morcos hangja volt neki. Azért próbálok érdeklődni, hogy nem tud e valaki valamit.....
De lehet az lesz a vége, hogy a Dinamitnál probáltatok fel dobokat...aztán majd kisül belőle valami....

Üdv: Carmen                      :hello: :hello:

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: 1.4 Tdci sportkipufogó
« Reply #26 on: 2008 February 25, 21:51:08 pm »


Tarcsy!

 A Dinamitnál lett csinálva Carmen Auspuffja is és ott azt mondták, hogy nem lesz szinte semmi hangja ha rakunk fel dobot...kiprobáltuk dob nélkül, azaz semmi nem volt fent még a gyári dob sem és szinte semmi hangja nem volt.
Viszont halottam egy 1.4Tdci-nek a hangját és neki volt fent dob és igen kis morcos hangja volt neki. Azért próbálok érdeklődni, hogy nem tud e valaki valamit.....
De lehet az lesz a vége, hogy a Dinamitnál probáltatok fel dobokat...aztán majd kisül belőle valami....

Üdv: Carmen                      :hello: :hello:

jha értem ^^ nem olvastam ennek sem utána rendesen ::)
youtube-on próbálj meg még keresgélni.. más nem jut eszembe.
aztán csak hajrá

Dipper

  • Guest
Re: 1.4 Tdci sportkipufogó
« Reply #27 on: 2008 February 26, 01:11:47 am »
Carmen!
Lehet válogatni náluk,akár helyben is!Gond nélkül!
Nekem is úgy lett dinamit a popóm alatt!+bevállaltam 1 matricát a hátsó szélvédőre és olcsóbb is lett a végösszeg :)
Nagyon ügyesek!!!

Dugo

  • Guest
Re: 1.4 Tdci sportkipufogó
« Reply #28 on: 2008 March 04, 19:58:54 pm »
Hy skacok akit érdekel akciósan a dinamit dobnál vannak sportdobok (supersprint) 35 000 ft ez szerintem jó ár mert van olyan jó mint a remus sőt szerintem jobb is!!! ;D Én is gondolkozok egyen má meg is van hogy melyik csak még a másik része nincs meg amiből meg veszem de remélem má hamar meg lesz!!!??? ;D