Author Topic: Indításgátló hol?  (Read 9243 times)

rkyra

  • Guest
Indításgátló hol?
« on: 2007 December 14, 19:57:39 pm »
Elnézést, ha már volt hasonló kérdés. 2003-as évjáratú Fiestánkat sajnos sikerült összetörni.  :( A helyszínen még beindult, de le is fulladt. Azóta elszállítottuk ismerőshöz trélerrel, viszont ő már nem tudja beindítani. Ja a sérülés a bal első kerék és környezete. Fékezés nélkül szaladtak belénk sajnos, bár a mi hibánkból. Nem is ez a lényeg.
A kérdés az lenne, hogy van-e és ha igen hol, olyan rejtett kapcsoló, ami ilyen ütközés esetén lezárja a benzin adagolást? Csak mert így hirtelen ötlettől vezérelve erre gondol az ismerős, hogy ezért nem indul.
Kézikönyvünk nincs, mert használtan vettük.
Légyszi segítsetek! Magamba fordulok az autónk nélkül.  :( :(

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Indításgátló hol?
« Reply #1 on: 2007 December 14, 21:06:38 pm »
ha jól tudom nekem az mk7-ben a jobb oldalon van,a műszerfal alatt,a biztosítéktábla környékén
de a szervízkönyvben benne van
Minden ami autĂł hifi!:)

Robi

  • Guest
Re: Indításgátló hol?
« Reply #2 on: 2007 December 15, 00:56:29 am »
Nos, Én úgy tudom, hogy a Fiestákban van egy ütközéskor leoldó benzinkapcsoló, így még ha borulsz is nem kap benzint a motor, ergo nem gyullad ki. A régebbiekben valahol bal oldalon (a kárpit alatt?) lehet megtalálni, ha jól tudom. De a könyve pontosan leírja ezt.
Ennyit tudtam segíteni. És sajnálom! :( A lényeg, hogy Ti jól vagytok.

rkyra

  • Guest
Re: Indításgátló hol?
« Reply #3 on: 2007 December 15, 17:27:55 pm »
Köszönöm a válaszokat, megtaláltuk és el is indult. Már csak helyre kell pofozni.

zoli

  • Guest
Re: Indításgátló hol?
« Reply #4 on: 2007 December 15, 19:13:40 pm »
Köszönöm a válaszokat, megtaláltuk és el is indult. Már csak helyre kell pofozni.

>>> Ha már egyszer megvan megosztanád velünk hogy hol. Hátha jól jön még valakinek.

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Indításgátló hol?
« Reply #5 on: 2007 December 15, 21:17:03 pm »
Quote
>>> Ha már egyszer megvan megosztanád velünk hogy hol. Hátha jól jön még valakinek.

A kezelési útmutató leírása szerint:

Quote
ÜZEMANYAG-BEFECSKENDEZŐ RENDSZER BIZTONSÁGI KAPCSOLÓ (benzinmotoros járművek)

Az üzemanyag-ellátás elakadhat baleset vagy hirtelen rázkódás következtében (pl. koccanásnál parkolás közben).
A kapcsoló a kesztyűtartó mögött találhat.
Legelőször nyissa ki a kesztyűtartót és üritse ki. Nyomja befelé a kesztyűtartó oldalsó részét, majd forgassa el tovább a tartót lefelé.
Sárga fedőlap alatti gomb kiemelkedik a kapcsoló működése közben.

A kapcsoló alaphelyzetbe állítása

Ne kapcsolja vissza a biztonsági kapcsolót, ha benzinszagot érez vagy szivárgást észlel.

  • Fordítsa a gyújtáskapcsolót 0 állásba.
  • Ellenőrizze a motort, a motorteret és a gépkocsi alatt is nézze meg, hogy nem folyik-e valahol az üzemanyagrendszer.
  • Ha az üzemanyag nem szivárog, kapcsolja vissza a biztonsági kapcsolót a gomb benyomásával.
  • Fordítsa a gyujtáskapcsolót II állásba. Néhány másodperc múlva fordítsa vissza a kulcsot I állásba.
  • Ismét ellenőrizze az üzemanyagrendszer tömítettségét.

Hát Úraim, lefordítva keztyűtartó mögött, jobkézfelől egy hengerszerűség!
Remélem segítség volt ;)

A koccanást meg sajnálom, jó kalapálást  ;)
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

rkyra

  • Guest
Re: Indításgátló hol?
« Reply #6 on: 2007 December 15, 21:49:21 pm »
Köszönöm, hogy megírtad helyettem. Bevallom a sógorom csinálja az autót és csak érdeklődtem, hogy sikerült-e beindítania. Az itt kapott információk alapján vezettem rá, hogy merre keresse.

Ha már ez itt a téma, akkor még valamire választ adhatna valaki hozzáértő. Az ütközés után még percekig ment a motor, valahogy sikerült üresbe raknia a férjemnek a lefulladás előtt. Legalábbis gondolom, hogy így történt. Viszont nem értem, hogy miért nem zárta el akkor a benzint ez a kapcsoló, és miért csak akkor, mikor mi magunk állítottuk le az autót?

gergo

  • Guest
Re: Indításgátló hol?
« Reply #7 on: 2007 December 15, 22:11:57 pm »
Én ugyan nem tartozom a szakik közé, de gondolom ez a kapcsoló a benzinpumpát állítja le, de a rendszerben lévő benzin azért még egy kis ideig tudja táplálni a gépet... ez ugyan csak tipp, de még igaz is lehet ::) ;D

Dipper

  • Guest
Re: Indításgátló hol?
« Reply #8 on: 2007 December 16, 00:15:57 am »
Igen...én is így gondolom!
Ami bennemaradt még a csőben,azmiatt járhatott még!