Author Topic: "surrogó" hang a futóm?b?l  (Read 9010 times)

ceaser

  • Guest
"surrogó" hang a futóm?b?l
« on: 2007 December 08, 22:33:13 pm »
Sziasztok!

Nem tudom találkozott már valaki ilyen problémával:a téli kerék cserém meg történt. Nem tudom hogy ezzel lehet-e összefüggésben, vagy csak a cserével egy időben vettem észre, de a jobb oldala a futóműnek surrógó hangokat ad ki. A futóművet átnéztem, nem találtam semmit . nem lógnak az agyak(még jó másfél éves a bringa) a tárcsa szépen kopik, nincs válla,nincs porvéldőlemez, a kerekeken nem látszik semmi, hogy beleérne valamibe, sem a felnin, sem a gumin, sem sehol, a fékbetét rendben (csak azért jutott eszembe megnézni, mert teherautó szerelő lévén találkoztam már olyan fékbetéttel, amibe a gyártás során bele keveredett egy M8x??? csavar és iszonyat hangokat adott ki az autó). Az enyém viszont nem fékezésnél hallatja magát hanem állandóan. Amikor gurul az autó akkor veszem észre és valami forgó alk.résszel lehet a baj mert szakaszosan csinálja egyenes arányban a sebességgel, csak nagyobb sebességnél már az egyéb zajoktól nem hallani. nagyon idegesít nem találkozott valaki ilyesmivel? A féltengelyt is néztem De az általában - ha jól tudom - kanyarban szokott kopogni, és nem susog. Persze nem nagyon ismerem a személy autókat és fogalmam sincs mennyi az egészséges játéka a féltengely csuklóinak, Szóval minden tanácsot szívesen fogadok. Előre is köszi!   

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: "surrogó" hang a futóm?b?l
« Reply #1 on: 2007 December 08, 23:44:26 pm »
Sziasztok!

Nem tudom találkozott már valaki ilyen problémával:a téli kerék cserém meg történt. Nem tudom hogy ezzel lehet-e összefüggésben, vagy csak a cserével egy időben vettem észre, de a jobb oldala a futóműnek surrógó hangokat ad ki. A futóművet átnéztem, nem találtam semmit . nem lógnak az agyak(még jó másfél éves a bringa) a tárcsa szépen kopik, nincs válla,nincs porvéldőlemez, a kerekeken nem látszik semmi, hogy beleérne valamibe, sem a felnin, sem a gumin, sem sehol, a fékbetét rendben (csak azért jutott eszembe megnézni, mert teherautó szerelő lévén találkoztam már olyan fékbetéttel, amibe a gyártás során bele keveredett egy M8x??? csavar és iszonyat hangokat adott ki az autó). Az enyém viszont nem fékezésnél hallatja magát hanem állandóan. Amikor gurul az autó akkor veszem észre és valami forgó alk.résszel lehet a baj mert szakaszosan csinálja egyenes arányban a sebességgel, csak nagyobb sebességnél már az egyéb zajoktól nem hallani. nagyon idegesít nem találkozott valaki ilyesmivel? A féltengelyt is néztem De az általában - ha jól tudom - kanyarban szokott kopogni, és nem susog. Persze nem nagyon ismerem a személy autókat és fogalmam sincs mennyi az egészséges játéka a féltengely csuklóinak, Szóval minden tanácsot szívesen fogadok. Előre is köszi!   
lehet h maga a gumi ad ilyen fura hangot, lehet rajta valami egyenetlenség. cseréld le a pótkerékre és próbáld ki úgy, ha megszűnik akkor ott a bibi :)

ceaser

  • Guest
Re: "surrogó" hang a futóm?b?l
« Reply #2 on: 2007 December 09, 00:25:49 am »
ok, Köszi, erre nem is gondoltam!

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: "surrogó" hang a futóm?b?l
« Reply #3 on: 2007 December 09, 09:59:51 am »
nekem is csinált már surrogó hangot téligumi,nem jöttem rá miért,de kidobtam,lecseréltem és elmúlt
Minden ami autĂł hifi!:)

nandi

  • Guest
Re: "surrogó" hang a futóm?b?l
« Reply #4 on: 2007 December 12, 12:52:56 pm »
Én minden kerékcserekor centriroztatom mind a négy kereket (tehát évente kétszer), ahogy kopik a gumi, beszorul egy kavics, megütöd, stb változik a gumi, kerék súlyelosztása, rögtön elkezdhet rázni. Szóval én alapból a gumishoz viszem, magamnak meg lecserélem. Futóműállítás max akkor, ha húz oldalra a kocsi, nem egyenesen áll a kormány, vagy a futóművön volt valami javítás.

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: "surrogó" hang a futóm?b?l
« Reply #5 on: 2007 December 12, 19:20:19 pm »
Lehet láthatatlan szálszakadás is. Az én régi ratyi (barum) nyári gumim is ezt csinálja egy komolyabb fékezés (satu) óta.
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

Jesu

  • Guest
Re: "surrogó" hang a futóm?b?l
« Reply #6 on: 2007 December 12, 21:22:21 pm »
Bezony. Gumiproblema ez, legalabbis nagyon valoszinu. Nekem is volt mar ilyen. Csak leeresztett alapotban lehetett megtalalni a hibat. Meg volt torve, szakadva. Jo lesz potkereknek az elso gumisig.

ceaser

  • Guest
Re: "surrogó" hang a futóm?b?l
« Reply #7 on: 2007 December 13, 00:03:21 am »
Köszi Mindenkinek!
Hétvégén, ha lesz időm, akkor hátra teszem az ominózus kereket.Valószínű igazatok van, mert találtam a gumi oldalfalán egy pici repedést. De már nagyon idegesít, mert hol csinálja, hol nem.

köszi mégegyszer, ha meg van az ok, akkor megírom

kiskrisz

  • Guest
Re: "surrogó" hang a futóm?b?l
« Reply #8 on: 2007 December 13, 09:44:18 am »
Köszi Mindenkinek!
Hétvégén, ha lesz időm, akkor hátra teszem az ominózus kereket.Valószínű igazatok van, mert találtam a gumi oldalfalán egy pici repedést. De már nagyon idegesít, mert hol csinálja, hol nem.

köszi mégegyszer, ha meg van az ok, akkor megírom

Nekem is zúgnak a téligumijaim, de inkább akkor észrevehető ha az út vizes, mert akkor aztán van hangja!
Engem nem zavar, mert minden téliguminak van hangja! Sokat próbáltam már, a continentáltól a pirellin át és most Barum van fent! Szerintem tökéletes és az ára sem rossz! A nyárija meg nekem bizonyított már! Így én csak azt veszem, míg nem tapasztalom h romlana a minősége! 5 éve nem romlott igy szerintem nem is fog.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: "surrogó" hang a futóm?b?l
« Reply #9 on: 2007 December 13, 17:29:18 pm »
Köszi Mindenkinek!
Hétvégén, ha lesz időm, akkor hátra teszem az ominózus kereket.Valószínű igazatok van, mert találtam a gumi oldalfalán egy pici repedést. De már nagyon idegesít, mert hol csinálja, hol nem.

köszi mégegyszer, ha meg van az ok, akkor megírom

Nekem is zúgnak a téligumijaim, de inkább akkor észrevehető ha az út vizes, mert akkor aztán van hangja!
Engem nem zavar, mert minden téliguminak van hangja! Sokat próbáltam már, a continentáltól a pirellin át és most Barum van fent! Szerintem tökéletes és az ára sem rossz! A nyárija meg nekem bizonyított már! Így én csak azt veszem, míg nem tapasztalom h romlana a minősége! 5 éve nem romlott igy szerintem nem is fog.

az más amikor folyamatos zúgás van, az a gumi jellemzője. amiről mi beszélünk az egy rendellenes jelenség. nekem volt olyan nyárim ami zúgott úgy új korától kezdve ahogy te is mondtad, de olyanom is volt már ami elkezdte egyik napról a másikra... megsérült az egyik szál benne egy helyen, és hello gumi. :) én úgy keresek gumit h minél kisebb legyen a gördülési zaja :) engem zavar. rendszeresen figyelem az autó zajait, sőt egyszer már mentett meg egy ilyen zaj egy nagy balesettől. ezt egy zajos guminál észre se vettem volna...