Author Topic: 1,4 TDCI Comfort összkérdések...  (Read 12592 times)

KeFear

  • Guest
1,4 TDCI Comfort összkérdések...
« on: 2007 November 30, 21:52:14 pm »
Sziasztok!

olvasgattam sokat és lennének kérdéseim és gondoltam, hogy mindent igy egyben irnék meg...
akkor...
normális e, hogy 900 körül van a fordulatszám alap helyzetben?
valahol olvastam, hogy mennyi 1 pötty az üzemanyag mutatónál de nem találom, és tökre jó lenne tudni...
Nem találtam meg szintén, pedig olvastam itt Nálatok, hogy tudom megnézni van e benne pollenszürő?
Hogyan tudom meg, ha meg lehet egyáltalán tudni otthoni környezetben, hogy milyen szoftver van benne, mert szerintem van újabb, mert flotta autó volt és csak az első és az utolsó van pecsételve és nem tudom, hogy frissitettek e...???
Hol tudtatok venni ablaktörlőt, mert 6 helyen voltam, és sehol nem kaptam, igaz ilyen helyekre nem mentem mint tecsó és Ósan...
Tuningolni nem szeretném, mert nekem igy tetszik ahogy van és a teljesítmény is elég, max majd kap hifi és alufelni upgrade-et...
Köszönöm a segitséget és elnézést az uj topic miatt...
Üdv
KeFear

NJoe

  • Guest
Re: 1,4 TDCI Comfort összkérdések...
« Reply #1 on: 2007 December 01, 12:11:41 pm »
Szia !
A fordulatszámra tudom a választ, az normális. Az enyém két hetes és annyi az enyém is

Offline PharaoM41

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 93
  • Segített?: +2/-0
Re: 1,4 TDCI Comfort összkérdések...
« Reply #2 on: 2007 December 01, 14:28:06 pm »
Szia!

Az üzemanyagtartály a benzinesnél 45 a dieselnél 43 lityis. Én úgy számolom (nekem benzines), hogy a 45-öt elosztom 8-cal, mivel annyi pötty van. A 43 lityisnél ez 5,375 liter/pötty.
Hozzáteszem, hogy szerintem ez a típusú műszer elég pontatlan. Engem ez zavar a legjobban a műszerfalon. Valószinüleg nem csak engem, mert a legújabb Fiestákba nem véletlenül került vissza a hagyományos mutatós kijelző.

KeFear

  • Guest
Re: 1,4 TDCI Comfort összkérdések...
« Reply #3 on: 2007 December 01, 22:11:07 pm »
Hi!

Köszönöm a válaszokat!
Sajnos nem találtam sehol sem leirást a kocsihoz a neten. Amit itt a klubbon lehetne letölteni azt meg nem lehet :(
Gondolkoztam még olyanon hogy hátulra hangszórót tenni, igaz a Hölgy csak 3 ajtós...
de élmény vezetni és eddigi életem legjobb autója! Szóval nagy a szerelem! :D
Üdv
KeFear

Offline tarcsy

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 310
  • Segített?: +10/-1
  • prof. dr.
Re: 1,4 TDCI Comfort összkérdések...
« Reply #4 on: 2007 December 01, 22:57:18 pm »
hali!
engedélyt kell kérni az admintól, hogy le tudd tölteni  ;)

KeFear

  • Guest
Re: 1,4 TDCI Comfort összkérdések...
« Reply #5 on: 2007 December 01, 23:01:29 pm »
Köszönöm!
irok Neki!
:)

KeFear

  • Guest
Re: 1,4 TDCI Comfort összkérdések...
« Reply #6 on: 2007 December 16, 21:10:49 pm »
Sziasztok! Hogy lehet a gyári 2500-as magnó kódját megtudni? és még az is érdekelne hogy, hogyan lehet megtudni CAN buszos e a kicsike, és hol lehet mindenféle dokumentációkat, rajzokat  szerezni hozzá, mert lenne pár otthoni barkács ötletem...
Köszi
Üdv
KeFear

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: 1,4 TDCI Comfort összkérdések...
« Reply #7 on: 2007 December 17, 12:01:35 pm »
Első kisérletként meg kell nézni a használati utasítás utolsó lapját. A márkaszervíz oda szokta beragasztani a kódot.

Ha ez nem nyert, szükséged lesz a rádió sorozatszámára. A hátulján van.
A jó hír: nem kell kiszerelni, elegendő a 2-es és 6-os gombot egyszerre megnyomni, és a rádió kiírja a számot.

Ezután irány a szervíz, ahol némi pénzért (0-3000 Ft) lekérdezik a kódot.

(Vagy esetleg találsz valakit a fórumon, aki szintén meg tudja szerezni.)
Mk6 1.3 benzin

KeFear

  • Guest
Re: 1,4 TDCI Comfort összkérdések...
« Reply #8 on: 2007 December 17, 12:08:02 pm »
Köszönöm!
A többi kérdésre nem tudsz esetleg választ? :)
Köszi
Üdv
KeFear

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: 1,4 TDCI Comfort összkérdések...
« Reply #9 on: 2007 December 17, 13:05:30 pm »
A pollenszűrőt a vezetőülés felől kell megközelíteni. A gázpedáltól jobbra, a műanyagborításon van egy csavar, azt kell kicsavarni (vagy csak meglazítani?). Utána a műanyag fedelet ki kell pattintani.
Mögötte van egy fedél négy csavarral. Amögött van a pollenszűrő. Ha ki akarod cserélni, a gázpedált le kell szerelni mert útban van.

A Cromaxnál kb 1000-ért lehet utángyártott (nem szénszűrős) pollenszűrőt kapni.

Az ablaktörlős kérdést nem igazán értem. Ablaktörlőt mindenütt lehet kapni.
Pl. a fenti Cromaxnál, a márkaszervízekben (kb 10000/pár), alkatrészboltban (pl. www.nagyauto.hu), autósboltban (pl. www.homasita.hu) vagy bevásárlóközpontokban.
Ha nem gyárit akarsz, csak az a lényeg, hogy olyan hosszút vegyél, amilyen az autódon van. Ezek mind kompatibilisek.
Ha nincs olyan méretű pár, vegyél egy pár hosszút, meg egy pár rövidet és lesz két készleted.
Ha a hosszú párban az egyik spoileres, a másik nem (pl. bosch twin), később átrakhatod a gumiszálat.
A minőség általában arányos az árral.

Remélem segítettem  :).
« Last Edit: 2007 December 17, 13:08:39 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

KeFear

  • Guest
Re: 1,4 TDCI Comfort összkérdések...
« Reply #10 on: 2007 December 17, 22:01:08 pm »
Sziasztok!

egy kérdés... mitől fogyaszthat sokat egy diesel kocsi? Lehet hogy én csinálok valamit rosszul, de nekem városi fogyim az 7-7,5-re jött ki... :( szerintem Q*va sok... vagy nem? általában 2000 körül váltok, de inkább elötte, nem forgatom, alatta meg rángat...
mi lehet az ok? vagy nincs baja?
most 100 ezer KM van a kicsiben, sajnos nem vigyázhattak rá, de jó lenne tudni miért ennyi a fogyi...
Segitsetek lécci
Köszi
Üdv
KeFear

Offline Vik77

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 14
  • Segített?: +0/-0
Re: 1,4 TDCI Comfort összkérdések...
« Reply #11 on: 2008 February 09, 22:34:07 pm »
Szia!

Amióta megvan Frici, 22 ezret mentem vele, kb. másfél év alatt. Most 64 ezernél áll a számláló.
Kezdettől pontosan írtam a fogyasztást, mindig csurig teletankoltam, hogy lehetőleg pontos legyen a mérés is. A következőket tapasztaltam:
- amikor csak 1 vékony vonalat jelez a szintmérő, akkor kigyullad a lámpa is a benzinkút-piktogrammal. Kb. ilyenkor szoktam tankolni, és 38,5 liter megy bele, vagyis 4,5 liter lötyög még a tank alján.
- minden tankolás után azt is írtam, kb. mekkora rész volt város, mennyi országút
- legnagyobb fogyasztásom 90% városi ciklus mellett, télen (reggelenként -6, -8 fokkal) épp elérte a 6 litert.
- legkisebb fogyasztás egy Békéscsaba-Őriszentpéter-Békécsaba nyaraláson (1000 km) 4,2 liter volt (2 személlyel, csomagokkal, odafelé klímával jó tempóval, vissza anélkül és nyugisan)
- mostanában fele város, negyede előváros, negyede országút szokott lenni, így december-januárban 5,3-5,5 között evett, májusban ugyanilyen ciklusokkal (tipikusan munkába járás, szülők és nagyszülők látogatása) 4,7-5,0, klímahasználattól függően.

A 7 körüli fogyasztást minden körülmények között soknak tartom, főleg, hogy nem pörgeted agyon (nem is igényli).

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: 1,4 TDCI Comfort összkérdések...
« Reply #12 on: 2008 February 10, 02:37:04 am »
Nem Fiests dolog sőt nem is fordos de apámnak van egy 1,9 pdtdi motoros vw pasátja neki tiptronikos váltója van és átlag -ja és kombi-7-7,5 fogyaszt nem szépíttem mert én is szoktam volt hajtani
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

G4bor

  • Guest
Re: 1,4 TDCI Comfort összkérdések...
« Reply #13 on: 2008 February 12, 13:34:52 pm »
Sziasztok

A problémám az lenne, hogy a szélvédő fűtőszálak között egy olyan 10cm sávban nem fűtenek. Mikor télen lejegesedett az ablak - persze hol lenne elszakadva mint előttem - nem olvasztja fel.
Ezt lehet javíttatni?
A hátsó fűtőszálat azt lehet, de hogy ezt is?
Esetleg valakinek van tapasztalata ezügyben  ?

G4bor

norbert8210

  • Guest
Re: 1,4 TDCI Comfort összkérdések...
« Reply #14 on: 2008 February 12, 20:37:20 pm »
szia hogy mennyiért javítanak most nem tudom de itt van 2 tel.szám érdeklődj 06 30 9400211 ő újpesten van, ez pedig budafok 30 9771179 velük konzultálj hogy mennyiért vállalják bár én elötte megprobálnám megkeresni a szakadás pontos helyét multim.-el és egy vezető tulajdonságú gyantával orvosolni a hibát vagy még egy tipp elég sok helyen pl. nagy áruházak parkolojában vannak szélvédőjavítók akik ilyen gyantával dolgoznak /vezetik az áramot/  szerintem velük jársz a legjobban.Remélem tudtam segíteni sok sikert