Author Topic: Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"  (Read 90696 times)

laca08

  • Guest
Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"
« on: 2006 September 19, 13:19:17 pm »
Kedves új autó tulajdonosok és leendő tulajdonosok!

Gondolom ti is átéltétek már az én problémám! Megvettem életem első autóját és most várom hogy megérkezzen.
A tapasztalataitokat szeretném ha leírnátok ebben a topicban, hogy nektek mennyit kellett várakozni, mely autókereskedésekben jártak el korrektül ill. hol hitegettek titeket a végsőkig?

Üdv mindenkinek!
Laci

Viktoria

  • Guest
Re: Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"
« Reply #1 on: 2006 September 24, 11:43:49 am »
Hy Laci,
az a helyzet, hogy mindenkinek különböző tapasztalatai lehetnek. Van, hogy 2 hét alatt meg tudod kapni az autódat, van olyan hogy 3-4 hónapot kell várni a kicsikére.  Ez attól függ, hogy készletről mazsolázol, ill. kompromisszumot tudsz e kötni felszereltségben és /vagy színben stb. vagy csak és kizárólag a Te elképzeléseid szerint kialakított autót akarod megrendelni. Ha a rendelést 6-7. hónapban indítottad, sanszod van rá, hogy belecsúszol a gyárleállásba (ami augusztusban van) egyébként pedig ha 15 héttel számolsz akkor bele kell férjen. Egyéb esetben valami galiba van.
Nem olyan egyszerű ez az üzletág, ahogy ezt sokan elképzelik: "itt a pénzem, add az autót" nepper stílusban. Nagyon sokan felháborodnak, hogy még mindíg a MERKUR-os időket éljük??? Hónapokat kell várni egy autóra??? Hát IGEN!!!
Ha gyorsan kell autó, érdemes valamilyen nagy kereskedést felkeresni, akiknek nagyobb a készlete. Bár ha jól emlékszem Fordéknál szabad készlet van, tehát át tudják kérni egymástól az autókat... :)
Ha kérdés van szívesen segítek bárkinek... hosszú évekig Fordoztam. (most már T*O*Y*O*T*A*-zom... :-X abban is segítek!!!)


aniban

  • Guest
Re: Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"
« Reply #2 on: 2006 October 01, 16:49:04 pm »
Sziasztok.
Én augusztus végén rendeltem meg a Fiestámat 1.4-es dieselt . Azt mondták 8-12 hét, de a diesel hamarabb is jöhet. Érdeklődtünk és úgy tűnik, hogy már gyártás alatt van.  Remélhetőleg a hónap vége felé itt lesz.   ???
Ha megjön majd megírom.
Üdv.

laca08

  • Guest
Re: Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"
« Reply #3 on: 2006 October 02, 08:56:34 am »
Szia Aniban!

Hol rendelted az autót?
Én  is aug végén vettem 1.4-es igaz benzines és a múlt héten rákérdeztem, akkor azt mondták hogy majd valamikor októberben gyártják de nem tudják megmondani pontosan mikor.

Szép kilátások!

Üdv.
Laci

aniban

  • Guest
Re: Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"
« Reply #4 on: 2006 October 02, 11:58:28 am »
Szia Laci !
Én Miskolcon a Vagépnél rendeltem. És ott ha érdeklődöm meg tudják mondani, hogy hol áll a gyártásban. Remélem igazuk van és a héten már kész van. Majd behozzák, átírják, levizsgáztassák stb és kész. Kb 3hét.  Ennyit tudok.
Üdv

tomycz

  • Guest
Re: Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"
« Reply #5 on: 2006 October 02, 19:58:26 pm »
Hello!

Ha valamiben "segít", én jún.15-én rendeltem meg a kocsit (Fiesta,1.3 Fresh+,Tonic) és aug.17-én vettem át, a miskolci Vagép-nél (26-os út)!

Tomakyn

  • Guest
Re: Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"
« Reply #6 on: 2006 October 04, 17:17:30 pm »
Tud valaki letölthető fiesta használati útmutatót? 2006 :) :) :)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"
« Reply #7 on: 2006 October 05, 10:59:47 am »
Üdv! Nem idegtépésként, csak információként szánom: én nov utolsó hetében rendeltem és dec első hetében már ki is gurultam vele. Igaz ez a jármű készleten volt nekik.
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Tomakyn

  • Guest
Re: Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"
« Reply #8 on: 2006 October 07, 23:55:49 pm »
Szeptember 2.-án hétfőn megrendeltem a héten meg is jött.A jövő héten átvehetem./vámraktárról/

szabob

  • Guest
Re: Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"
« Reply #9 on: 2006 October 13, 19:31:12 pm »
Mi szept. 28-án rendeltük, akkor novembere igérték. A múlt héten még érdeklődtünk és akkor azt, mondták némi telefonálás után, hogy a miénket okt. 26-án fogják gyártani, rá egy hétre itt lesz. Remélem nem vágnak nagyon át...

Tomakyn

  • Guest
Re: Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"
« Reply #10 on: 2006 October 16, 20:38:47 pm »
B a k k e r ! ! !
Már megint 2 nappal eltólták az átadást.
Nagyon pipa vagyok.Ha nem tudják betartani a határidőket
akkor miért nem tartanak rá.Ha mégis korábban átadják akkor legalább
még jófejnek is tűnhetnek. :'( :'( :'( :'( :'(

Tomakyn

  • Guest
Re: Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"
« Reply #11 on: 2006 October 17, 16:35:07 pm »
Asszem apa midjárt bepipul!
 >:( ??? ;D ???

laca08

  • Guest
Re: Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"
« Reply #12 on: 2006 October 18, 15:13:21 pm »
Jó neked, hogy csak kettő napot csúszik.

Én tegnap voltam a kereskedésben a hitelt intézni és akkor egy véletlen folytán jöttek rá hogy elcseszték a rendelést. Véletlen rossz kárpittal rendelték meg (bőrkárpittal jött szövet helyett). Ja az autó már Budaörsön van tehát jövőhét átadás lett volna.
Azt ajánlották, hogy fizessem ki az általam nem kért extrát (240.000.- HUF), vagy rendelnek egy másikat és várhatok újra 3 hónapot. Az első nem a második pedig csak az általam diktált feltételekkel jöhetett szóba.
A hibát elismerték, de csak nehezen sikerült kompromisszumos megoldást találni.
Végülis rendelnek egy újat és azt valahogy megsiettetik, azt igérték november közepére itt van. Amiben persze nem hiszek, de ha itt lesz akkor felmerül bennem egy kérdés.
Miért kell 3-4 hónapot várni, ha ezt gyorsabban is el lehet intézni?

Végülis jól járok. Lesz téligumim gyári felnivel + elengedték az átírás egy részét. Fájdalomdíjként amiért így elcseszték az automat.

Üdv.
Remélem mások nem járják így meg.

Tomakyn

  • Guest
Re: Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"
« Reply #13 on: 2006 October 18, 19:43:05 pm »
Egy panasszavam sem lehet.
Őszinte részvétem.

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Az új autó megérkezése "avagy a be nem tartott határidők"
« Reply #14 on: 2006 October 18, 20:54:37 pm »
Én ált. toroknak ugranék, de mondhatom, hogy így jól jársz. Igazából az ő hiblyuk, fizessék ki a gyár felé az extrát és te vidd haza ugyananyiért.

Sürgőségi leadás van az ilyen esetekre. 1-1 járgányt tudnak begyorsítani, de mindet nem, hiszen a gyár kapacitása nem akkor. 1-1 járgányt viszont tudnak előrehozni. Nem előröl kezdik, hanem egy félkészt folytatnak a felgyorsított gyártáshoz, stb. stb.
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D