Author Topic: műszerfal világítás + zár probléma  (Read 2838 times)

gabe21

  • Guest
műszerfal világítás + zár probléma
« on: 2011 January 03, 11:32:58 am »
Sziasztok!

Két dologban szeretnék egy kis segítséget kérni. Az első az, hogy a műszerfal világításom nem működik, de csak az előttem levő, amin a sebesség, benzin... látszik, a középkonzol igen. Kivettem az izzót, semmi baja, átnéztem a biztosítékokat, minden rendben. Mi lehet a gond?
A második gondom az, hogy nem tudok bejutni az autóba! :) Ez egy új dolog, tegnap óta van, ha belülről nyitom az ajtót, akkor működik, de kívülről a zár nem fordul el. Mivel tegnap +6 fok volt, ezért kizártam azt, hogy befagyott volna, de mivel ma nagyon hideg van, inkább megkérdezem van-e ötlet mi lehet, mielőtt szétszedem az ajtót. Nem központi záras, csak sima, az utasoldali ajtón be tudok jutni! :)
Nem nagyon értek a dolgokhoz, de azért alap műveleteket el tudok végezni!

Ha valaki tud segíteni, azt előre is köszönöm!

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:műszerfal világítás + zár probléma
« Reply #1 on: 2011 January 10, 15:04:11 pm »
Estleg érintkezési hiba, vagy mégis rossz az az égő...
A zárra: lehet, hogy elkopott a szerkezet. Én akkor nem tudtam kinyitni, ha zárás után rápróbáltam, hogy bezáródott e. Ha csak zártam, nyitottam, akkor működött... Zárszerkezet cseréje volt a megoldás...
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:műszerfal világítás + zár probléma
« Reply #2 on: 2011 January 10, 17:25:48 pm »
Vedd ki a zárszerkezetet, lehet, hogy csak a mozgatórudazattal van vmi bibi. Nálam annak idején egy rugó ugrott ki a helyéről, és akkor se ki, se be. Összeraktam, olajozás, azóta is OK.

A műszerfalvilágítás sanszos, hogy kontakthiba, az a fönti rész szeret oxidálódni.  ;)
A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

RyAn

  • Guest
Re:műszerfal világítás + zár probléma
« Reply #3 on: 2011 January 10, 19:57:11 pm »
olajozásnál használjatok vmi sűrű olajat nekem Ford Solymárba tanksapkára motorolajat javasoltak.
de én váltóolajat raktam bele és most nagyon tuti!

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:műszerfal világítás + zár probléma
« Reply #4 on: 2011 January 10, 22:17:23 pm »
Kösz, ki fogom próbálni, ha legközelebb kiszedem. Eddig finom fegyverolajat használtam, az is elszolgált egy ideig. ;D
A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi