Author Topic: Váltó problémák  (Read 80585 times)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Váltó problémák
« Reply #90 on: 2008 July 01, 22:10:53 pm »
gAri szerelés ingyenes
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Gabez

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #91 on: 2008 July 02, 08:49:25 am »
gAri szerelés ingyenes

koszi... nah hivom oket... (legkozelebb hozzam a kerepesi Petranyi van  :))

Annamari79

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #92 on: 2008 July 03, 12:10:06 pm »
Sziasztok!

Nálam a köv. problémák jelentkeztek. 2003-as 1.4-es TDCI.
Kettesből hármasba váltásnál a váltó elakadt, nagy "rángatás" árán sikerült végül hármasba tenni a váltót. Elvittem a Ford szervízbe és ott egy apró rugót okoltak a hibáért, azt cserélték ki. Ez tavaly volt, azóta nem volt ezzel probléma.
Az elmúlt 1-2 hónapban viszont, nagyon ritkán - most kivételesen 3-ból 4-be történő váltásnál - nem sima a váltás útja, hanem olyan, mintha valahol elakadna. Nem jár hanggal, tehát nem recseg stb. hanem én érzem, ahogy váltok, hogy mintha valami akadályozná az útját.
Erre van ötletetek mi lehet a probléma?
Köszi

Gaben

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #93 on: 2008 July 03, 13:34:34 pm »
Sziasztok!

Nálam a köv. problémák jelentkeztek. 2003-as 1.4-es TDCI.
Kettesből hármasba váltásnál a váltó elakadt, nagy "rángatás" árán sikerült végül hármasba tenni a váltót. Elvittem a Ford szervízbe és ott egy apró rugót okoltak a hibáért, azt cserélték ki. Ez tavaly volt, azóta nem volt ezzel probléma.
Az elmúlt 1-2 hónapban viszont, nagyon ritkán - most kivételesen 3-ból 4-be történő váltásnál - nem sima a váltás útja, hanem olyan, mintha valahol elakadna. Nem jár hanggal, tehát nem recseg stb. hanem én érzem, ahogy váltok, hogy mintha valami akadályozná az útját.
Erre van ötletetek mi lehet a probléma?
Köszi
Nálam dettó ugyan ez a helyzet!!! 2007-es 1.4-es.
Cseréltek már kuplung fő munkahengert és legutoljára valami bovdeneket is,de változás nem történt!
Ha van felylemény szólj,köszi.

Annamari79

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #94 on: 2008 July 03, 14:08:57 pm »
Szólok persze :)
De sajnos most nem igazán tudom, hogy mit tegyek hová vigyem.
A Ford szervízbe mikor bevittem, hogy hangos a kocsi majdnem hogy körberöhögtek.
Mentünk egy kört és közölték, hogy á semmi baj, szokjam meg, ennek ilyen hangja van stb.
Elvittem máshoz, felemelték, megpörgették a kereket, kiderült jobb első csapágy. Ok. Tehát mégsem nekem volt rossz a hallásom. Na de ugyanitt átvertek olajszervíznél.
Na, most akkor? Azért a váltó meg nem játék... mondjuk más sem.
Ráadásul 2 hét múlva megyek Horvátokhoz. Szóval most figyelem. De igazából annyira ritkán csinálja, tehát 2-3 hétben 1x.


Gaben

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #95 on: 2008 July 03, 14:14:54 pm »
Szólok persze :)
De sajnos most nem igazán tudom, hogy mit tegyek hová vigyem.
A Ford szervízbe mikor bevittem, hogy hangos a kocsi majdnem hogy körberöhögtek.
Mentünk egy kört és közölték, hogy á semmi baj, szokjam meg, ennek ilyen hangja van stb.
Elvittem máshoz, felemelték, megpörgették a kereket, kiderült jobb első csapágy. Ok. Tehát mégsem nekem volt rossz a hallásom. Na de ugyanitt átvertek olajszervíznél.
Na, most akkor? Azért a váltó meg nem játék... mondjuk más sem.
Ráadásul 2 hét múlva megyek Horvátokhoz. Szóval most figyelem. De igazából annyira ritkán csinálja, tehát 2-3 hétben 1x.

Én már a harmadik szervízbe járok,de lassan botrányt fogok csinálni szerintem!!
Leszarom,hogy nekik jónak tűnik,nekem nem!!!
Én adtam érte három milliót nem egy köcsög szerelő!
HA kell kicseréltetem a fél autót,azthiszem az lessz.


silvercircle

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #96 on: 2008 July 03, 14:38:15 pm »
Picit védeném a szerelőket (legalábbis a lelkiismeretes szerelőket, mert még vannak ilyenek azért), ugyanis hiába viszed oda a szerelőhöz, hogy hébe-hóba csinálja, ha nem áll fenn a hiba mikor odaviszed, akkor a legjobb és legbecsületesebb szerelő sem tud mit csinálni vele. Tudom, mert apám is szerelő és ő is mindig azt mondja, hogy nem értik meg az emberek, hogy nem tud mit csinálni ha nem áll fenn a hiba, mikor odaviszik.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem mindig a szerelők vagy a szervízek a hibásak (persze nem vagyok naív és tudom, hogy nagyon sok lusta, link, csaló mocsok van a szakmában), de úgy nem lehet hibát javíttatni, hogy 3 havonta előfordul ez meg ez a probléma, csinálják meg, mert ahhoz varázslónak kellene lenni.

Gaben

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #97 on: 2008 July 03, 14:46:10 pm »
Sajnos a türelmem elfogyott!!
Ez egy garanciális autó és nem hiszem hogy egyedi probléma!
Oldják meg!
Ha kell otthagyom az autót egy hétig,bár azt mondták ne.

silvercircle

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #98 on: 2008 July 03, 14:55:39 pm »
Ok, én neked drukkolok, bár nem lennék a helyedben... Mi szerencsére tudjuk javítani a saját autóinkat, de már nálunk is voltak olyan hibák, amiket csak hónapokkal később tudtunk felderíteni és elhárítani úgy, hogy állandóan kerestük a hiba okát. Ezt egy szervízben nem tudják és nem is fogják megcsinálni. :(
« Last Edit: 2008 July 03, 14:58:37 pm by silvercircle »

Gaben

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #99 on: 2008 July 03, 15:17:55 pm »
Hát akkor hova menjek a gyárba?? marha jó  :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Már csak a veszprémi fordban bízom,elég korrekt helynek tűnik,remélem elöbb utóbb megoldják a problémát!
« Last Edit: 2008 July 03, 15:41:42 pm by Gaben »

silvercircle

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #100 on: 2008 July 03, 16:45:04 pm »
Ok, sok szerencsét! Én nem akarlak még jobban idegesíteni, csak azt tudom mondani, amit eddig. Ha az autó a szerelőnél nem produkálja a hibát, akkor nincs az a szervíz, ami az egész autót lebontja garanciában csak azért, mert te azt mondod, hogy rossz. De remélem, hogy szerencséd lesz és egyszer a szervízben is megmutatja magát a hiba.
« Last Edit: 2008 July 03, 16:48:35 pm by silvercircle »

Gaben

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #101 on: 2008 July 03, 17:23:49 pm »
Na,már higgadtabb vagyok,bocsi kicsit morcos lettem. :notworthy:Csak nekem ne állítsa seniki hogy valami jó ha nem az!!
Amúgy a veszprémi fordnál is mondták hogy ők is érzik,hogy nem az igazi a váltás 1  ből kettesbe és 2-esből háromba.Jövőhét csütörtökön viszem vissza és keresik tovább a hiba okát.
Remélem meglessz.  ;D
Majd beszámolok addíg is ha fejlemény van írjátok meg,köszönöm.

silvercircle

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #102 on: 2008 July 03, 18:00:18 pm »
Én nem haraszom, remélem, hogy te sem. :) Csak azért mondtam, mert én meg a másik oldalt hallom mindig és ott is sok igazság van. Apám mondja mindig: Mutassa meg a hibát, akkor megcsinálom, kicserélem vagy amit kell, de neki kell azt bebizonyítani, hogy rossz, nem nekem azt, hogy jó.
De ha már kapizsgálnak valamit, akkor jó úton halad a dolog és remélhetőleg lesz is belőle valami. Várjuk a további fejleményeket!

Gaben

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #103 on: 2008 July 03, 18:13:12 pm »
Hát igen,neked is igazad van,természetesen semmilyen harag nincs .
DE azért érthető a gongom szerintem.Az ezelötti autóm egy 93-as swift volt és soha nem volt ilyen baja.Azért cseréltem le mert öreg volt és mert ha egyszer karamboloztam volna biztos ott maradtam volna.
Gondoltam veszek egy szép és jó ráadásul masszív autót amiben viszonylag nagyobbak az esélyek esetleg egy ütközésnél.Ezek meg is vannak,a hibátlan kanyar stabilitásról nem is beszélve.És akkor egy ilyen hülye problémával idegesíti magát az ember egy 1 éves autónál amiben van 16E km!
DE mindettől függetlenül nagyon szeretem. ;D

silvercircle

  • Guest
Re: Váltó problémák
« Reply #104 on: 2008 July 03, 21:41:14 pm »
Hogy ne lenne érthető. Nekünk is voltak ilyen gondjaink apám OFF autójával és a garancia miatt még csak hozzá sem nyúlhattunk, a szervíz meg azt mondta, hogy nem találnak semmi hibát, a szervíz lámpája mégis égett állandóan és 2000-es volt az alapjárat. Hiába látták, hogy nem jó, több szervízben is voltunk, még sem csináltak semmit, mert a hiba nem mindig jött elő. Sajnos nekünk kellett utána járni a garancia lejárta után, mi is rohadt mérgesek voltunk, remélem, hogy neked nagyobb szerencséd lesz.