Author Topic: MK7 típushiba!!!  (Read 57484 times)

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #150 on: 2010 May 09, 12:55:12 pm »
Szia Bundi!
Több lehetséges alternativa is van.
1: probálsz még állitani a záron,
2: megprobálod a zárütközőt is beállitani, (t30-as kulcs)
3: ez a legösszetettebb :) Lekell venni a tetőkárpitot és a zsanéron kell állítani.
melynek menete a következő: kalaptartó ki, két kalaptartó tartót ki(3db csavartartja), a kis oldal ablak körüli kárpit ki(egy patent, meg egy csillagcsavar tartja, a csavar egy műanyag dugó alatt van elrejtve), ovatosan ki kell szedni a két ruha akasztót(kis fület lehajtani és egy őskorból nálunk maradt forgathatós nyelű csavarhúzó sima felével 3mp-es művelet), Már csak két patent van ami a tetőkárpitot tartja.
Ovatosan le kell hajtani, tető és a kárpit közé gyürjünk be egy foszforeszkálos dzsekit a könnyebb szerelhetőség miatt!!! :)
A zsanért egy db anya(13-as kulcs fogja) és  2db csavar(8 kulcs fogja)
Vigyázz a teleszkopokat le kell akasztani mert megfeszitheti a zsanért!!!
Röviden ENNYIIIIII! :D
kobold

Offline bundi

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 124
  • Segített?: +0/-0
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #151 on: 2010 May 09, 21:14:16 pm »
Köszönöm a segítséget,megpróbálom hátha valamelyik bejön!

Bundi

Nagy Máté

  • Guest
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #152 on: 2010 June 15, 15:00:48 pm »
Sziasztok!

 Napokban vettem észre h a vezető oldalnál, a  láb-légbeömlő panel mögül folyik a víz a szőnyegre. Klíma használata közben. Komoly vízmenyiség volt, tegnap kifacsartam a szőnyegem, azóta csak szárad...
 Plusz a légbeömlőkön a kocsiba, ha jön a hideg levegő lehet látni a párár ami jön a levegővel. Olyan, mintha felhőt fújna be a kocsiba. Eldugult a klímavíz kivezető csövem, vagy komolyabb a baj?

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #153 on: 2010 June 15, 15:04:45 pm »
Dugulás, ilyen nekem is volt, és csak akkor csinálta amikor ment a klíma... takarítsd ki és megjavul :)
ildipontbretus kukac gmail pont com

natloz

  • Guest
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #154 on: 2010 July 21, 08:16:37 am »
Hali!

Nemrég feltűnt, hogy hátramenet kapcsolásánál nem mindig kapcsol be a tolató lámpa.
Próbálgattam mindenhogy a hátramenet kapcsolást (a kart kicsit jobban megnyomni lefelé, kicsit hosszabb ideig hátra húzni a kart...) és látszólag teljesen véletlenszerű, hogy világít-e, vagy nem. A biztosíték jónak tűnik, szóval nem hinném, hogy az a baj.
Találkozott már valaki hasonlóval? Vagy vannak ötletek, hogy hol keressem a hibát, rossz alkatrészt?
Nem nagy probléma igazából, csak eléggé kellemetlen, amikor este akarnék betolatni a sötét udvarban a helyemre, és emiatt nem biztos, hogy szervizbe szeretném vinni a kocsit.

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #155 on: 2010 July 21, 09:27:00 am »
tolató lámpa kapcsoló a váltóban.

natloz

  • Guest
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #156 on: 2010 July 21, 09:45:37 am »
Gyanítottam, hogy ez lesz, csak bíztam benne, hogy mégsem.
Azt ki lehet cserélni nagy bontás nélkül, vagy szokjak hozzá a gondolathoz, hogy az októberi műszakiig így kell közlekednem?

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: MK7 típushiba!!!
« Reply #157 on: 2010 July 21, 13:53:16 pm »
Semmi extra. 22-es csillagvilla. :) Testet kapcsol.
Váltó elején találod két kábel megy rá. Azt hiszem zöld narancs. Ha ragaszkodsz a cseréhez, nekem van gyári bontott.
Üdv Kob!
kobold