Author Topic: Rádió csere  (Read 66468 times)

vibra

  • Guest
Re: Rádió csere
« Reply #30 on: 2007 October 18, 14:37:14 pm »
Sziasztok!

A kérdésem, hogy az újabb MK-7 rádióját be lehet-e szerelni az MK-6 ba?
Nekem csak az nem tetszik az autóban. 2003-ban Ford emblémával nem RDS képes rádiót rakni egy autóba szerintem ciki...

2. Ha a fenti nem lehetséges akkor valakinek lenne egy eladó MK-6 cd-s rádiója (4500, 6006)? Menyiért?

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Rádió csere
« Reply #31 on: 2007 October 18, 17:45:18 pm »
szia Vibra!
Szerintem egy az egyben bele lehet rakni az mk7-esét,az mk6-ba!
ha jól tudom,ezen nem módosítottak.
Minden ami autĂł hifi!:)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Rádió csere
« Reply #32 on: 2007 October 18, 18:06:12 pm »
Gabo19!

van még egy lehetőség,ha nem akarsz fejegységet cserélni.
szóval:
1;marad a gyári fej,ki sem kell venni a helyéről
2;veszel valahonnan 2 csipogót előlre,és kondenzátorral hozzá kötöd az első hangszóróhoz(ajtókárpit le),
a tükörháromszög környékén elhelyezed(2 oldalú ragi)így máris javulni fog a mélyérzeted,és magasad is lesz!,
valamint érzésre az egész fentebbről,kb fülmagasságból fog szólni.
3;vehetsz olyan erősítőt amiben benne van a magas szintű bemenet(SAL,MNC sztem felejtős!!)szóval minimum ground zero,vagy talán Blaupunkt,ezek nem olyan drágák,de nagyságrendekkel jobbak mint az említett hárombetűsek,és ezekhez nem kell RCA kábel,és átalakító,mert már bennük van(mármint az átalakító).
Elég a hangszórókimenetre rákötnöd az erősítőt,és erre kötsz egy mélyládát!
Nem a legjobb megoldás,de ez kevésből kijön,és kb azt éred el,mintha RCA jelátalakítót,+RCA kábelt használnál.
ha nem volt érthető,bocs,és kérdezz bátran!!
Üdv Lacccus
Minden ami autĂł hifi!:)

Ivan

  • Guest
Re: Rádió csere
« Reply #33 on: 2007 October 20, 06:49:33 am »
Hi!

Ha valaki esetleg ki szeretné cserélni a kazettás gyári "fejegységét" egy CD-sre, az enyém szegény a garázsban áll, akár ingyen odaadom. Csak sajnálnám, ha tönkremenne...
Kicsi Iván-ba már úgysem megy vissza, a középkonzol is át lett alakítva az 1 DIN-es fejhez.

Timcsi  :)

Gabo19

  • Guest
Re: Rádió csere
« Reply #34 on: 2007 October 21, 11:23:19 am »
Lacccus!

Köszi válaszod,! Érthető minden amit írtál! Namármost szereztem jókis audiba való csipogókat aztán arra gondoltam ,hogy azt valahogy berakom egyenlőre (anyagi okok miatt a ládát még csusztatom). Az ajtó kárpit leszedéséhez,hogy érdemes nekiállni? Honann kezdeni? meg mire vigyázni? meg ijen apróságokban ha tucc segiteni ,tanácsot adni azt megköszönöm,

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Rádió csere
« Reply #35 on: 2007 October 21, 13:27:05 pm »
Örülök,ha érthető volt amit írtam!

Az ajtókárpit leszedése nem egy nagy ördöngősség,leírom hogy csináld:
1;Ha nem elektromos az ablak,akkor a tekerőt egy dróttal is le tudod szedni,de van speckós szerszám is hozzá.
Ha nincs olyanod,akkor egy erősebb drótot(kb 15 csm-es,hajlíts meg az utolsó fél cm-én,derékszögben.ezzel a tekerő mögé nyúlva ki tudod akasztani a kis omega alakú biztosítót,vigyázz el ne repüljön!
2;10-es dugókulccsal szedd le a két alsó rögzítőpatentot a kárpit aljáról
3;Egy határozott mozdulattal le tudod venni a tükörháromszög borítását is,az első szélvédő felőli részét húzd magad felé és kipattan a két rögzítőpatent.az első oldalablak felől van 2 körme,vigyázz le ne törd!Szóval nem nagy erő kell hanem inkább határozott,óvatos mozdulat
4;óvatosan vedd le az ablaktekerő mögötti műanyag borítást:egy lapos csavarhúzóval aláfeszítve,nagyon óvatosan!!ki lehet pattintani őket.Miután lejöttek,látni fogod a torx csavarokat(ha jól tudom T25 méretű)a fogantyú két oldalán,ezeket csavard ki!
5;a belső kilincs mögött van még 1 csillagcsavar,egy kis műanyag dugó fedi.ezt a műanyagot óvatosan ki tudod pattintani egy kis csavarhúzóval
6;Ha ez mind megvan,le tudod venni a kárpitot,már csak egy pár bolha fogja alul és két oldalt.ezeket speckós szerszámmal az igazi leszedni,de ha nincs,akkor a kárpit alá nyúlva,határozott mozdulattal kijönnek.vigyázz,hidegben könnyen törnek!!darabjuk 60 ft körül van.
ja,és a kárpit leszedését lehúzott ablaknál csináld!így könnyebb kiszedni.

A csipogó vezetékeit egy az egyben kösd rá a hangszóró vezetékeire,persze csak ha van kondenzátor a csipogódban.úgy tudom van bennük.
Na,ez az egész elég bonyolultnak hangzik,de ne aggódj,ha ott van az ajtó előtted,mindent érteni fogsz! :)
Üdv Lacccus
Minden ami autĂł hifi!:)

Gabo19

  • Guest
Re: Rádió csere
« Reply #36 on: 2007 October 23, 12:54:51 pm »

CSőő Lacccus!!

Ismételten köszönöm a válaszod :notworthy:!!! Az ablak elektromos,amugy.Annál nem merülhetnek föl valami vezetékezési problémák??Na meg lehet irtad csak nem figyeltem, ::)de lehet mindegy,?! Hogy honnan
kéne megkezdeni az egész ajtókárpit lepatintását (hamár az aprobbakat elvégeztem)illetve honnan ajánlatos.alul fölül oldalt vagy valahonnan honnan?
Nameg a másik problémám: Az audis csipogonak csak ijen dugós csatlakozója van ami nemis baj,csak nem tom mejik a negativ illetve a pozitiv.Kondija az van, és ahhoz van kötve az egyik rész csak nem tom ,hogy pozitiv vagy a negativ az! ???

További válaszod is kössszi  :)
Üdv.: G@bo

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Rádió csere
« Reply #37 on: 2007 October 23, 16:36:20 pm »
üdv Gabo!

igazából a sorrend mindegy,a lényeg hogy mindent eltávolíts,mielőtt ténylegesen leveszed a kárpitot!
az ablakemelő vezetékelés nem lesz útban,ne félj!
a csipogóról:láttam már audi csipogót,az philips volt.az is dugós csatis volt,de meg nem mondom melyik a plusz,vagy a minusz!
a pozitívat általában megjelölik valahogyan,a forrasztásnál keress valami alkoholos filc,vagy festékpöttyöt,az lesz a +
ha nincs akkor kösd be mindkét csipogót egyformán mindkét oldalon,annyira nem baj ha nem fázishelyesen kötöd be őket!
komoly audiorendszereknél amúgy nem is lényeg a fázishelyesseég,mindent lehet mindenhogy kötni!(ennek a miértjét nagyon hosszú lenne leírnom,úgyhogy nem teszem)
szóval ha ügyelsz arra,hogy egyformán legyenek bekötve a csipogók,nem lesz gond! :)
Minden ami autĂł hifi!:)

Dipper

  • Guest
Re: Rádió csere
« Reply #38 on: 2007 October 23, 17:24:25 pm »
Max annyi baj lehet,ha forditva kötöd,hogy kifele lengés helyett visszafele fog lüktetni(de úgy is meglátod majd)!mélynél abszolut nem mind 1,kifelé kell lengenie a tányérnak mindig!ha forditva kötöd másképpen is szól..."white" füllel észreveszed!
Ja...ha a hangfal forditva van bekötve(pl.:visszafele leng mélynél) az azt is eredményezheti,hogy elég hamar membránoztatni kell és xar esetben ujratekercseltetni a hangfalat!
« Last Edit: 2007 October 23, 17:29:41 pm by Dipper »

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Rádió csere
« Reply #39 on: 2007 October 23, 19:02:51 pm »
dipper!
sajna azt kell mondanom,hogy tévhitben élsz!
a Gabo esetében magashangszóró bekötésről beszéltünk,és a magashangszóró mozgását szabad szemmel nemigen látod meg,mivel nagyon finom apró mozgásokat,rezgéseket közvetít!
amit leírtál,az igaz lehet egy szobai hangfalra,vagy egy alap audió rendszerre az autóban,ha pl:elől csak mondjuk 2 hangszóró van,esetleg még két csipogó,akkor igen,meg lehet hallani a nem fázishelyes bekötést,sőt nagyon zavaró ha az egyik fordítva szól!

DE!!ez nem minden esetben igaz,pl:ha elől komolyabb hangszórószett van,és a hangváltó csak a nekik szánt frekvenciákat juttatja a hangszórókhoz,+ hátul mélyláda,mindez erősítővel hajtva.
ebben az esetben a mélynyomó fázisát tetszőlegesen meg lehet fordítani,annak érdekében,hogy a mély hangokat-annak ellenére hogy a láda a csomagtartóban van-mégis előlről halld!és nem lesz a mélynyomónak semmi baja,mert így van megcsinálva,hogy ezt bírja!!

na ha már a pontos beállításnál tartunk akkor le kell hogy írjam hogy ugyanezt meg tudod csinálni az első szettel is annak érdakében,hogy a hangot a kormányoszlop magasságából,és kb az első szélvédő felől halld,nem középről,hanem mintha előtted állna az énekes,és csak te lennél a középpontban annak ellenére,hogy nem középen ülsz!!
hihetetlenül hangzik?pedig igaz,és mindezt fázisfordításokkal közel tökéletesen meg lehet oldani!úgy az első mély,és magashngszórók fázisfordítását beleértve.nem muszáj mindet megfordítani,lehet csak egyet kell,lehet többet,lehet hogy csak egy magasat,és egy mélyet...stb. jó fül kell hozzá,na és türelem,meg tapasztalat.
...vagy hogy tovább menjünk,hangprocesszorral pedig akár teljesen tökéletesen be lehet lőni.

remélem meggyőztelek,ez hosszú évek tapasztalata,valamint rengeteg olvasás,és más okos emberek meghallgatása.
ha nem hiszed akkor egy Fiesta tali alkalmával személyesen meggyőzlek! :)

na az előbb Gabonak ezt nem akartam leírni,mert nem akartam megzavarni,mivel ő egy alap rendszerben gondolkodik,és ahhoz elég amit írtam
ezzel az írással véletlenül sem akartalak kioktatni,vagy megsérteni,csak azért írtam hogy tisztán láss
respect :notworthy: Lacccus
Minden ami autĂł hifi!:)

Dipper

  • Guest
Re: Rádió csere
« Reply #40 on: 2007 October 23, 22:50:02 pm »
Köszi!én is nagyjábol tisztában vagyok ezekkel és tisztában voltam hogy magasról van szó!
De ez legalább + info a többiek számára!
2év autóhifis tapasztalat(azért is mertem beleszólni(keresztapum tütűhifis))!Kössz az infókat!:)
(a mélynek nem tesz jót ha forditva kötöd!!!)
Respect!Peace!  :-X

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Rádió csere
« Reply #41 on: 2007 October 24, 17:53:50 pm »
2 év autóhifis tapasztalat...kezdetnek nem rossz! :)
akkor majd kb 2,-3 év múlva visszatérünk erre a mélynyomó dologra! ;)
talán akkor majd igazat adsz nekem!
üdv! Lacccus
« Last Edit: 2007 October 24, 18:13:41 pm by LACCCUS »
Minden ami autĂł hifi!:)

Robi

  • Guest
Re: Rádió csere
« Reply #42 on: 2007 October 24, 19:41:15 pm »
Nekem például lehet változtatni a fejegységemen, hogy kifele vagy befele "lengjen", és hogy adja le a mély hangot.
Gondolom ilyet nem tesznek csak úgy fejegységre, hogy kinyirjuk az olcsó cuccokat! Bár azokat ki lehet vele, az tuti. :D
Többet nem szólok bele, mert nem igazán értek hozzá. Sajnos! :)

Offline lacccus

  • A mester
  • *****
  • Posts: 638
  • Segített?: +39/-5
Re: Rádió csere
« Reply #43 on: 2007 October 24, 21:07:43 pm »
azért jól látod a dolgokat Robi!
bár az biztos hogy az előzőekben leírtak csak komoly cuccokra érvényesek!
nem akarok márkát írni,de a két legolcsóbb-és egyben legnépszerűbb- 3 betűs márka nem igazán bírja sokáig az ilyen jellegű megpróbáltatásokat!
de a közép,és felső kategória minden további nélkül!
...csak sajna a pénz...azért szeretném ha egyszer mindenki megtehetné anyagilag hogy egy komoly rendszere legyen!
nagyon sok örömet tud szerezni!remélem egyszer eljut ide az ország!
Minden ami autĂł hifi!:)

Dipper

  • Guest
Re: Rádió csere
« Reply #44 on: 2007 October 24, 21:32:44 pm »
Bizonybizony!Nem felvágásból írtam a tapasztalatot...nekem is csak mesélték hogy nem tesz neki a legjobbat!nem kinyírja!és pont a 3 betüsekre mondta!!!!<--ezek totál nem bírják!De nekem is 3 betüs csövem van!:Dolcsó és jól szól...az hogy mi lessz vele késöbb...hát lexarom! :D