Szériák fórumai > MK8

Mi a teendő defekt esetén?

(1/2) > >>

KisI:
A múlt héten lettem tulajdonosa egy FORD Fiesta Titanium felszereltségű autónak. Boldog voltam amíg részletesen el nem olvastam többször a Kezelési Kézikönyvet. Nem akartam megérteni és elfogadni a gyártó döntését. Pontosabban az zavar, hogy a gumiabroncs meghibásodása esetén milyen korlátok közé kényszerítenek.
Kistarcsán lakom. A környékemen érdeklődtem. Negatív eredménnyel. Dobjam ki a defektes gumit. Ők nem foglalkoznak vele,nem javítják (három maszek javító véleménye)!
Amiben kérném az együtt gondolkodást: Mi történik az ideiglenes gumiabroncs javító készlettel javított gumiabronccsal?
Csak remélni merem azt,hogy a gyártó minden egyes meghibásodásnál nem új gumiabroncs vásárlását javasolja!
Tisztelt klubtagok Ti milyen megoldást javasoltok?Nekem van, csak az drága.
Köszönöm az észrevételeiteket.
Üdv.KisI.

Xerxes:
Én javítattam már néhányat, nem volt vele gondom.
Robogón saját kezűleg is fúrva javítottam és mentem vele még vagy ötezer kilométert.
Nem is értem miért ne lehetne, kivéve ha nem szúrt hanem vágott sérülésről van szó. :-\
Mintha olyat hallottam volna hogy oldalfalon nem javítanak..

Styleair:

--- Quote from: KisI on 2013 October 15, 18:08:12 pm ---A múlt héten....
Köszönöm az észrevételeiteket.
Üdv.KisI.


--- End quote ---
Defekt esetén pótkerék fel, a rossz gumit pedig sérüléstől függően lehet javítani.
Persze vannak helyek, ahol nem is értenek hozzá, és azt mondják inkább, hogy vegyél másik gumit.
Nekem már oldalfalon is javítottak, mert csak gombostű hegynyi lyuk volt. Azóta is működik/használható a gumi.
Mekkora a sérülés/lyuk, és hol helyezkedik el?

MK7GHIA:
Papíron V sebesség index felett / től (ezt nem tudom pontosan) nem javítható a gumi, illetve, ha az oldalfal sérült. Ennek függvényében el tudod dönteni, hogy marhaságot mondott a gumis vagy csak be szeretné tartani a szabályokat. Azt viszont ami a defektjavító trutyival tele lett pumpálva nem szokták szeretni, de azt is meg lehet javítani.

Styleair:

--- Quote from: MK7GHIA on 2013 October 16, 08:55:34 am ---... Azt viszont ami a defektjavító trutyival tele lett pumpálva nem szokták szeretni, de azt is meg lehet javítani.

--- End quote ---
Így van. Csak lusták/kényelmesek.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version