Author Topic: Direktszűrővel lassabb  (Read 3139 times)

Offline SzakiPeti

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Direktszűrővel lassabb
« on: 2014 October 12, 10:52:50 am »
Sziasztok!

Nekem olyan probléma lépett fel MK3 1.6i 16V L1G-nél, hogy miután az eredeti csővel a légtömegmérő szájára feltettem a direktszűrőt (Pilot sport 86mm/122mm kúp 126mm magas) és kiszedtem a légszűrőházat, nemhogy erősebb lett az autó és jobban kapott levegőt, erősebb gázadásra vissza is torpan és nem huz annyira mint előtte, sőtt...!
Mi lehet ez ? Hogy tudom nagyon zsírul megcsinálni, mert elvileg sokkal frankóbbnak kellene egy ilyen Direkt szűrővel lennie!!!

RyAn

  • Guest
Re:Direktszűrővel lassabb
« Reply #1 on: 2014 October 14, 17:03:27 pm »
ugy hogy fogod és bal váll felett eldobod... nem kell rá direktszürö. és erösebb sem lesz töle...
azért torpan mert túl sok levegőt kap...

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:Direktszűrővel lassabb
« Reply #2 on: 2014 October 14, 19:13:59 pm »
Szóval az erőteljes gázadásra elszegényedett a benzin-levegő keverék...  ;D

Bár én nem vagyok szaki és az adott motor keverékképzésének szabályozásával sem vagyok tisztában, de ezek szerint a megnövekedett levegő mennyiséggel már nem tudott mit kezdeni.
Márpedig a több levegőhöz több üzemanyag is kellett volna.   ;)

Mindenesetre Petinek ajánlom ezt a kis olvasnivalót:
http://autotechnika.hu/uploads/files/archiv/2005/03/35-38.pdf

Offline SzakiPeti

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:Direktszűrővel lassabb
« Reply #3 on: 2014 October 14, 19:46:44 pm »
Köszönöm a tanácsokat. A szegény levegőre tippeltem én is! Azt már tudom hogy visszarakom a rendes szűrőt :D De azt is fejtegetném ha lehetne hogy hogy is lehet neki több üzemanyagot adni :D :D :D :D na sebaj mégegyszer köszönöm, meg az olvasnivalót is!! :D

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:Direktszűrővel lassabb
« Reply #4 on: 2014 October 14, 21:07:33 pm »
Úgy gondolom, hogy a légtömegmérőnek éppen ez a szerepe, hogy az optimális keverék előállítását  segítse elő.
Azonban úgy látszik, hogy a rendszer szabályozási tartományán kívül esik az a levegő mennyiség ami egy határozottabb gázadásnál átmegy a direktszűrőn. Az is lehet, hogy a cikkben említett levegő hőmérsékletnek is szerepe van.
Szerintem összetettebb rendszer ez annál, hogy egy összetevő megváltoztatásával lehetne teljesítménynövekedést elérni.
Jelen esetben mint tapasztaltad, csak romlott a helyzet.

RyAn

  • Guest
Re:Direktszűrővel lassabb
« Reply #5 on: 2014 October 14, 22:18:14 pm »
gyari k&n k57i-t kell megvenni hozzá és kész.