Author Topic: motor rángatás  (Read 2479 times)

Offline Fifkó

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
motor rángatás
« on: 2014 October 10, 11:54:50 am »
Sziasztok Fórumtársak! :)

Nemrég hozzájutottam egy Ford Fiesta-hoz.
Problémám a következő lenne. Induláskor az autó rángat, majd ha elindul rángatva az autóó és megy 10-20 métert akkor megszűnik a rángatás. Újbóli induláskor normálisan megy nem rángat. Ha beindítom és a gázpedált nyomogatom akkor a fordulatszám is igen alacsonyra ugrik ezt jelzi is a fordulatszámmérő és lehet hallani a motor hangján is. Hideg időben és nyáron első induláskor produkálta ezeket a tüneteket.
Valakinek van valami ötlete mi lehet a baj?
Segítségeteket előre is köszönöm:
Dani

Autó adatai: Ford Fiesta 1.25 Ztec benzines
évjárat: 1996

Offline Dózer

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:motor rángatás
« Reply #1 on: 2014 October 16, 20:45:33 pm »
Szia

Nekem is ugyan ez a problémám lépett fel ugyan ilyen fiestám van nekem is. :) Nekem annyi különbségem volt hogy kuplungot ráengedtem és utána hiába nyomtam vissza a kuplungot nem akart tovább menni az autó csak erős gázadásra ment vissza a fordulat de utána se javult mert kb egy kilométer az nyögvenyelősen ment minden váltásnál.....

Kicsit javult nekem a dolog de ehhez ki kellett csertélnem az üzemanyag szűrőt ami tényleg pár ezres tétel de teljesen megéri!! Ha így se akar menni akkor kell egy kicsit többet melegíteni elindulás előtt és ne menjél negyed tank alá mert akkor rengeteg sarat szív fel a pumpa és nem lesz jobb.

Remélem tudta segíteni. :)

Offline Fifkó

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:motor rángatás
« Reply #2 on: 2014 October 26, 18:40:44 pm »
Köszönöm a választ :)