Author Topic: fekete füst  (Read 2784 times)

Offline mamika1974

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
fekete füst
« on: 2014 September 19, 04:57:41 am »
                                               Sziasztok!!!

Segitséget szeretnék kérni van egy Ford Fiesta 1.1-es 1991-es évjáratu autom,induláskor és menetközben nagyon benzin szag van,ráadásul megnött a fogyasztása is egy hét alatt 25 liter benzint evett meg.Még hab a tortán ,hogy feketén füstöl menetközben.
Ha valaki tudja,hogy mi lehet a baja kérem irja meg,mert nekem már halvány gözöm sincs.

Elöre is köszönöm

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:fekete füst
« Reply #1 on: 2014 September 19, 06:30:23 am »
Szia!

Azt gondolom, hogy találgatás helyett inkább mutasd meg egy szerelőnek!
Az 1 hét alatt elfogyott 25 liter benzin az lehet kevés és lehet sok is. Attól függ, hogy mennyi km mentél vele egy hét alatt.

Üdv: Csaba

Offline mamika1974

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:fekete füst
« Reply #2 on: 2014 September 19, 12:42:05 pm »
szia!!mult hét szombaton 200km-et mentem oda vissza,az az igazság hogy most kaptam a férjemtöl ezt az autót,és igazábol azt sem tudom hogy mennyi a jó fogyasztása.létezik hogy a benzin szag a kipufogó miatt érezni,lehet hogy valahol lyukas lenne?köszi válaszodat

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:fekete füst
« Reply #3 on: 2014 September 19, 13:44:11 pm »
Szia!

Az autók nagyjából két dolog miatt füstölnek. Az egyik, ha erősen fogyasztja az olajat. Ilyenkor a füstnek kékes színe van. A másik, ha az égéstérben az üzemanyag tökéletlenül ég el. Ilyenkor korom képződik és ettől fekete lesz a füst színe.
A tökéletlen égést okozhatja az is, hogy több benzin jut a hengerekbe mint kellene. Ettől aztán a fogyasztás is az egekbe szökhet.
Nem látom sok értelmét itt lamentálni ezen a dolgon, inkább azt javaslom, hogy irány a szerelő! Annál is inkább mert a mostani bajt lehet még tetézni, főleg ha a katalizátornak is lesz valami baja. Hacsak nincs már neki...  Annak ugyanis épp az lenne a feladata, hogy ne jöjjön ki hátul olyan csúnya füst. Ami nem ég el a motorban, annak a katalizátorban kellene elégni.

A 25 literes fogyasztás 200 km-re alapvetően sok egy ilyen autótól, de azért nem lehetetlen. Az 12,5 liter/100 km. Nem megfelelő vezetési stílussal bármilyen takarékos autó fogyasztását jelentősen meg lehet emelni.
A 12,5 azért még ezek mellett is durván sok... Megfelelő műszaki állapot és megfelelő vezetés mellett szerintem 5-6 liter lenne az normális.

Nézesd meg szerelővel!

Üdv: Csaba



Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:fekete füst
« Reply #4 on: 2014 September 19, 13:51:20 pm »
6-7 litert kéne fogyasztania normál esetben.
200km-re 25liter benzin az 12-es átlag az nagyon sok.

lehet tul dus a keverék talán?
na majd jön okosabb mint én és az segit.
hálistennek nekem fogyasztási gondaim sosem voltak

Offline mamika1974

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:fekete füst
« Reply #5 on: 2014 September 19, 14:19:38 pm »
Köszönöm szépen válaszotokat.Ma jönn a fiam és megnézi.