Author Topic: Központi zár "gond"  (Read 33026 times)

FordTom

  • Guest
Re: Központi zár "gond"
« Reply #45 on: 2008 May 22, 05:03:27 am »
át tudni át tudom csak azt a motort hova rakom ??? nem vagyok ennyire béna nyugi... csak nem akarom elbaszni a mocit mert azéért az egy kincs sztem :D kábelek meg vannak csak a motornak a beépítési helye kéne pontosan mert az ajóba minden a helyén voltt kivéve azok a rudak vagy mik  :( meg zárbetét sincs.... majd neki esek akkor majd délután és a kettőből valahogy össze hozok egyett  :)

FordTom

  • Guest
Re: Központi zár "gond"
« Reply #46 on: 2008 May 25, 09:04:32 am »
Ryan!
Van egy kis probléma mert nincsen a központizár kapcsolási rajzom! Amit feltőltöttél abba sincsen  :) kérhetnék róla egy példányt?  ::) mert át pakoltam az ajtót minden szép és jó de a kapcsolónál nincs amper meg hátúl se szoval át nézni hol a biztosítéka vagy a reléje és annyi kábel van mint az állat ::) előre is thx! majd a sok jóságot valahogy meghálálom  ;D ;D

RyAn

  • Guest
Re: Központi zár "gond"
« Reply #47 on: 2008 May 25, 14:42:09 pm »
majd megnézem mit tehetek!

FordTom

  • Guest
Re: Központi zár "gond"
« Reply #48 on: 2008 May 25, 20:13:20 pm »
őő máár nem annyira fontos csak örűlnék ha sikerűlne találni mert sose tudja az ember hogy mikor jön jól... a nyitást sikerűlt megcsinálni
valami oknál fogva nem kapot ambert a csomi nyitó meg a gomb se szoval arra nincs válasz miért nincs... a szivargyújtótól vittem ambert neki igaz hogy mindig megy a tőrténet de most jó ez még.. meg ha benne van a kocsiba már az emberünk ne a kalaptartót verje szét hanem a gombot nyomja meg :D de azéért thx!

Offline triodusz

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:Központi zár "gond"
« Reply #49 on: 2014 July 03, 13:30:13 pm »
Sziasztok!

A központi zárral (gyári) nekem is van problémám, mégpedig az, hogy véletlenszerűen csinál olyat, hogy ha ki akarom nyitni az autót a távirányítóval, akkor kinyitja, becsukja egymás után többször. Többszöri próbálkozásra is csak ezt csinálja. Ilyenkor csak úgy tudunk bejutni az autóba, ha a nyitogatás közben megpróbálom azt a pillanatot elkapni, amikor nyílik a zár.Elég idegesítő. Találkoztatok már ilyen problémával? Mit lehet tenni ellene? Nem sikerült összefüggést találnom az időjárási vagy egyéb körülmények és a hibajelenség között. Szoktunk próbálkozni kulccsal is kinyitni, van, hogy egyből sikerül, de van, hogy egy halk kattanáson kívül nem történik más egyéb.

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Központi zár "gond"
« Reply #50 on: 2014 July 03, 19:16:38 pm »
szerintem valami a zárszerkezettel(amin a motor van) lehet baj.
nem birja nyitni a motor és olyankor visszazár.
kikell szedned és megnézned ugy hogy kézzel müködteted a motort és külön a zárszerkezetet..
nekem is volt ilyen gondom kellett cserélnem zárszerkezetet.kb. 3ezer ft egy bontott zárszerkezet.

RyAn

  • Guest
Re:Központi zár "gond"
« Reply #51 on: 2014 July 04, 19:30:22 pm »
beázott az csati ami átmegy az ajtóba. nézd meg h nem-e lazult meg. én mikor beszereltem nem forgattam el eléggé és az A oszlopról lefolyó víz lassan beszivárgott.
beletelt kis időbe mire rájöttem. néha zárt rá néha meg meg csak sokadik nekifutásra jutottam be. kulcs maradjon mindig zsebbe nehogy be záródjon :D

Offline Albion

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:Központi zár "gond"
« Reply #52 on: 2014 September 19, 01:09:59 am »
Sziasztok!Mk4 es Fiesta 1997 központi zár zárás után egyből kinyit.Csak kulcs van, nincs riasztó ill.távirányító.Nyitott ajtónál a zár "pöckét" benyomva zár a kp zár de ugye ekkor nem tudom csukni az ajtót.Esetleg ötlet a hibáról? Előre is kösz a válaszokért.

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Központi zár "gond"
« Reply #53 on: 2014 September 19, 13:37:50 pm »
márpedig nyitott ajtonál nem szabad zárnia olyankor visszakell nyitnia megint.
vagy az ajtonál lévö zárszerkezet pöckére gondolsz hogy azt nyomod be nyitott ajtonál?

vagy megdöglött a központizár motorod az egyik és azért nyit vissza vagy a zárszerkezet romlott el.
nálam már volt mindkettö hiba.a zárszerkezetet eddig kétszer cseréltem amiatt mert eltört benne a rugo.

Offline Albion

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:Központi zár "gond"
« Reply #54 on: 2014 September 20, 00:35:32 am »
Kösz a választ Öreg Róka. Nyitott ajtónál az ajtón lévő zár pöckét nyomom be ekkor zár a kp zár.Ha simán becsukom az ajtót amikor ugye a pöcök szintén benyomódik akkor kulccsal való zárásnál visszanyit kérdés mi lehet a hiba oka?

Offline Albion

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:Központi zár "gond"
« Reply #55 on: 2014 September 20, 00:37:58 am »
A zárat befújtam kenőanyaggal de nem segített.

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Központi zár "gond"
« Reply #56 on: 2014 September 20, 13:15:16 pm »
másik oldalon is hallod záráskor hogy dolgozik a központizár motor?
ha mindenhol hallod hogy megy a motor akkor szétkell szedni.
lekell venni ajtokárpitot lecsavarozni ajtorol a zárzserkezetet és ugy megmozgatni a motor csuszkáját.
ha valamelyik motor nem müködik akkor azért nyit vissza.
de lehet a zárszerkezetbe tört el egy rugo vagy a zárásnál mozgo müanyag a zárszerkezetbe.
általában olyankor nyit vissza záráskor automatikusan mikor nem tudja minden ajtot bezárni.


amugy ha minden ajto becsukva (gondolom vezetöoldalon zárod csak ez az ajto nyitva)és ugy benyomod a pöcköt és ugy zárod és akkor nem nyit vissza akkor a vezetöoldali zárszerkezetbe romlott el valami.