Author Topic: Központi zár "gond"  (Read 33025 times)

lewi

  • Guest
Központi zár "gond"
« on: 2007 July 24, 08:50:36 am »
Halihó!

Pénteken vettem egy '93 as Fityót és kp.zárnak van egy olyan funkciója hogy meg lehet villogtatni az indexeket hogy (gondolom én) sötétben (koncert után :) megtaláljam, de persze nem nyitja ki.
Na most ha bezárom akkor egy idő után, nem tudom milyen rendszerességgel, csak úgy, magától nekiáll villogni. nem csak akkor ha a közelében vagyok.
Van valami ötletetek mé' csinálja?

U.i.: Egyébként nagykirály az oldal és persze a géjármű is. este felteszem magam a bemutatkozásra is
pálinka

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Központi zár "gond"
« Reply #1 on: 2007 July 24, 12:14:02 pm »
Hát így láttatlanban elég nehéz bármit is mondani a dologra. Valószínű, hogy utólag beszerelt kpzárról van szó. Sőt sejtésem szerint inkább a riasztó lesz a ludas. Bár már manapság megjelentek a "sima" kpzár-vezérlő elektronikák, amiknek csak annyi a funkciója, hogy vegye a távkapcs. jelét és aszerint nyissa-zárja az ajtókat.
Nos ezek az elektronikák, hát hogyismondjam... nem túl bonyolultak(nem akartam a gagyi szót használni :)).
Mivel rádiófrekvenciával működnek így lehet, hogy valamiféle elektromos feltöltődés is bezavarhatja.
Itthon pl. a vezetéknélküli (gagyi)csengő mindig megszólal, ha bekapcsoljuk a turmixgépet ;D
Egy szónak is száz a vége, keresd elő a kpzárvezérlő/riasztó leírását és mélyülj el benne, mert minden ilyen elektronika más és más...

Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

lewi

  • Guest
Re: Központi zár "gond"
« Reply #2 on: 2007 July 24, 12:26:18 pm »
köszke szépen akkor még szenvedek vele de lehet hogy elviszem egy autóelektronikáshoz csak kérdés mennyivel húz majd le :)
még1x kösz

pereszte

  • Guest
Re: Központi zár "gond"
« Reply #3 on: 2007 July 24, 14:34:21 pm »
Szia!

Én is utólag tettem bele központit....
És még a villogást nem csináltuk meg, mondjuk éjjel tényleg jó.
A kérdés az: nyílik is az ajtó, vagy csak villog az index?
Az én vezérlőmön van egy szál, ami adja az impulzust..
Lehet, hogy csak a vezérlőd szállt el. Olcsóbbik megoldás, ha csak villog, és nem nyit, hogy azt a szálat levágod...
Vagy cseréled a vezérlőt, és imádkozol, hogy azzal legyen probléma :)

lewi

  • Guest
Re: Központi zár "gond"
« Reply #4 on: 2007 July 24, 14:57:07 pm »
hát csak villog, nem nyit ki
olyan mintha megnyomtam volna azt a "kereső gombot"
aztán kinyitom becsukom aztán abbahagyja.............10 percig kb
de asszem má rájöttem mert nem távirányítóval csukom be hanem kulccsal de úgy is a központit huzza ,és úgy sztem nem csinálja
na mind1 majd este megnézem (ha lesz rá erőm)

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Központi zár "gond"
« Reply #5 on: 2007 July 24, 17:40:50 pm »
...mert nem távirányítóval csukom be hanem kulccsal de úgy is a központit huzza...

Na akkor itt a baj!!!!A távírányító azért van, h használd is:) A riasztó valószínüleg csak figyelmeztetni akar, hogy nem zártad be az ajtókat. Attól, hogy kulccsal bezárod az autót,  a riasztó nem tudja, h zárva vagyon az ajtó!!!!
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

lewi

  • Guest
Re: Központi zár "gond"
« Reply #6 on: 2007 July 24, 20:59:45 pm »
na hej

de eddig is távirnyóval zártam be és akkor is csinálta
sógor aszonta lehet kifogyott az elem a távirnyóból és az zavar be neki
ma este megőrült (mármint az autó)kinyitottam beültem azt hallom vmi kattok a biztosító tábla felől, olyan volt mint ha az index kattogna, aztán észrevettem hogy az kattog most is ahogy mondtam, ráindítottam és nem indult aztán elkeztem nyomogatni a távirnyót,kattogást abbahagyta aztán utána elindult szépen
most kicseréltem a pótkulcsra most majd meglátjuk
meg ha bezárom távirnyóval akkor egy kis piros led világítani kezd a középkonzolon de ha kulccsal zárom akkó nem
még kísérletezem
köszke a válaszokat

lewi

  • Guest
Re: Központi zár "gond"
« Reply #7 on: 2007 July 25, 20:12:53 pm »
nagy gáz van emberek!!!!!  nem indul a gép!!!!!!!!!!

sajnos megpumpáltam indítás előtt aztán megszívta magát de huzattuk már egy kört meg indítgattuk aztán nem indult és vszínű lemerült az akksi. azt mindta az előző tulaj hogy zárjam/nyissam egyszer távirányítóval és akkor elindul mert vszínű letilt az elektronika ha kulccsal nyitom....vagy vmi ilyesmi.
aztán megpróbáltuk de nem csinált semmit a távirányítóra de kulccsal kinyílt/bezárt. ezután már a motort sem tekerte mert teljesen letiltott.
lehetséges hogy annyira lemerült az akksi hogy már a távirányító jelét sem veszi?
lécci segítsetek.....olyan ideges vagyok :'( >:( :-[meg mérges mint állat
lécciléccilécci!!!!!!!!!!!!!!!

Giorgioka!

  • Guest
Re: Központi zár "gond"
« Reply #8 on: 2007 July 25, 20:45:32 pm »
Üdv Nektek!

Nekem is gondom van a központi zárral...leginkább az h ki felejtették  ;D

lewi

  • Guest
Re: Központi zár "gond"
« Reply #9 on: 2007 July 25, 20:46:34 pm »
én most nagyon nem tudok viccelődni

lewi

  • Guest
Re: Központi zár "gond"
« Reply #10 on: 2007 July 25, 20:47:25 pm »
amúgy meg szerintem jobbban jártál kz nélkül

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Központi zár "gond"
« Reply #11 on: 2007 July 25, 21:08:29 pm »
Nem a kpzárral lesz a baj. Mint mondtam a kpzár és a riasztó 2 külön elektronika!!!!
Semmi köze egymáshoz a kettőnek azon kivül, hogy a riasztó kitud adni a kpzárnak 1-1 jelet a kinyitáshoz illetve a bezáráshoz!!!
Kösd le a riasztó pozitiv jelét és meglásd működni fog. Ugyanis valószinü, hogy vmelyik ajtókapcsolód beázott vagy tönkrement, emiatt (tévesen ugyan, de) beriasztott a riasztó! Ezzel együtt a gyújtáskábelt is letestelte. Igy viszont elinditani sem lehet a kicsikocsit (a gyújtásrendszer nem kap áramot).

Igy láttatlanban ennyi.

Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

lewi

  • Guest
Re: Központi zár "gond"
« Reply #12 on: 2007 July 26, 05:04:32 am »
kösz de majd csak este tudom megpróbálni de amúgy is mentem volna szerelőhöz
amúgy meg nem nagyon akarok hozzáníúlni amilkyen formám van jobban elb***om mint eddig
még 1xkösz :'( >:(

lewi

  • Guest
Re: Központi zár "gond"
« Reply #13 on: 2007 July 26, 07:23:19 am »
most így felébredve olvastam végig még 1x Viktor mit írt
nemtom hogy egyáltalán van-e benne riaztó vagy az a kz-al együtt van/jár? ilyen indításgátlóféle?(tök amatőr vagyok, sztem észrevettétek) meg honnan kötöm le a pozitívot az akksiról?
vagy jobb lett volna addig nem is vennem autót amíg nem tudom megszerelni? óóóóó b***a meg ilyen bénát mint én............. :-[

Dipper

  • Guest
Re: Központi zár "gond"
« Reply #14 on: 2007 July 26, 09:26:31 am »
Az aksin van 1 (+)jel és 1 (-)jel.Álltalában a piros a (+)(de ez lehet válltozó)
Fogsz 1 villáskulcsot és kilazitod a (+) aksisarut,leveszed az akuról.(1xübb mert könnyebben hozzáférsz)  ::) Talán már ez is segit mert megszünik a folyamatos fesz.felvétel és lehet "elfelejti".Ezután visszateszed és 1 próba inditás,ha nem indul akkor kikell keresni a riasztót(nekem az aksi mellett van 1 fekete 15x15 cm-es doboz!)abbol jönnek ki a kábelek,amelyik az aksi (+)-felé megy azt kell "leszedned"!Remélem valamit tudtam segiteni,nekem is 1x megőrült a riasztóm és így sikerült megoldani :)

Persze feltöltött aksival kéne próbálkozni a beinditással!

-Mellesleg van olyan riasztó ami blokkolja az inditás!de az minden inditásnál blokkol(nem hébehóba)abbol is többféle van,de a legelterjetteb,amikor az inditásgátlót a riasztó ki vagy bekapcs gombjával lehet kiiktatni akkor,amikor ráadtad a gyújtást és megnyomod a gombot(kat)!
« Last Edit: 2007 July 26, 09:42:13 am by Dipper »