Author Topic: Hátsó lökhárító csere  (Read 12056 times)

ordog79

  • Guest
Hátsó lökhárító csere
« on: 2007 February 14, 01:48:55 am »
Valaki rakott már fel Mk3-ra Mk4-es hátsó lökhárítót?Átalakítás nélkül felmegy vagy mindenképpen át kell szabatni....  ???

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Hátsó lökhárító csere
« Reply #1 on: 2007 February 14, 11:49:22 am »
Valaki rakott már fel Mk3-ra Mk4-es hátsó lökhárítót?Átalakítás nélkül felmegy vagy mindenképpen át kell szabatni....  ???
Joey-nak az van fent, kérdezd meg tőle priviben, de lehet válaszol neked itt is.
A zt mondta egyébként, hogy elég nagy szivattyú volt felherélni :-\
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

ordog79

  • Guest
Re: Hátsó lökhárító csere
« Reply #2 on: 2007 February 15, 00:50:09 am »
Láttam Joey fiesta-ját, tetszik bár én az alap Mk4-es első és hátsó lökhárítot tenném fel, ködlámpák nélkül.Kicsit modernebb lenne és eltakarná a hátsó homloklemez horpadását.Az biztos hogy az első lökös nehezebb lenne oldalt az indexnél gittelni, a vontatószemnél vágni kellene.

Laci

  • Guest
Re: Hátsó lökhárító csere
« Reply #3 on: 2007 July 21, 21:01:27 pm »
Csao!
Nekem mk4-es van rajta elöl- hátul.
A hátsó rámegy egy az egybe, az elsőt szabni kell rendesen, egy kis müanyagos gyakorlat nem árt, de már túl vagyok rajta.
Hátul takarja a vonó szemet tehát nem lehet vele vontatni, de elöl pont jó éppen kilátszik.

Laci

  • Guest
Re: Hátsó lökhárító csere
« Reply #4 on: 2007 July 22, 21:16:39 pm »
Hali.
Az lenne a kérdésem, hogy Mk4-es lököshöz hozzá lehetne faragni valami más auto lököséböl?
Hosszabbítás képpen. És ha igen akkor milyen autojé lennejó, ami jól is nézne ki?
Mert amit lehet kapni készen Mk4-es hez az egy kicsit húzós.

Offline doso22

  • doso22
  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 312
  • Segített?: +6/-0
  • egy 1996-os MK4-es büszke és boldog tulajdonosa!
    • Doso oldala
Re: Hátsó lökhárító csere
« Reply #5 on: 2007 August 29, 18:14:36 pm »
ilyen tuning jellegű dolog engem is érdekellne!
Én is sokat gondolkodtam a lökös meghosszabításán!
Báár mondjuk engem a küszöb jobban foglalkoztatott.... de első-hátsó lökössel együtt sokat dobna a verdán!
Én már sokféle módszeren gondolkodtam... pl hogy valahogy gipszből kifaragni egy formát... majd üvegszálas anyaggal...(vagy ami éppen akad...) egy-két réteget rávini... (A nagyok is így csinálják)
De még azon is gondolkodtam, hogy leveszem a lökhárítót... beolajozom... majd gipszel vagy valami mással leveszem a lenyomatát és kicsit utánna faragok rajta.... és ugyanaz a szitu, hogy valami anyaggal a formát megörökíteni! Csak nem tudom mivel!
Talán még a műanyag lenne a legjobb... hőlégfúvóval megmelegíteni és akkor formázni és elvileg utánna az merev marad!
Ötletben nincs hiány... de sajna a megvalósításra nincs keret most...
Ford Fiesta 1.25 16v Zetec S
Techno felszereltségű…: szervo, elektromos ablak, elektromos fényszóró állítás, ABS, kipörgés gátló,blokkolásgátló,14" alufelnik, Sony MEX-1GP fejegység, neonok...

lewi

  • Guest
Re: Hátsó lökhárító csere
« Reply #6 on: 2007 September 23, 17:47:29 pm »
hey!
én nem cserélni szeretném hanem lefesteni vmivel hogy ne nézzen ki olyan csúnya műanyagul :)
mivel lehetne lefesteni? gondoltam hogy veszek sima feket festékspray-t aztán lefújom. nemtom mennyire lesz szép. ha vkinek ötlete van akkor lécci ossza meg velem  :notworthy:
köszke
(remélem jó helyre írtam)

Ryan

  • Guest
Re: Hátsó lökhárító csere
« Reply #7 on: 2007 September 23, 18:25:55 pm »
én a festék spray-t azért nem ajánlom nagy felületre mert hamar lekopik és szerintem ugyan annyiból jössz ki ha lefujatod fényezövel mint a flakonokkal!:S :-\

tuning

  • Guest
Re: Hátsó lökhárító csere
« Reply #8 on: 2007 September 23, 20:47:57 pm »
Vegyél négy doboz matt fekete szprét müanyagra valót az kb 2szeri fujásra elég és még marad egy kevés belőle meg két doboz szintelen lakkot autora valot mert az kopásállo is ezeket be lehet szerezni vagy festékboltban vagy kimondottan autofényező boltban, a matt fekete 1400ft/ db a lakknak meg 1600ft/db ha elviszed lefujatni elemenként 15000+festék.Ha te akarod csinálni akkor finom papirral csiszold be a lökhárítokat  utána zsirtalanitás ha nem müanyagra veszel szprét akkor alapozo is kell azzal lefujod ennek száradás ideje kb 1 óra aztán jöhet a matt fekete kétszer olyan 15-20 perces időközönként a két réteg ha ez is megvan akkor egy 45 perc száradási idő és jöhet a szintelen lakk két réteg ugyan ugy 15-20 időkőzőnként és már csak 24 ora száradási idő de legjobb a 48 ora és szerehetőek a lökhárítok.Egy tipp ha veszed a festéket akkor a lakk a matt fekete  és az alapozo is  egy márkáju legyen mert minden festék más higítót tartalmaz és ez vagy az alapozót vagy a matt feketét megoldhatja és igy az egész munka mehet a lecsoba,sok sikert hozzá.

lewi

  • Guest
Re: Hátsó lökhárító csere
« Reply #9 on: 2007 September 23, 21:06:15 pm »
hey!! hű azanyját Te aztán tudod mivan!  :o nagykirályság köszi szépen. nemsokára akkor megcsinálom és majd az eredményről beszámolok! kösz még1x :notworthy: :notworthy:

adamkov084

  • Guest
Re:Hátsó lökhárító csere
« Reply #10 on: 2014 July 18, 18:26:20 pm »
mk4 hátsó lökös simán fel megy. most vettem 3000-ért. messze jobban mutat mint a gyári sima egyszerü lökhárito.
max a két 8-as csavar helyét kell felfele kireszelni és a hátfal alsó részét leütni kicsit. hogy tuti legyen de szerintem nemlesz gond. aki nem akar farigcsálni (reszelés, kalapács) akkor leveszi a két hátsó kereket és kifúrja a két oldalsó lemezcsavar helyét.   képek küldök akit érdekel

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Hátsó lökhárító csere
« Reply #11 on: 2014 July 18, 18:52:30 pm »
mk4 hátsó lökös simán fel megy. most vettem 3000-ért. messze jobban mutat mint a gyári sima egyszerü lökhárito.
max a két 8-as csavar helyét kell felfele kireszelni és a hátfal alsó részét leütni kicsit. hogy tuti legyen de szerintem nemlesz gond. aki nem akar farigcsálni (reszelés, kalapács) akkor leveszi a két hátsó kereket és kifúrja a két oldalsó lemezcsavar helyét.   képek küldök akit érdekel
Képeket ide is be lehetne linkelni.
Pl. feltöltöd a kepfeltoltes.hu-ra és ide linkeled őket!  ;)
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

adamkov084

  • Guest
Re:Hátsó lökhárító csere
« Reply #12 on: 2014 July 18, 20:06:25 pm »
linkelek amint lesz időm igérem ;) :ford: :notworthy:


adamkov084

  • Guest
Re:Hátsó lökhárító csere
« Reply #13 on: 2014 July 19, 19:43:11 pm »
amugy egy csiszolás, müanyagalapozó festék, vizes csiszolás és egy mattfekete spray csodákra képes. 2 réteg elég is. mattul amugyis jobb a lökháritó szerintem ha nem szinre fujja valaki. holnap jönnek a képek. ma strand volt sorry

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Hátsó lökhárító csere
« Reply #14 on: 2014 July 20, 12:59:43 pm »
amugy egy csiszolás, müanyagalapozó festék, vizes csiszolás és egy mattfekete spray csodákra képes. 2 réteg elég is. mattul amugyis jobb a lökháritó szerintem ha nem szinre fujja valaki. holnap jönnek a képek. ma strand volt sorry
OK. ;)
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4