Author Topic: hűtővízcsere  (Read 4586 times)

david_csaba

  • Guest
hűtővízcsere
« on: 2008 November 12, 14:37:27 pm »
Hello Mindenkinek!

Valaki megtudná nekem mondani, hogy milyen időközönként kell (kellene) a hűtővizet cserélni a kocsiban. Az enyémben talán két éve ugyanaz van, bár lehet, hogy még több is. Meg ha jó, nem folyik, nem fagy meg, akkor egyáltalán kell-e, érdemes-e cserélni, ha nincs vele gond?

Kösz!

FordTom

  • Guest
Re: hűtővízcsere
« Reply #1 on: 2008 November 12, 23:17:54 pm »
én minden esetre kicserélném és át mosnám a rendszert! előszőr szerintem enged le a vizet engedd fel síma vízzel fűtés csap kinyit és egy picit trisót rakj bele! járasd át az egész rendszert mondjuk 1 napig utána leenged leveszed az egyik gumi csövet slag bele hűtővíz rendszer át öblítés cső vissza rak faggyálót telibe aztán viszlát! én speciel így csináltam és a fűtésem jobb lett ;)

tragacs

  • Guest
Re: hűtővízcsere
« Reply #2 on: 2008 November 13, 06:46:01 am »
Szia, én úgy csináltam, hogy leengedtem a hűtővizet, bele egy liter ecet, utána feltöltöttem csapvízzel, kb 100-150km megtétele után leengedtem, slaggal  átmostam. Ezt összesen kétszer csináltam meg mielőtt beletöltöttem volna a fagyállót. Nekem bevált, feloldotta a lerakódásokat is.

marcell_

  • Guest
Re: hűtővízcsere
« Reply #3 on: 2008 November 26, 13:22:15 pm »
Szia,

Én ugy csináltam hogy a radiátort kivettem (teljesen elvolt tömödve :()) átmostam slaggal, majd a hütörendszert is átmostam (slaggot belelogattam és beinditottam kicsit a motort :)) Ezután fagyálló és kész :) Azóta jó a fütésem.
Szerintem ha öreg az autó érdemes ezt évente megcsinálni.

Offline nagy06

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +0/-0
Re:hűtővízcsere
« Reply #4 on: 2014 November 08, 13:03:24 pm »
Sziasztok !

Esetleg nem tudja-e valaki, hogy a MK IV Fiesta 1,3 endura motoros autónak mekkora a hűtővíz befogadó kepéssége ? Létezik, hogy csak 4,5 liter ment bele?

Üdv
Ford Fiesta MKIV 1,3 1999 november évjárat 60 Le
Mazda 121 2000 évjárat ( Fiesta MKIV )

Offline bosdaniel

  • A mester
  • *****
  • Posts: 495
  • Segített?: +36/-0
Re:hűtővízcsere
« Reply #5 on: 2014 November 08, 15:47:52 pm »
Igen nagyjából annyi.
Amikor lecseréled, kicsit a max fölé töltöd, amikor nem levegős feltöltöd maxig és kész ;)

Offline nagy06

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 31
  • Segített?: +0/-0
Re:hűtővízcsere
« Reply #6 on: 2014 November 09, 09:42:46 am »
Köszönöm, én hat liter körül számoltam, de akkor jól kiengedtem a rendszert, nem maradt benne ecet :)
Magától légtelenít ugye , mert nem találtam benne semmi ehhez szükséges csavart.
Ford Fiesta MKIV 1,3 1999 november évjárat 60 Le
Mazda 121 2000 évjárat ( Fiesta MKIV )