Author Topic: Fiesta fűtés probléma  (Read 184897 times)

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #300 on: 2009 December 28, 14:07:35 pm »
Vagy arra, hogy esetleg, a kikéne cserélni, lehet megakadt a beteszem a kesztyűtartóba és majd egyszer kicserélem-nél. ;D
(Bocsi ez aljas, rosszindulatű gondolat volt. Fel is jelentem magam az erkölcsrendészeten!)

Offline doubleo

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 343
  • Segített?: +16/-1
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #301 on: 2009 December 28, 14:43:55 pm »
Azért szép lassan minden kicserélésre kerül, még ha éppen egy étterem havas parkolójáról van szó akkor is!:)
Apám mindig azt mondta: Fiam a munkát és a sarat, messziről kerüld! Nekem ez eddig bevált!

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #302 on: 2009 December 31, 00:20:26 am »
Én egyáltalán nem díjazom a hűtő takargatást, semilyen körülmények közt sem!
Igen pont egy Skodából van bő tapasztalatom.Ez más téma....
Mikor megvettem a kocsit még a motocraft termosztát volt benne. nyáron jól produkált. De mikor a tél beköszöntött akkor megadta magát. /nem dobtam ki, csak félre tettem./
Vettem bele 2000ft ért ahogyan itt a fiestafórumon emlegették páran, hogy ez milyen jó és ólcsóóóóó.
Elnézést, tisztelet a kivételnek. de ez egy rakás sz_r. mert 3mat cseréltek vissza, és elküldtem jó meleg éghajlatra a kereskedőt.
Tehát nagy mérgemben vettem 4700ftért 1db termosztátot! Mérges voltam mert a ház kupakot letörtem. bontó megoldott.

Láss csodát mert én mindig látom. Minusz 14 fokot mutatott a higanymérő. beindítottam, 1 perc járatás után elindultam. Városon belül 5,6km megtétele után max: 2400-as fordulat váltásnál. /Én nem fingatom hideg motorral./ Ha hiszitek ha nem...... a hőmérőmutató már az N betű alatt van! Tehát már itt látom mikor nyit a termosztát. és ahogy esik vissza a mutató az R betűre.
Ha nincs fagypont akkor csak 3-4km teszek meg és nyit a termosztát.
Tehát ne a hűtőt takargasd, csak egyszer vedd meg a termosztátot drágán és tuti, hogy jó lesz. és ezzel hűséges lesz a kicsi kocsi motorja.
Amint kiérek a városból már az utastérben kellemes az idő. Mind ezeknek köszönhetem, hogy a városi fogyasztásom is csak 7,5 Liter.
Sajnos a Diesel motort nem lehet ezzel orvosolni, mert valóban nehezen melegszik be. Még a 21. századi motoroknál is fenn áll ez a hiba. sok ismerősöm panaszkodik ez ügyben. Ahhoz, hogy normális üzem meleg legyen, mindig nyomni kell.

Egyébként nem muszáj újat venni mert a régit is fel lehet újítani. Nekem bevált!

Vedd ki a rossz termosztátot és vidd haza.
Legalább 5 Liter vizet forralj fel és tartsd forráson. S majd tegyél mellé szintén 5 Liter mély hideg vizet.
A termosztátra köss egy erős cérnát s lógasd a forró vízbe! Várd meg míg kinyit, majd tedd át a hideg vízbe, hogy bezárhasson.
Mind ezt a folyamatot egymás után legalább 30szor ismételd. Hidd el olyan lesz mint az új. Ennek egy hátránya van, minden hideg időszak /tél/ előtt meg kell ismételni.
« Last Edit: 2009 December 31, 00:32:16 am by harciger »
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #303 on: 2009 December 31, 09:53:06 am »
Vedd ki a rossz termosztátot és vidd haza.
Legalább 5 Liter vizet forralj fel és tartsd forráson. S majd tegyél mellé szintén 5 Liter mély hideg vizet.
A termosztátra köss egy er?s cérnát s lógasd a forró vízbe! Várd meg míg kinyit, majd tedd át a hideg vízbe, hogy bezárhasson.
Mind ezt a folyamatot egymás után legalább 30szor ismételd. Hidd el olyan lesz mint az új. Ennek egy hátránya van, minden hideg id?szak /tél/ el?tt meg kell ismételni.


:D Ez most komoly? Ez működhet? Próbáltad már? Miért kell legalább 5 liter?

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #304 on: 2009 December 31, 10:00:18 am »
Azért működik mert itt ennél a esetnél időben sokkal gyorsabban lejátszódik ez a folyamat. Így ezzel gyorsan megmozgatod a rugót. De ha már ezzel szeretnél foglalkozni érdemes szódabikarbonával megmosni vagy áztatni.
Nem mondom, hogy tökéletes lesz, de sokszor segít.
De ha spórolni akarsz a vízzel akkor csak 3 Literből csináld! :D
Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline doubleo

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 343
  • Segített?: +16/-1
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #305 on: 2010 January 02, 12:19:46 pm »
Majd ezek után csinálhatsz belőle teát és így még a vized sem megy kárba!:)
Apám mindig azt mondta: Fiam a munkát és a sarat, messziről kerüld! Nekem ez eddig bevált!

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #306 on: 2010 January 05, 11:59:37 am »
Lol :D
Vállság van! Minden csepp számít...

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #307 on: 2010 January 05, 20:26:26 pm »
Utána néztem ma a termosztát nyitási hőmérsékletnek:
88 fok a nyitás kezdete!!! 102 fok a teljes nyitás.

Illetve a ford ajánlás a fűtőradiátor öblítésre emígyen hangzik:

FIGYELEM: A fűtés-hőcserélőt ellenáramban külön át kell öblíteni a motor hűtőrendszerétől, a fűtés-hőcserélőn átmenő megfelelő ellenáramú vízfolyammal. Minden, a motor hűtőrendszerének normál, ill. ellenáramú átöblítési eljárásának tartalmaznia kell a fűtés-hőcserélő ellenáramú, külön átöblítését, a motor hűtőrendszerének normál-, ill. ellenáramú átöblítését követően, annak megakadályozása érdekében, hogy a motor hűtőrendszerében lévő részecskék ne okozzanak eldugulást a fűtés-hőcserélő vezetékeiben, és, hogy ne csökkentsék (ill. szüntessék meg) a hűtőfolyadék áramlását a fűtés-hőcserélőn keresztül.

 A fűtés kimenő hűtőfolyadék-tömlőt lecsatolni a motorról és egy anyaoldali csatlakozóadapterrel ellátott locsolótömlőt a fűtés kimenő hűtőfolyadék-tömlő végéhez csatlakoztatni. Csőbilinccsel rögzíteni.

 A fűtés kimenő hűtőfolyadék-tömlő anyaoldali végét, a vízellátó locsolótömlő apaoldali végével csatlakoztatni.
 A fűtés, motortól jövő bemenő hűtőfolyadék-tömlőjét lecsatolni és egy megfelelő felfogatótartályba hagyni kifolyni.
 A vízellátás szelepét többször be- és kikapcsolni, hogy a létrejövő vízlengés segítse a fűtés-hőcserélő csöveiről a nagyobb, hozzátapadt részek leválasztását. A vizet körülbelül öt percig folyatni.
 A tömlőbilincset és a locsolótömlő anyaoldali csatlakozóadapterét a fűtés kimenő hűtőfolyadék-tömlőről leoldani és a fűtés kimenő hűtőfolyadék-tömlőt a motorhoz csatlakoztatni.
 A fűtés bemenő hűtőfolyadék-tömlőjét a motorhoz csatlakoztatni.
 A hűtőrendszert a leírtaknak megfelelően, egy 50/50 arányú E2FZ - 19549 - AA vagy B Ford Premium hűtőrendszer-folyadékkal, ill. a Ford specifikációnak megfelelő azzal ekvivalens ESE - M97B44 - A-val és vízzel feltölteni.
 A rendszer megfelelő fűtőteljesítményét az előírt motor-hűtőrendszer állapot mellett leellenőrizni.

 


[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2010 January 05, 20:32:53 pm by grimmcsalad »

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #308 on: 2010 January 05, 20:58:02 pm »
Ez abban volt amit én küldtem? Nem emlékszem rá

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #309 on: 2010 January 05, 21:43:01 pm »
Nem ez nem abban volt!
Elégé TopSecret a progi(sajnos) ahonnan másoltam.

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #310 on: 2010 January 05, 22:15:02 pm »
autodata ;D,vagy a másik nem tom mi a neve

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #311 on: 2010 January 06, 15:19:45 pm »
Magyarul, slaggot feldugni az "anyaoldalon" ( bele a lyukba. Ha szorít akkor az igazi ), majd az "apaoldalon", tehát a csövön kispricceltetni a beletúrósodott cuccot?
Melyik csövön kell beáramoltatni? És melyiken ki?

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #312 on: 2010 January 06, 17:29:08 pm »
Elsőre azt tippelném, hogy az alsó a visszajövő ahova a nyomást adod a slaggal.
Ha lesz időm, kedvem megnézem.

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #313 on: 2010 January 06, 17:36:57 pm »
És ha odavissza megcsinálod, lesz valami baja? Mert akkor mindegy...
D.V.Zs.

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #314 on: 2010 January 06, 21:51:30 pm »
Sőőt én kivenném a helyéről hogy kívülről is megtisztíthassa.