Author Topic: Fiesta fűtés probléma  (Read 184890 times)

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #270 on: 2009 November 21, 08:21:44 am »
Én mondtam, nem szivatás. Komolyabb problémám nem volt vele csak annyi hogy megdagadt a tömítés benne és nem tudott nyitni rendesen ezért nem volt fűtésem. Szétszettem csináltam bele tömítés és azóta is remekül működik ;)

JoolsNOS

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #271 on: 2009 December 20, 11:08:37 am »
Sziasztok!
Nem akarok új témát nyitni, talán itt is tudtok választ. Valaki nem tudja a 88as diesel fiestába mekkora fűtőradiátor kell? Esetleg egy leírás, műszaki rajz róla. Régebben volt pdfben user manualom, de elkeveredett és sehol sem találom neten se.
Köszi

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #272 on: 2009 December 20, 16:39:50 pm »
Motorszám LTB, Teljesítmény (kW) 40, Teljesítmény (LE) 54, Köbcentiméter 1608, Hengerek száma 4, Szelepek száma 8, Felépítmény Ferdehátú, Meghajtás Elsőkerék-hajtás
Anyaga: Réz, klímával szerelt járművekhez nem
Hűtő magasság [mm]: 153.0
Hűtő szélesség [mm]: 190.0
Hűtő vastagság [mm]: 42.0
Üzemanyag: D


[a csatolmány törölve]

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #273 on: 2009 December 20, 18:11:22 pm »
ááhh eddig jónak hitt fűtésem gyengűl   :( már karton papír is van a hűtő előtt és a piros előtt van a mutató.. vagy is Norm. vagy mi van kiírva és az N és az O között van... majdnem hogy meglehet fagyni.. de kirpóbáltam 4ezerig ha pörgetem akkor forrót fúj olyat amilyet szeretnék... mit tegyek?! rakjak be egy elektromos vízpumpát +ba kapcsolóval? Robogósok használják a főtengely könnyítése érdekében... arra gondoltam hogy kapcsolhatóra.. de ha van valakinek egy jobb megoldása szivesen várom!

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #274 on: 2009 December 20, 18:41:35 pm »
A fűtőradiátorhoz könnyen hozzáférsz!
Leengeded a hűtőnél a fagyállódat amennyire csak lehet.
Utastérben középen a legalsó burkolat tartja a radiátort.
Ha van hőlégfúvód akkor érdemes meglangyosítani óvatosan a burkolat pattanós füleit mert könnyen törnek.
A motortérben látod a két bemenő kb. 20mm átmérőjű csöveket. Bilincs le, cső le!
Radiátor kivesz, csatlakozóra slagot ráfogni és bőségesen kiöblíteni. Figyeld majd mi jön ki belőle.
Fűtött garázsban 30 kellemes perc. Fűtetlenben... ???

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #275 on: 2009 December 20, 18:57:52 pm »
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

Offline Devla

  • Fiesta rajongó
  • **
  • Posts: 255
  • Segített?: +8/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #276 on: 2009 December 20, 22:30:43 pm »
nekem igazábol nem a fütéssel van a baj, hanem amikor bekapcsolom a ventit akkor ilyen nyekegős hangot ad ki. nemtudjátok mitől lehet?

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #277 on: 2009 December 21, 14:48:02 pm »
A f?t?radiátorhoz könnyen hozzáférsz!
Leengeded a h?t?nél a fagyállódat amennyire csak lehet.
Utastérben középen a legalsó burkolat tartja a radiátort.
Ha van h?légfúvód akkor érdemes meglangyosítani óvatosan a burkolat pattanós füleit mert könnyen törnek.
A motortérben látod a két bemen? kb. 20mm átmér?j? csöveket. Bilincs le, cs? le!
Radiátor kivesz, csatlakozóra slagot ráfogni és b?ségesen kiöblíteni. Figyeld majd mi jön ki bel?le.
F?tött garázsban 30 kellemes perc. F?tetlenben... ???
Kedves Mr. Grimm! Ha kérhetném tőled, ezt kicsit szájbarágósabban elmondanád mégegyszer, mert nem vagyok egy nagy szaki!? MK3 1.1 Szerintem ezt meg kellenne csinálnom a kocsimon, mert gyakorlatilag egyáltalán nem fűt már nekem (az is lehet hogy nem ez a baja) ! Kis híján halálra fagytam ma hajnalban! Egyáltalán nem fűtött, semmit sem. Pegdig a vízhőhok a normálban volt. Ráadásul tegnap még fűtött egy kicsit. Langyit. Ez a rész elfagyhat úgy hogy a motorban még oké minden? Vagy hogy van ez? Előre is köszi!

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #278 on: 2009 December 21, 20:43:40 pm »
Hát ha nem is szájbarágósan de igyekszem! A mi kicsikocsijainknál nincsen semmilyen vízszelep a fűtéskörben (hála a magasságos német mérnököknek)
Mikor elindul a moci elkezdi melengetni a vizet amit a termosztát csak a rövid körben enged melegedni, de közvetlen a radiátorba is belekergeti a szivattyú.
Szóval ha nem fűt a fityesz:
1 Nem jár a motor :)
2 Jár a motor de vagy nincsen benne víz, vagy nem kapcsoltad be a ventit :D
3 Tele van trutyival a fűtőventid és nem járkál benne a víz.

Hűtőfolyadékot le kellene engedni(amennyire lehet a hűtő alsó csövével) ha nem akarod hogy elvesszen mikor leszereled a fűtőradiátort.
Utána meglazítod a két csőbilincset a motorház felől azon a két csövön ami az utastér felé megy(20-25mm átmérőjű csövek), és leveszed a két csövet.
Utastérben megkeresed középen a burkolatot alul ami asszem 6 vagy 8 patenttal fel van pattintva.
Patent lepattint(ha van a szőnyeghez közel lefelé nyúlvány ami a levegőt engedi ki azt az ülések felé húzva leveszed), nem letör, LEPATTINT!
És már kezedben is van a radiátor.

Kiöblít, feltesz, beköt, melegedik ;D

A piros FCK-ról van szó? Az olyan szép a képeken hogy ha kell megyek és bütykölöm veled a verdát egy napot ha kell. Garázs meg forralt bor legyen, páleszt viszem én :laugh:!!
« Last Edit: 2009 December 21, 21:08:23 pm by grimmcsalad »

JoolsNOS

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #279 on: 2009 December 21, 22:15:19 pm »
köszi az infót a hűtőről :notworthy:

más: nekem is ki van takarva a hűtő műpadlóval, csak a motorháztető és a kis díszléc közti kis résen kap levegőt, de így se megy a norm közepéig  a mutató

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #280 on: 2009 December 21, 22:27:58 pm »
köszi az infót a h?t?r?l :notworthy:

más: nekem is ki van takarva a h?t? m?padlóval, csak a motorháztet? és a kis díszléc közti kis résen kap leveg?t, de így se megy a norm közepéig  a mutató

Hopika! Nem a fűtőradiátor méret kellett?


Indítás után álló helyzetben cirkulál a víz a hűtő felé? Alsó cső is langyosodik?

Felejtsük már el ezt a kitakarást! Főleg hogy nem örök áron van egy termosztát a fordokba (bezzeg némelyik Fiat).
« Last Edit: 2009 December 21, 22:38:10 pm by grimmcsalad »

TomeeFiesta

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #281 on: 2009 December 22, 02:50:27 am »
nekem az a tapasztalatom hogy vissza hűl teljesen menetközben... 85 fokos vízről vissza hűl 30 fokra.. nyáron volt cserélve vízpumpa termosztát.... a kitakarós dolog hidd el működik... nálam melegebb van mióta ki van takarva és a fogyasztásom se olyan drasztikus ahoz képest hogy tél van... míg nem volt kitakarva fagyoskodtam a kocsiba... /szintén nyáron át lett öblítve az egész rendszer/ de ahogy olvastam lehet hogy neki állok aztán konkrétan a fűtő radiátort célzom meg....

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #282 on: 2009 December 22, 07:44:04 am »
nekem az a tapasztalatom hogy vissza h?l teljesen menetközben... 85 fokos vízr?l vissza h?l 30 fokra.. nyáron volt cserélve vízpumpa termosztát.... a kitakarós dolog hidd el m?ködik... nálam melegebb van mióta ki van takarva és a fogyasztásom se olyan drasztikus ahoz képest hogy tél van... míg nem volt kitakarva fagyoskodtam a kocsiba... /szintén nyáron át lett öblítve az egész rendszer/ de ahogy olvastam lehet hogy neki állok aztán konkrétan a f?t? radiátort célzom meg....

Akkor miért nem raktak rá gyárilag zsalut?
Te meg hidd el hogy nekem is volt már 3 hónap után nyitottan megdöglött új termosztátom.
A motornak az a jó ha mihamarabb eléri az üzemi hőmérségletet, és ha a nyitott termosztát miatt a hűtőben lévő vizet is fel kell melegítenie(még ha az részben ki is van takarva) az közel sem jó a motorodnak.
Őszintén: mennyibe kerül egy normális termosztát? 2000 ft? Két tankolásnál visszajön főleg ha benzines, a diesel meg nem kopik annyira.

Offline Ph0en1x

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 197
  • Segített?: +2/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #283 on: 2009 December 22, 08:40:23 am »
Köszi Mr. Grimm! :notworthy:
Igen, a kis piros FCK (Fucky) viccelt meg! Este elvittem egy kis örömautózásra és annyira örült a kis Fucky, hogy még a fűtés is megjavult. De ennyivel nem ússza meg! Ha egy kicsit jobb lesz az idő és ráérek, akkor nekilátok a műveletnek. Kizárásos alapon akkor tele van trutyival, aminek nem ott a helye. Az a két bilincs azokon a 20mm-es csöveken az utastérben található? És bent akkor van egy raditor? Amit leveszek, kimosok. ;) (Még nem néztem meg, de biztos látni fogom miröl is van szó!) Nem hangzik valami bonyolúltnak. ;)
Köszönöm a segítséget! Be is x-elek egy segített pontot! ;)


Garázs van, Forralt bor van (Tokaji vagyok), szíves vendéglátás van, neked meg pláne ;)!

grimmcsalad

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #284 on: 2009 December 22, 09:00:01 am »
A 2 bilincs kint van a motortérben és igen a radiátor meg bent.

Azon gondolkoztam, hogy lehet hogy neked nem is kellene kivenni a radiátor most télvíz idején.
Ha van valamilyen vékony locsolótömlőd akkor a kimosást meg tudnád oldani a motor felől. Benzinesben szerintem hozzá lehet férni.