Author Topic: Fiesta fűtés probléma  (Read 184899 times)

SPANNER

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #225 on: 2009 July 10, 11:07:23 am »
Köszönöm a figyelmeztetést de finom voltam és nőies! És köszönöm a fényképes ajánlatot de mint azt te is olvashattad nekem NEM képek kellenek! De hogy nektek is legyen valami hasznotok belőlem ezért tájékoztatásul közlöm hogy hozattam egy fél 97-es 1.25-ös zetec motoros Fiestát alkatrésznek az enyémhez és ebből lesz jó sok cucc eladó hamarosan! Ezért ha jelentkezik valaki Pécs környékéről akkor nem csak én járok jól hanem ha kell az illetőnek valami az autójához és nekem megvan akkor azt megkapja tőlem! Remélem így még korrektebben hangzik a kérésem és nem fogtok akkora parasztnak tartani de más lehetőségek nem érdekelnek csak amit először írtam! Köszönöm!

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #226 on: 2009 July 10, 19:46:56 pm »
Akkor ha hozattál  egy másikat akkor minek egy másikat megnézni?? Akkor nézd meg azt ugyan ott vagy mintha másét néznéd meg. Amúgy én csak azt írtam hogy LEHET hogy tudok válaszolni, csak segíteni akartam de megy ez egyedül is 8)

szazoli

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #227 on: 2009 July 15, 18:16:49 pm »
Sziasztok!

Az elektromosan állitható belső levegő keringetés milyen elven működik az mk4-es fiestákban?
Van erre egy gomb a fűtéskapcsolók alatt, amit ha megnyomok (bekapcsolok), világit. De igazából nem vettem észre semmi különbséget. Ilyenkor hogyan zárja el a bejövő levegő útját? Kellene hallanom valamit mikor bekapcsolom (vagy ki)? Bekapcsolt (világitó) állapotban is érzem hogy jön be a menetszél a fúvókáknál, úgy hogy a venti ki van kapcsolva. Akkor lehet hogy ez nem működik?

Köszi,

Zoli

bmc97

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #228 on: 2009 July 15, 19:59:37 pm »
Szia! Kellene hangot hallanod!

[a csatolmány törölve]

bmc97

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #229 on: 2009 July 15, 20:08:32 pm »
vezeték szinek lehet nem pontosak,sötétben csináltam lámpánál

bmc97

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #230 on: 2009 July 15, 20:29:54 pm »
kép

[a csatolmány törölve]

szazoli

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #231 on: 2009 July 15, 21:25:50 pm »
Köszi a képeket. Ez a kesztyűtartó alatti rész? Vagy magát a kesztyűtartót is szét kell szedni? Első körben lehet hogy megnézném a biztositéktáblát, de nem találtam infót hogy melyik biztositékot nézzem? Mondjuk a gomb világit..

bmc97

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #232 on: 2009 July 16, 20:24:07 pm »
nemkell levenned a kesztyütartót,ezt látod ha mögé és felnézel!

gezola

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #233 on: 2009 August 19, 21:49:44 pm »
Sziasztok!
Visszaolvastam az egész topicot,sok okosságot írtatok, de nem lettem teljesen felvilágosult a problémámmal.
'97-es Fiestám van, és ugyanaz a baja, mint Cincóbincónak: állandóan forró levegőt fúj hidegre állítva, kikapcsolt állapotban is.
A fűtéscsapot már szétszedtem, kipucoltam, megjárattam, de nem mertem ráadni 12 V-ot, mert azt mondták más helyen, hogy esetleg kevesebb fesszel működik a tekercs.A hozzámenő két vezeték végén 2 V körüli értéket mértem.Én ezt kicsit kevesellem.Ha eltekerem a fűtésszabályzót meleg állásba, akkor megszűnik a feszültség rajta, tehát elvileg az a kör működik.
Olvastam, hogy 12V-ot mértetek a két vezetéken.Akkor annyival működik? Ezek szerint nekem eltűnt 10V-om? De hol?
Utólagos klíma van benne, eléggé gányolt rendszer, nem is működöt tovább fél évnél és még freonos is( már így vettük  :sad1: Gondolom ez nem befolyásol, mert korábban jó volt a gyári hűtés-fűtés rendszer.
Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat

Offline Cincóbincó

  • A mester
  • *****
  • Posts: 984
  • Segített?: +39/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #234 on: 2009 August 19, 21:57:47 pm »
Szia! Nekem Bull ötlete segített, azóta kis türelmi idő után működik mint a kisangyal. Az volt a tipp, hogy a sarut fújjam be WD 40-el. Nekem bevált, pedig fűtésmotort akartak velem vetetni tizenezerért, így meg fillérembe sem került. De majd jönnek ők is az okos és ügyes emberkék, és mondanak jó ötleteket.
a biliárdbajnok

gezola

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #235 on: 2009 August 19, 22:04:34 pm »
Szia!
Olvastam, hogy neked mi volt a probléma orvoslása, de nekem a befujkálás kevésnek bizonyul.Én szétszedtem és összeraktam, ezalatt természetesen minden csatlakozót megcsiszolgatta, tehát az érintkezés akár tökéletes is lehet.A gondom az, hogy a korábban írt 12V-os feszültségből nekem csak 2V van ott.Tehát szerintem nincs elég erő ahhoz, hogy meghúzzon egy kis rugót és elzárja a melegvizet

Offline Cincóbincó

  • A mester
  • *****
  • Posts: 984
  • Segített?: +39/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #236 on: 2009 August 19, 22:19:49 pm »
Na, ez már bőven meghaladja a képességeimet, de tuti hogy segítenek majd neked. Bmc-nek is volt valami csodakütyüje amit ide meg oda rá kellett volna csatlakoztatni, biztos olvastad, az nem lenne használható szerinted?
a biliárdbajnok

gezola

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #237 on: 2009 August 19, 22:28:31 pm »
Igazából azt kellene tudnom, hogy mennyi elektromosságot kell ott mérjek? Ha meg nem annyi, akkor miért nem annyi? De remélem valaki majd felhomályosít engem is  :) Nem egetrengető probléma, mert lassan vége a nyárnak, jönnek a csípős őszi reggelek, és amúgy is csak a feleségem jár az autóval  ;D De azért jó lenne megoldani, na  :D

Offline Cincóbincó

  • A mester
  • *****
  • Posts: 984
  • Segített?: +39/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #238 on: 2009 August 20, 10:49:50 am »
Nem egetrenget? probléma,... és amúgy is csak a feleségem jár az autóval  ;D De azért jó lenne megoldani, na  :D
Khmmmm! :angry4: :whip2: Szerencséd hogy a végére odaírtad hogy azért jó lenne megoldani!!! :P
a biliárdbajnok

gezola

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #239 on: 2009 August 20, 16:41:10 pm »
Éreztem én, hogy valami hiányzik még onnan  ;D ::)