Author Topic: Fiesta fűtés probléma  (Read 184664 times)

Offline sUdYe

  • Global Moderator
  • *****
  • Posts: 2978
  • Segített?: +68/-13
  • Ford fanaticccc! Cabrio őrült :D PDF
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #90 on: 2008 November 16, 13:45:19 pm »
kezd a termóval.

marcell_

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #91 on: 2008 November 26, 13:16:50 pm »
nem tudom menniyre vág ide a  téma, de a höfok mutatóm a NORM feliraton az M betüig hajlandó felkuszni csak (nyáron a M betű tetejéig , most a hidegben meg épp az aljánál van) alig megy a NORM tartományba bele a mutató (karton papirt már tettem a hütő elé, de nem változott. Kérdésem az hogy ez normális-e  (végül is a normális tartományban van ) vagy kicsit "hüvös" a motorom?

Üdv

padre

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #92 on: 2008 November 26, 16:34:01 pm »
Hello

Nekem az a problémám, hogy éppenhogy kibújik a mutató a norm-ból, de autópályán pl van, hogy vissza is megy:(  Akkor gondolom nekem is termosztátot kellene cserélnem, ugye?
 Tudna vki segíteni, hogyan tudnám ezt elintézni otthon, mert mindenhol csak gumit szerelnek....

Előre is köszönöm

FordTom

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #93 on: 2008 November 26, 17:14:16 pm »
mindenkinek ajánlom a hűtő előről lévő becsomagolása teljesen! magyarúl karton doboz össze hajt berak csavar húzoval 2-3 lyukat kell "fúrni" a ventilátor felől és kész! majd teszi a dolgát a ventilátor!  ;) viszont! ha az sem segít akkor termosztátot vegyétek ki és forró vízbe lógassátok ha működik akkor minden szép minden jó :) figyeljetek oda hogy vásárláskor csak gyárit tegyetek bele sokan rossz hő fokút adnak azt közben nem jó... cromax-->> forgalmi a far zsebben és rendelés  ;)

Offline Vadika

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +49/-4
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #94 on: 2008 November 26, 21:29:02 pm »
Nekem az öreg vasam 2,5-3 km után már kellemes hőfokot produkál de a mutatóm csak kb 6-7 km után mutat normál hőfokot.Sajna nyáron viszont mivel igen öregecske a rendszer szóval nyáron is néha fűttenem kellett a pesti dugóban na az bíz nem volt kellemes!
Mindenkinek Fiestát :D 
Vagy Zum Zum   :D

- Ki az abszolút irigy?
- ???
- Aki azért nem kefél, hogy a másik ne élvezzen

MFalcon

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #95 on: 2008 November 27, 20:57:59 pm »
A héten nem ment a fűtés, csak a hideg levegőt fújta. Mondták, elő szokott fordulni, hogy ha kevesebb a víz a rendszerben, akkor levegő kerül a csőbe és nem lesz meleg a radiátor. Kezemben egy flakon fagyállóval kinyitottam a motorházat, gondolván utánöltök egy picit. Eltt megnyomkodtam a vízcsőveket, hátha dugulás van. A radiátor felől érkező csövet megnyomva kis pattanást hallottam és már szállt is fel a gőz... Letörött a fűtéscsap csőcsonkja... jobban mondva elporladt!
Vettem újat, beraktam és reméltem, hogy lesz meleg, mert, ha nem, akkor nagyobb a gond, radiátorcsere, azt meg nem tudom megoldani a parkolóban. De szerencsére ontotta a meleget!!! :-))
Hogy mitől nem vol tmeleg a mai napig nem tudom, talán bezárva maradt a fűtésszabályozó szelep ebben a csonkban. Passz....
Csak úgy leírtam, mert akkor qrva mérges voltam, de már jobb. Hála az orvostudománynak! :-)))))))

Offline harciger

  • A Fiestás
  • *
  • Posts: 249
  • Segített?: +0/-127
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #96 on: 2008 November 27, 22:49:41 pm »
Takarjátok le a hűtőt!

Ha adnak fogadd el. Ha Ăźtnek add vissza!

Offline Geree

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 18
  • Segített?: +3/-0
Re: Fiesta f?tés probléma
« Reply #97 on: 2008 December 01, 10:49:38 am »
Takarjátok le a hutot!
Ha jo a termosztat, akkor a hutobe nem megy elore a meleg viz egeszen addig, amig a termosztat ki
nem nyit. Ha tehat nincs futes, vagy visszahul, akkor nem a huto letakarasa a megoldas, hanem a
sz*r termosztat kihajigalasa. Ha pedig jo a termosztat, akkor meg mindek letakarni a hutot, ugy is
csak hidegviz van mogotte. Ezzel csak azt elhet elerni, hogy telen forralja meg az ember az autot
a varosi dugoban acsorgassal, mivel akkor sem kap levegot a huto, amikor mar nagyon kellene...
Geree
'86 Fiesta XR2

FordTom

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #98 on: 2008 December 01, 21:21:28 pm »
ezért kell pár lyukat rakni a karton papírra illetve a PVC-re. A hűtő ventilátor pedig elvégzi a dolgát!

Offline Geree

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 18
  • Segített?: +3/-0
Re: Fiesta f?tés probléma
« Reply #99 on: 2008 December 02, 08:09:24 am »
Most mondom; ha jó a termosztát, akkor melegedés közben a víz CSAK a kiskörben kering,
a nagykörbe be sem teszi a lábát. Ha melegítés közben a h?t? nem hideg, akkor ott gond
van! Ezt lehet ugyan tünetileg kezelni egy kartonlappal, de ezzel nincs megoldva a probléma!
Geree
'86 Fiesta XR2

1996

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #100 on: 2008 December 08, 15:53:49 pm »
Hali !
Egy olyan bajom van,hogy a Fiestámban 1996,1.3i nem volt fűtés mint kiderült a  fűtéscsap motorja beállt,vagiys nem működik a 12V meg van.Leszereltem,de egy csonkot a 4-ből letörtem.Direkt bekötöttem a radiátort lett fűtésem ,most jó de nyáron gáz lesz.A kérdésem vagyis inkábba akérésen van-e valakinek egy használt ilyen motyó mert megvenném.Köszi előre is mindenkinek árat is írjatok.

üdv  zoly

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #101 on: 2008 December 08, 17:16:46 pm »
1996! Én is igy jártam 14 000 huf a fűttés csap amit eltörtél! :notworthy: Nekem 2liter pepsibe került amire jó lett! Esztergáltak egy ugyan olyan csonkot mint ami letörött megfurtok a csap bevezető részét ahhonan kitört és valami 2 komponensű ragasztóval beleragasztod és kész is! Spóroltál vgy 10 000 huf pénzt!! ::) Próbáld meg megéri!!

 A másik nekem valószínű tönkremnt a belső levegő kerigetőm ami hál istennek elektronikus! Annak hol álljak neki? Hol vannak azok a cuccok amik elzárják a külső levegő utját?

MFalcon

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #102 on: 2008 December 15, 12:39:46 pm »
Egy kicsit belekontárkodnék... nekem is letört a fűtéscsap csonkja, egyszerűen szétporladt. A Cromaxnál vettem 8000Ft-ért. A kiszerelés-beszerelés nem tartott fél órát és így nyáron sem kell fűtenem. :-)))
Itt az alkatrész: http://www.fordalkatresz.com/index.php?keres_res=1&katid=32052074&termek_al_id=9145

1996! Én is igy jártam 14 000 huf a fűttés csap amit eltörtél! :notworthy: Nekem 2liter pepsibe került amire jó lett! Esztergáltak egy ugyan olyan csonkot mint ami letörött megfurtok a csap bevezető részét ahhonan kitört és valami 2 komponensű ragasztóval beleragasztod és kész is! Spóroltál vgy 10 000 huf pénzt!! ::) Próbáld meg megéri!!

 A másik nekem valószínű tönkremnt a belső levegő kerigetőm ami hál istennek elektronikus! Annak hol álljak neki? Hol vannak azok a cuccok amik elzárják a külső levegő utját?

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #103 on: 2008 December 16, 19:58:25 pm »
Egy kicsit belekontárkodnék... nekem is letört a fűtéscsap csonkja, egyszerűen szétporladt. A Cromaxnál vettem 8000Ft-ért. A kiszerelés-beszerelés nem tartott fél órát és így nyáron sem kell fűtenem. :-)))
Itt az alkatrész: http://www.fordalkatresz.com/index.php?keres_res=1&katid=32052074&termek_al_id=9145


 ;D Eddig ezt az oldalt nem láttam! Nekem 14.000 ft mondtak azért bütyköltem meg!
A belső levegő keringetés? Senki nem van tudja!!?? ???

FordTom

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #104 on: 2008 December 17, 13:37:37 pm »
én úgy tudom hogy csak külső van  ::)