Author Topic: Fiesta fűtés probléma  (Read 184633 times)

jocc

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #75 on: 2008 March 21, 19:20:47 pm »
Hi!
Nálam a termo-csere megoldotta a dolgot. Akkor számít a termó, ha nem rendesen nyit/zár, vízköves. MIndenképp 92 C-at tegyél bele, akkor remélhetőleg lesz fűtésed. Valamennyi víz ki fog folyni, tegyé alá lavort. Ha az új termo benn van, a víz mehet vissza, járasd meg a motort levett kupakkal, így légteleníti magát, + pótold a vizet fagyállóval...

lewi

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #76 on: 2008 March 21, 19:23:25 pm »
oxa köszke  :notworthy:
de sztem lecserélem az egész hűtőfolyadékot
ha mindenhonnan leszedem a csöveket mondjuk tisztítás céljából akkor nem lesz gáz a légtelenítésnél?
vagy túlbonyolítom  :P
asszem olyat veszek amilyet te vettél (QH)

jocc

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #77 on: 2008 March 21, 19:24:57 pm »
ja, kicsit (túlbonyolítod) ;D ...de inkább! 8)

lewi

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #78 on: 2008 March 21, 19:45:23 pm »
oh yeee  :P ;D

lewi

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #79 on: 2008 March 23, 14:06:32 pm »
hey! szomorú hírem van!  :-[
eltört a termosztátház fedele
már a finisben voltunk, töltöttem fel a hűtővizet aztán egyszer csak elkezdett folyni a termosztátház egyik csavarjánál
fincsi!!!
kedden vehetek azt is meg tömítést mert ami volt az gyári de talán két félcentis darab maradt belőle  :o
ma lejárt a zöldkártyám is  (igaz csináltunk biciklibelsőből de nem tudtuk kibróbálni  :P )
repedt a szévédőm is talán kibírja még egy kis ideig
így hirtelen ennyi
kellemes ünnepeket!  :)


[a csatolmány törölve]

lewi

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #80 on: 2008 March 23, 14:07:23 pm »
mármint tömítést próbáltunk csinálni biciklibelsőből.... :P

JoolsNOS

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #81 on: 2008 March 23, 14:50:05 pm »
Gondoltuk hogy nem zöldkártyát :)

hortom

  • Guest
Fiesta fűtés probléma
« Reply #82 on: 2008 June 24, 19:28:20 pm »
Sziasztok!

Nekem egy '96-os 3-ajtós Fiestám van immáron 2 hónapja. Összességében meg vagyok vele elégedve, leszámítva azt a fránya klímát. Az előttem szólókkal eltérően az én autóm csakis kizárólag meleget, ill forró levegőt fúj be az utastérbe. A klíma kb 1 évvel ezelőtt volt gázzal feltöltve,illetve, okozhat ilyen bibit a gáz hiánya?

FordTom

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #83 on: 2008 June 24, 21:15:19 pm »
gáz hiánya nem teljesen.... megnézném a mágnes szelepeket vagy esetleg az adagolóját lehet hogy elvan tömődve  :) tudod esetleg milyen gázzal tőltötték? freon 12 és a 22-es nem lehet sztem...  404 vagy még a 135-ös lehet sztem...

Offline viktorwrz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1015
  • Segített?: +29/-3
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #84 on: 2008 June 24, 21:31:29 pm »
....okozhat ilyen bibit a gáz hiánya?
A klíma gáz nélkül elsem indul!!! Az, hogy 1éve lett feltöltve nem jelent semmit. Illetve csak annyit, hogy valószínüleg elszivárog valahol a gáz a rendszerből. Ennyi idős autóknál gyanús lehet a klímakompresszor. Ezeknek a szimeringje szokott elkopni, ahol elszökhet a gáz. Vidd el klímáshoz és csináltass egy nyomáspróbát a klímarendszeren, az majd kideríti van-e számottevő szivárgás a rendszerben.
Azért mondom, h számottevő, mert, ha csak minimális a szivárgás akkor azt a műszerek még nem jelzik ki. Ez általában először csak úgy jelentkezik, h évente vagy szezononként töltetni kell a klímát...
Eddigi autóim:
Ford Mondeo Turnier 1.8 Zetec '96
Renault Express 1.9D '93
MB E200 aut. 2.2CDi (123LE) '06
WV Polo 1.9SDi '96
MB E220 T aut. Avangarde 2.2CDi (143LE) '00
Ford Mondeo Turnier 1.8TD '97
Ford Fiesta 1.1c MK3 '89
Trabant 601S '89
Trabant 601S '87

bantoomi

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #85 on: 2008 June 24, 21:52:19 pm »
nem tudom, hogy Nálad a forró tényleg forrót jelent-e, de nekem két hete volt egy elég meglepő jelenség az autóval, ami tekintve, hogy ugyanaz a típus, lehet, hogy fog segíteni. Araszolgattam a dugóban, amikor egyszer csak hirtelen tűzforró levegőt kezdett el befújni a rendszer, holott a klíma üzemelt. Szerencsére a szerelő már észlelte a múltkori szerelés alkalmával, hogy párát nyom a kocsi az ablakra, ezért a fűtőradiátor szivárgására gyanakodott rögtön. Aztán kapott egy lötyit, ami eltömíti a kisebb réseket, és azóta kíváló a rendszer :) Nekem azért nem nagyon volt ötletem, mert az elején hideget fújt, aztán ahogy bemelegedett a hűtővíz és a motor, úgy átváltott tűzforróvá. Talán valamelyik válasz kisegít, sok sikert! :notworthy:

FordTom

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #86 on: 2008 June 24, 22:19:07 pm »
....okozhat ilyen bibit a gáz hiánya?
A klíma gáz nélkül elsem indul!!! Az, hogy 1éve lett feltöltve nem jelent semmit. Illetve csak annyit, hogy valószínüleg elszivárog valahol a gáz a rendszerből. Ennyi idős autóknál gyanús lehet a klímakompresszor. Ezeknek a szimeringje szokott elkopni, ahol elszökhet a gáz. Vidd el klímáshoz és csináltass egy nyomáspróbát a klímarendszeren, az majd kideríti van-e számottevő szivárgás a rendszerben.
Azért mondom, h számottevő, mert, ha csak minimális a szivárgás akkor azt a műszerek még nem jelzik ki. Ez általában először csak úgy jelentkezik, h évente vagy szezononként töltetni kell a klímát...


levákumolja...  ;) az a nyomás próba.. járatja egy kicsit és tádááám ha van benne egy kis levegő ott cumi van  :o holnap rá kérdezek apámnál hogy mi lehet a bibi...háztartási hűtő meg klíma meg ipari hűtő szerelő  8)

FordTom

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #87 on: 2008 June 26, 12:49:19 pm »
na megkérdeztem az öreget.... azt mondta hogy nincs benne gáz :o szoval valahol lyukas lehet a szerkezet! nézesd át!

FordTom

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #88 on: 2008 November 16, 09:06:26 am »
tegnap este majdnem tökön szúrtam magamat  >:( elmentem 50km és semmi meleget nem fújt a fűtésem.... mitől lehet? lehet hogy termosztátom elfingotta magát? mert a motor hőm. se nagyon akart felmenni.... :-\ hol kezdjem?! fűtéscsapot nézzem meg?

sztrakk9

  • Guest
Re: Fiesta fűtés probléma
« Reply #89 on: 2008 November 16, 10:46:12 am »
Szerintem termót nézd meg!