Author Topic: 7 literről egy nap alatt 11 literes fogyasztás?  (Read 1899 times)

gabe21

  • Guest
7 literről egy nap alatt 11 literes fogyasztás?
« on: 2010 December 22, 09:25:28 am »
Sziasztok!

A hétvégén elég kellemetlen dolog történt velem, ebben kérnék tanácsot. Egy 1.1-es karbis fiestám van, ami (számomra így is sok) 7-7.5 literes fogyasztással bír, feltételezem a -15 fok ezt kicsit feljebb vitte. Na de nagyon meglepődtem mikor megállt az autó, úgy számoltam, hogy simán elmegyek még vele 20-30 km-t, ehelyett mentem gyalog a kútra. Bele tettem 4 litert, ami nem sok, de úgy voltam vele, hogy azzal el leszek egész nap, viszont 35 km után ismét kifogyott a benzin. Először nem is gondoltam, hogy ez a gond, azt hittem gyújtás, meg lett nézve, de minden kábel kap szikrát és a gyertyák újak. Elmentem hát a kútra és bele tettem megint 5 lityót, egyből indult.
Kérdésem, hogy mi lehet a baj? Karbi? Vagy elfolyik valahol a benzin? Van valakinek ötlete/tapasztalata ezzel? Nem vagyok nagy szaki, így megköszönöm, ha nem szaknyelven válaszoltok!  :)

Köszönöm előre is!

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:7 literről egy nap alatt 11 literes fogyasztás?
« Reply #1 on: 2010 December 22, 17:15:02 pm »
Ha arra gyanakszol, hogy csöpög, akkor járó motornál kell alánézni, hogy járjon az AC pumpa is.

Egyébként ilyen kis mennyiségeknél  nem biztos, hogy pontos a fogyasztásmérés.

Mindig lehet egy kis maradék a tankban, amit már nem tud a pumpa felszívni.
Mk6 1.3 benzin