Szériák fórumai > MK6-MK7

Gyorsításkor rángat

(1/5) > >>

bundi:
Sziasztok!

Nekem az a problémám hogy az autóm gyorsításkor rángat.
Nem sokkal ezelőtt elvittem szervízbe,de a számítógép nem jelzett hibát.A szerelő kimérte a befecskendezőszelepeket,és az egyiket kicserélte mert nem volt jó szerinte.Elhoztam tőle de
a rángatás újra jelentkezik,melegen is gyorsításkor. Szeretnék ötleteket kérni hogy mi lehet a baj,
mert attól félek hogy ha nem lesz hibajel nekiállnak a szerelők ötletszerüen kicserélni dolgokat, és ez ugye sokba
kerülhet. Érdekelne hogy a trafó vagy gyújtókábel esetleg gyertya hibáját hogy lehet kiszűrni,mert nekem ez a rángatás
olyannak tűnik. Az autó 1,3 8v 70 LE.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

Üdv:Bundi

fiesta2002:

--- Quote from: bundi on 2018 February 03, 16:53:51 pm ---Sziasztok!

Érdekelne hogy a trafó vagy gyújtókábel esetleg gyertya hibáját hogy lehet kiszűrni

--- End quote ---
Szia Bundi!

Legjobb úgy tesztelni, hogy negyedikben hagyod alapjáratig lassulni az autót és utána 1/2-3/4 folyamatos gázzal gyorsítod. Ha a gyujtás áthúz valahol, akkor rángatni fog. Ez a rángatás darabosabb, hirtelenebb, mintha mondjuk benzinellátási hiba miatt lenne kimaradás.

Meg lehet azt is nézni, hogy esetleg látsz-e valahol áthúzást. Sötétben, rövid gázadásokkal kell próbálni. Az 1,3-nak a motortérben is lehet gázt adni, a kis félkör tárcsával.

Ha lenne hibajelzés, akkor meg lehetne nézni, hogy vándorol-e a hiba kábel, trafó kimenet, stb átrakáskor. De nincs.

Így csak azt lehet tenni, hogy kiméred (hajlítgatva) és megtisztítod a kábeleket. Kicseréled a gyertyákat (főleg, ha már legalább 30 ezret futottak.) És ha ez nem segít, új trafót kell venni.

Arra vigyázni kell, hogy ha valamelyik gyertyán vagy kábelben szakadás van, akkor az új trafót is hamarabb tönkreteszi.

bundi:
Szia Fiesta 2002 !

 A szerelő aki javította az autót azt mondta hogy
a trafót és a gyertyakábeleket átnézte és azok szerinte jók.
Azt javasolta hogy üres tankba tegyek szeleptisztító adalékot és tankoljam tele a kocsit.
Ezután járjam ki a benzint,mert volt hogy a probléma hogy a szelep vagy szelepszár el
volt kokszolódva. Megkérdeztem már másik szerelőt is, de az elmondottak alpján látatlanba ő is a szeleptisztító
folyadékot ajánlotta.Mindenesetre furcsálom hogy a számítógép nem jelez ki semmi problémát,pedig az bizony van!
Minden esetre meg fogom próbáli amit javasoltál!
Köszönöm szépen a választ!

Üdv:Bundi

bundi:
Hali !
Olvasgattam a hozzászólásokat a fórumon,az egr szelep nem okozhatja ezt a hibát ?

Üdv :Bundi

fiesta2002:
Szia Bundi!

Az 1,3-as 8 szelepes benzinmotorban nincs EGR.

Próbáld ki azokat, amiket mondtam. Legtöbbször a trafóban van az átütés és a régi gyertyáknak szükséges nagyobb feszültség rontja el a trafót. A rángatás azért jelentkezik gyorsításkor, mert a nagyra nyitott pillangószelep kis fordulatszámnál jobban feltölti a hengereket. A sűrűbb gázban nagyobb feszültség kell a szikra átugrásához és a meggyengült szigetelésű trafó ezt már nem bírja.

Azt írtad, hogy a szerelőd átnézte a trafót. Kiváncsi volnék hogyan. Írd már meg légyszives, ha már ennyi karaktert rászántam az ügyre.  ;)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version