Szériák fórumai > MK6-MK7

Csomagtartó nyitási problémá

(1/4) > >>

sromdesign:
Néhány hete előjött az hibajelenség hogy a hátsó csomagtartó ajtó nem nyílt sem belülről sem kulcsról. Pontosabban hol kinyílt hol nem de utóbbi időben egyáltalán nem. Próbáltam rákeresni itt a fórumon de nem találtam megfelelő választ. Azonban a  :ford: FUSION testvér fórumban ráleltem az igazságra. Idézem a hozzászólást amit ott találtam. Nálam megoldódott végleg a probléma, remélem nektek is segít. Ezer köszönet pocok5-nek  :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:, legalább egy 20 ezrest spóroltam !

#38  2012-06-03 11:15 pocok5
6 éve regisztrált tag

Üdv Fusion tulajdonosok!
Mint már sokaknak,nekem is "előjött" az a bosszantó hiba,hogy "motorikusan" nem nyitható az autó csomagtér ajtaja. Nos én is próbálkoztam a bovdenek "síkosításával",de csak ideig-óráig használt.
Ma nekiugrottam komolyabban a dolognak.
Nos jó hírem van annak,aki szintén ezzel küszködik! Relatíve egyszerűen javítható.
Nos a rövid menete a javításnak:
1.Hátsó ajtó burkolata leszed.
2.Ajtónyitó motor kikap.
3.Az ajtónyitó motor "elvileg" nem szétszedhető,de némi odafigyeléssel azért megadja magát a műanyag burkolat.
4.Villanymotort kiszedni a burkolarból.
5.Villanymotor fém burkolatán két ráhajtott fémlapocska részt kihajligatni, és a hátsó falát ezáltal a villanymotornak le lehet húzni.Ez tartalmazza a "bűnösöket",azaz a szénkeféket.
6. A szénkeféket lakbenzin és ecset segítségével fémtisztára le lehet mosni.
7. A forgórészt,ahol a szénkefék futnak,szintén lakbenzinnel lemosni.
8.Amennyiben kicsit oxidált ez a terület a forgórészen,meg kell csiszolni nagyon finom csiszolópapírral.
9.A forgórész "hézagain"(3db) egy tűvel nem árt át áthúzni,megakadályozandó a zárlatot.
10. Még egy kicsit átmenni rajta csiszolópapírral(leheletnyit).
11. Fordított sorrendben összerakni és kész.
Megj: Én a "mozgatómortorház" műanyagát nem ragasztottam össze,csak három gyorskötözővel összafogtan,hogy később is egyszerűen szét lehessen szedni.
Az egész nem volt egy óra és tökéletesen működik.
Akik félnek szétpattintani a mozgatómotor házát,azoknak megoldás lehet a benzinben valő áztatás(lögybölés) is.De szerintem ez nem hoz hosszútávú eredményt.

Remélem,hogy tudtam segíteni másoknak is!
Azért jó kis autó ez...

MK7GHIA:
Szia,

ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy én ezt anno megcsináltam az enyémmel, de egyrészt baromi nehéz szétszedni a műanyagot és az enyém speciel tekercs zárlatos volt. Szóval lehet hogy bejön ez a javítás, de csak 50% az esély.  :)

RyAn:
én 5ezerért szoktam adni a bontott gyári motort. jobb mint 25ezerért meg venni az újat.
egészen máig is volt még kettő de ma elkelt.

MK7GHIA:
Enyémbe is a Ryan féle bontott van. Teljesen jó.

pori:
Sziasztok
Gondoltam megosztom veletek a csomagtartó motor cserét . Végig olvassátok a régebbi hozzáoszlásokat megtaláljátok hogy az ebay -ról tudtok rendelni motort .
Cseréről tettem fel képeket .
"Bűvös csomi ajtó nyitás..." cikkben találjátok.
http://www.fusionklub.hu/index.php?cikkID=1227

üdv

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version