Author Topic: Kopog-zörög és egyéb kérdések  (Read 8958 times)

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re: Kopog-zörög és egyéb kérdések
« Reply #15 on: 2010 June 09, 13:13:31 pm »
Roxinnak igaza van! mire megírtam nagyjából ugyanezeket, addigra már itt is van...   :laugh: :laugh: :laugh:
A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

Offline Sutyesz

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +2/-0
Re: Kopog-zörög és egyéb kérdések
« Reply #16 on: 2010 June 10, 17:56:52 pm »
Most újítottam fel az enyémnek a futóművét, pestről vettem 2 hete aztánhát mint tudjuk pesten jók az utak.. na mind1. Kotyogott az eleje mint állat. Hátuljáról nem beszélve, mondjuk ott a hátsó híd tartószilentek lógtak akkorát hogy az nem igaz. Elől kicseréltem a stabrúd gumikat de kotyogott továbbra is, bull84 barátom javaslatára tettem be a vas alá vékony fém lemezt és egyből jobban fogta a gumi a rudat majd jöttek akk már a szilent cserék meg a kutyacsontok. egyenes uton most megszűnt a kotyogás viszont lassan kanyarodva bekottyan. Kormánymű persely... ... és szerintem nálad is ez lesz. Ha szerencséd van meguszod annyival h egy esztergályossal esztergáltacc hozzá egy műanyag perselyt azt hello. Ha nem akk pesten állítolag van egy muki aki garanciával(!) újít fel kormányművet max. 50ezer ft. jobb mint (az én esetemben mk4) a 140.000 ujonnan. Szal vhogy igy járd végig.. Jol hallgasd meg honnan jön a hang mert a kasztni szereti elvezetni.
Burn rubber, not your soul!

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Kopog-zörög és egyéb kérdések
« Reply #17 on: 2010 June 10, 19:21:21 pm »
Mondjuk azt nem értem a stb rúdhoz miért nem passzentosabb gumibölcsőt készítenek, megveszed utánna meg még tornászni kell mire jó lesz, nekem 1 hetembe került annó mire megtaláltam a zörgés forrását

Offline MrChrome

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 159
  • Segített?: +4/-0
Re: Kopog-zörög és egyéb kérdések
« Reply #18 on: 2010 June 10, 22:48:14 pm »


Igen ez a tartószilentes dolog nekem is ismerős dolog. A jövő héten én is meg fogom csinálni majd majális után mert az nálam is kopog.
Szerintem egy gátlócserét is csinálok majd rajta. Szerencsémre a szomszéd mivel autó és futóműves a szilenteket majd kicseréli nekem, persze előtte ki kell
szerelnem, mert az is Forintocskába kerül. :)
Azért hozzá kell tennem, az alkatrészek elég jól bírják. Motorcraft és társai nem csinálnak rossz minőséget.
A fékbetétek hátul még eredetik, ma néztem meg. Mi még nem cseréltük és az autó 1998-as évjárat, még használható a kerékcsapággyal együtt. SKF van benne.

Offline Sutyesz

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +2/-0
Re: Kopog-zörög és egyéb kérdések
« Reply #19 on: 2010 June 11, 06:36:31 am »
Nekünk van egy autó ill. autógáz szervízünk(nem reklám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) és ott ugye súrún dolgozunk ilyen skf meg hasonlókkal és eléggé sz.rok szoktak lenni ugyh most meglepett amit irtál.. :)
Burn rubber, not your soul!

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Kopog-zörög és egyéb kérdések
« Reply #20 on: 2010 June 11, 06:48:16 am »
Igen a mostani skf csapágyak már nem a régiek...ezt már sok hozzáértőtől hallom.. :'(

Offline MrChrome

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 159
  • Segített?: +4/-0
Re: Kopog-zörög és egyéb kérdések
« Reply #21 on: 2010 June 11, 08:58:02 am »


Na igen, ebben azért én is egyet értek, hogy a mostani SKF már nem a régi SKF, de nem csak ott, hanem más alkatrésznél is tapasztaltam már ilyet.
A golfomhoz anno vettem szíjjfeszítőt: két választás volt, 1 VAG csapágy ami már alapban kotyogott és egy japán KOYO feszítő, persze a japánt vettem, ami patent volt.

Manapság már annyi gyártó van, hogy nem lehet mindig 100% tudni, hogy az ember tényleg azt kapja e, amiért fizetett.
Nektek milyik márkákkal van jó tapasztalatotok pl csapágy ügyben?

Offline Sutyesz

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 22
  • Segített?: +2/-0
Re: Kopog-zörög és egyéb kérdések
« Reply #22 on: 2010 June 11, 11:13:07 am »
kikell sakkozni.. hol ez hol az... sajna mind1ikben van sz.r is meg jo is.
Burn rubber, not your soul!