Szériák fórumai > MK8

Üzemanyagszűrő csere 1.6 TDCi

(1/2) > >>

Pipe1000:
Sziasztok!
Kérem segítségeteket 2011-es 1.6 TDCi Econetic típus üzemanyag szűrő cseréjéhez.
Hol található? Illetve kell-e valamire vigyázni csere közben/után? Pl. csak gyújtást adni néhányszor, és csak utána indítani?
Köszönöm!
Péter

Csipi:
Nem tudom mennyiben különbözik a helye, nekem bubilámpásom van, és annak a tank "előtt", alul van az üa.szűrője, a bal hátsó kerékhez közelebb. Csere közben fog picit folyni az üzemanyag, úgyhogy viszonylag gyorsnak kell lenned. Utána ha kicserélted, indítsd be, pörgesd kicsit alapjárat felett nem sokkal, leállít, újra beindít, járat, ennyi. :)

oktato:
Szerintem a motortérben lesz az.....Legalább is 1.4 TDCI-ben ott van.
Cserét én szervízre bíznám, mert le fog levegősödni a csere folyamán !

Pipe1000:
Én is a motortérre gondoltam, mert a benzineseknél van a tanknál.
Azt hallottam, hogy fel kell tölteni az új szűrőt, és akkor nem levegősödik be.

Pipe1000:
Na megcsináltam az üzemanyagszűrő cserét.
A motorvédő burkolatot le kell szedni, és a motortól jobb kézre egy fém burkolatban van a szűrő.
Van egy leszorító fém lap, ezt le kell szedni, a belépő és elmenő üzemanyag vezetékeket le kell húzni és a szűrőt fedéllel együtt ki lehet venni. A fedelet egy vödör felett érdemes leszedni, mert kifolyik belőle az üzemanyag.
Az új szűrő beszerelése után valamelyik üzemanyag csonkon fel kell tölteni a szűrőt, hogy ne legyen levegős. Ha ezt nem teszitek meg, akkor indítás után leáll motorhibával.  :) Csatlakozókat és burkolatot visszatenni, és kész!

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version