Author Topic: Immo  (Read 2813 times)

Offline oved

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Immo
« on: 2017 May 18, 15:04:06 pm »
Sziasztok. Egy autós lakat jel villog a kijelentés az autó nem indul. Gondolom immobiliser probléma lehet. Ausztriában vagyok valami olcsó megoldás kellene. Egyik kulcsa sem indul az autó. Mk6 2002 évjárat. Köszi előre is

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Immo
« Reply #1 on: 2017 May 20, 21:07:36 pm »
"...Ausztriában vagyok valami olcsó megoldás kellene...."

Szia!
Az egyetlen olcsó megoldás az lehet, ha esetleg az út miatt átfűzted a kulcskarikád. Ha mindkét kulcs rajta van, akkor zavarják egymást. Esetleg a sok másik fémkulcs árnyékolhat.

Próbáld meg, az indítókulcsot önmagában. De szinte biztos vagyok, hogy ezt már amúgy is megtetted. Megpróbálhatod, hogy az indítókulcs fejét alufóliába csavarod, és a másikat olyan közel tartod a gyujtáskapcsolóhoz, amennyire csak lehet. Hátha az antannában csak részleges zárlat van és fog egy kis jelet.

Ha minden előzmény nélkül mindkét kulcs egyszerre vált működésképtelenné, akkor szinte biztos, hogy az autóban van a hiba.

Az immobilizernek van egy antennája. Ez egy tekercs a gyujtáskapcsoló körül. Talán ott szakadt meg valami. Így néz ki:
https://cromax.hu/elektromos_rendszer/biztonsagirendszer_alkatreszei/riaszto_alkatreszei/pats_modul_ford_fiesta/fusion_2001-2007_35474

Onnan, úgy tudom, a jel a GEM modulba megy. Ez a biztosítéktábla része. De a PCM-nek is van szerepe, azzal is lehet baj. Vagy a busz kommunikációval.
Ha ezekkel van a gond, nem lehet megúszni a szervízt. És olyan áruk van, hogy csak bontott készlet jöhet szóba.

Ha semmi nem megy, fel kellene hívnod egy Ford szervízt, hogy ha műszeresen kitörlik mind a két kulcsot, akkor beindul-e az autó hibás immobilizerrel is. Akkor már csak az a gond, hogy hogyan juss el hozzájuk.  :(

Írd meg majd, hogy mi lett a vége, biztosan tanulságos.
Mk6 1.3 benzin

Offline oved

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:Immo
« Reply #2 on: 2017 May 23, 13:48:40 pm »
Sziasztok. Köszönöm a válaszokat. Most viszik a szervizbe. Ha kész leírom  mi volt a baj. De első körben 100 ezret mondott az osztrák szerelő látatlanban...