Author Topic: Fiesta mk7 egyáltalán nem indul  (Read 11560 times)

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Fiesta mk7 egyáltalán nem indul
« on: 2016 December 14, 22:17:30 pm »
Nem az enyém csak én probáltam segiteni az alany egy mk7.
Le lett állitva és azota nem indul.
Gyujtás ráadására müszerfal világitás megy.
Helyzetjelzö és  vészvillogo is megy.
2-es helyzetbe tekerve a kulcsot semmilyen visszajelzö lámpa nem világit.
Gyujtászár lett cserélve, mert elkopott a kulcs és a kopott kulcs elkoptatta a zár részét is.
Lett bele rakva másik gyujtászár kicseréltem és ugy sem történik semmi.
Kicseréltem a gyujtáskapcsolo elektromos betétet is , de a helyzet továbbra is fenáll.
Kulcs 3gombos távirányitos a kulcsfej lett másolva,de a többi része átkerült a fejre igy az immos részének jonak kéne lenni.
Távirányitos része müködik a kulcsnak ajtot nyit és zár.
Gyujtásra tekerve a kulcsot nem müködik se a tompitott,se fütésventillátor se ablaktörlö se semmi..
Aksi elvileg féléves.
Ha valakinek van valami használhato ötlete szivesen fogadom.
Köszönöm.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta mk7 egyáltalán nem indul
« Reply #1 on: 2016 December 15, 00:36:07 am »
Ez így elsőre nekem, immo hibának tűnik. Második kulccsal mit csinál?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Fiesta mk7 egyáltalán nem indul
« Reply #2 on: 2016 December 15, 07:32:53 am »
Nincs második kulcs.
Bontobol vették a gyujtászárat és 1kulcs lett hozzá másolva.
Mint irtam 3gombos tojáskulcs és az elektronikus része átlett rakva egy az egyben a másolt fejre.
És gondolom immohibánál is kéne lenni gyujtásnak meg visszajelzö lámpáknak(2-es kulcshelyzetben tompitottnak,fütésventillátor menne stb), max csak nem indulna be.
Bár nem ismerem ezt a tipust mk4-es fiestám van.
De gondolom az immo nem tiltja le a 2-es kulcspozicioba forgatásnál a dolgokat csak a beindulást.
Amugy én is gondoltam immo hibára elöször és probáltam ugy hogy tojáskulcs elektronikát kiszedtem csak a kulcsszárat raktam be.És odaraktam a gyujtászár mellé inditáskor a másik régi immos kulcsot hátha annak a jelét veszi.
De ugy sem történt semmi


Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta mk7 egyáltalán nem indul
« Reply #3 on: 2016 December 15, 09:50:14 am »
Immohiba, ha a piros visszajelző led/piktogram/izzó gyorsan villog vagy folyamatosan ég, tehát nem alszik ki, miután elfordítottad a kulcsot. Ha jó, akkor kialszik.

1. Hibakódot olvastál?

2. Gyújtáskapcsoló biztosan jó?

3. Csak feltételezem: Ha a gyújtás kapcsoló elektromos részét kicserélted (gondolom abban van az immo chip párja), akkor az ahhoz tartozó immo chip is bekerült az új kulcsba?

Az elektronika (kis panel a 3 gombbal) csak a távirányító, nyitás, zárás, az immo chip külön van!
MK7-nél az immo chipet hozzá kell tanítani az autóhoz. Két eredeti kulccsal, lehet harmadikat tanítani, de ha csak egy van, akkor ODB csatlakozó + laptop + megfelelő software kell hozzá.
« Last Edit: 2016 December 15, 10:08:38 am by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Fiesta mk7 egyáltalán nem indul
« Reply #4 on: 2016 December 15, 18:56:16 pm »
Az immo lámpa ugyanugy villog gyujtás ráadására mintha nem lenne gyujtásra kapcsolva a kulccsal.

1.Ahogy én látom nincs gyujtás(hiszen visszajelzö lámpák meg semmi nem megy aminek kéne gyujtásra) anélkül meg nem lehet majd hibakodot olvasni.

2.Gyujtáskapcsolo bontott de se ezzel nem ad gyujtást se a régivel.Igy nem gondolom hogy az lenne a gond.
Leállitották egyik este és másnap nem indult.És ezekután lett a gyujtáskapcsolo kicserélve.

3.Van immo chip pár?Szerintem a gyujtáskapcsolon lévö immokarikának ad jelet a kulcsban lévö chip és az oldja a komputerben az immot.
Amugy se a régi gyujtáskapcsolo elektromos részével se a másik bontottal nem történik semmi.Ez az elektromos rész ugye az ami a gyujtáskapcsolot a kulccsal elforgatva elfordul.És ebbe megy bele egy kábelcsatlakozo.

3gombos tojáskulcsrol beszélünk(kopos kulcs bubilámpás fiesta).Nyitás,zárás és csomagtarto nyitást vezérel.Nekem is van ilyen kulcsom és abban az elektronikás részében van az immo.
Ugyanilyen kulcs van ehhez az autohoz is igy nem hiszem hogy máshol lenne az immo.
Az immochip nem lett cserélve a nyerskulcsos része be lett marva a zárhoz és az elektronikát és immot tartalmazo rész rá lett rakva a bemart fejhez.Igy nem kell semmit tanitani hiszen az immochip ugyanaz maradt.

Ha immo is lenne a hiba akkor nem kéne menni gyujtásra a müszerfalon a visszajelzö lámpáknak?



« Last Edit: 2016 December 15, 19:13:41 pm by kombusz »

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta mk7 egyáltalán nem indul
« Reply #5 on: 2016 December 16, 10:23:17 am »
1. egyetértek
2. értem
3. Úgy értettem a párt, hogy a kulcsban lévő immo chip valamivel kommunikál, ami a kormányoszlopban / gyújtáskapcsolóban van. Szerintem ezt te jobban tudod, mert te már láttad szétszedve, én meg nem.
Biztos úgy van ahogy írtad.

Eredeti immo karika (ahogy írod) + immo chip maradt, akkor azt szerintem sem kell tanítani.

Biztosítékok, esetleg relék nem lehet gond? Ellenőrizted? (gondolom igen) Ha mégis van rossz, akkor kérdés, mi ütötte ki? Hibát kiküszöbölni, és utána cserélni.

Egyenlőre több ötletem nincs.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Fiesta mk7 egyáltalán nem indul
« Reply #6 on: 2016 December 16, 20:41:03 pm »
Immokarika maradt le se lett huzva a csatlakozoja.Biztositékot ellenoriztem már amit tudtam az mind jo volt.
Relét nem ellenöriztem mert ahhoz már nem elég csak szemrevételezés.
Késö délután sötétedésben és hidegben örültem hogy a gyujtáskapcsolot kitudtam cserélni.
Kézikönyvböl megprobáltam kinézni melyik biztositék lehet rossz aminek ehhez köze lehet, de elörébb nem jutottam.
Ha immo lenne akkor is lenne legalább visszajelzö lámpa.
Aksi még ha haldoklana is akkoris szerintem világitana valami visszajelzö max halványan.
Na lehet az lesz , ha nem jutok elörébb,  hogy a tulajnak el kell vontatnia majd villamosságishoz.
Mert egyenlöre ez meghaladja a képességeim.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta mk7 egyáltalán nem indul
« Reply #7 on: 2016 December 17, 02:24:38 am »
Még meg lehetne próbálni, hogy kiveszed az aksit (ez reset is egyben), feltöltöd, majd próba. Vagy másik aksival, 15 perc szünettel a csere közben.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline kombusz

  • A mester
  • *****
  • Posts: 438
  • Segített?: +33/-8
Re:Fiesta mk7 egyáltalán nem indul
« Reply #8 on: 2016 December 17, 22:30:05 pm »
Aksi le lett kötve több mint egy orára.Másik aksi is volt probaképp.
De probléma megoldva.
Ugy gondolták tök jo ötlet a biztositékokat teljesen más értéküre kicserélve össze-vissza berakosgatni.
Összes biztositék kicserélve(jo pár biztositék rossz volt és volt ami rossz helyen is) és leellenörizve most már.
Gyujtás egyik biztositéka is rossz volt, de nemcsak ez volt a gond.
Rosszul is volt berakva a biztositék.
Ugy volt berakva hogy az egyik biztositékhely felsö lukrészébe rakva a biztositék also lába és a felette lévö biztositékhely also lukrészébe rakva a biztositék felsö lába.
Az auto immár müködöképes.
Köszönöm a tanácsokat és a segitséget.   :)

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta mk7 egyáltalán nem indul
« Reply #9 on: 2016 December 17, 23:42:29 pm »
Hát akkor hurrá!  :hello2:  :icon_thumright:
Ráhibáztunk a biztosítékokkal. Örülök, hogy sikerült megoldani, és hogy működik az autó.
 :hello:
Kik variálták át a biztosítékokat össze vissza?
Ezek után nehezen hihető, hogy csak ennyi történt: "Le lett állitva és azota nem indul."
Éjszaka a gonosz manók biztosíték cserélgető bulit tartottak?!  ;D
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline totya111

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta mk7 egyáltalán nem indul
« Reply #10 on: 2017 January 02, 20:19:44 pm »
Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy mentem a fiestámmal 50km/h-val fogta magát és leált. A km óra 50-nél a fordulatszámmérő 1800-nál megált. Abszolút semmi nem működött még a vészvillogót se tudtam kitenni. Kb 5 perc múlva elkezdett villogni a kis piros lámpa a műszerfalon és indult az autó. A mai nap ugyanezt csinálta, csak nem menet közben hanem indításnál. Valaki tudna okosat mondani hogy mitől lehet ez? 

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta mk7 egyáltalán nem indul
« Reply #11 on: 2017 January 02, 22:17:37 pm »
...Kb 5 perc múlva elkezdett villogni a kis piros lámpa a műszerfalon és indult az autó. A mai nap ugyanezt csinálta, csak nem menet közben hanem indításnál.....
Mintha immo jelvesztés lett volna. Kulcsok gyáriak?
Mindkettővel ugyanezt csinálja?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline totya111

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta mk7 egyáltalán nem indul
« Reply #12 on: 2017 January 02, 22:58:30 pm »
Még csak az egyik kulccsal próbáltam, de mindkét kulcs gyári.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Fiesta mk7 egyáltalán nem indul
« Reply #13 on: 2017 January 02, 23:00:09 pm »
Még csak az egyik kulccsal próbáltam, de mindkét kulcs gyári.

Ez csak egy ötlet. Ha a másik kulccsal is csinálja, akkor a kulcsok (bennük az immo chip) jók.

Előzmény volt? Valamilyen szerviz? Mióta a tied / mióta jársz vele gond nélkül, stb?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline totya111

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Fiesta mk7 egyáltalán nem indul
« Reply #14 on: 2017 January 02, 23:37:22 pm »
Szalonból hoztam ki 2006-ban  és semmi előzménye nem volt. Mindig megvolt a kötelező szerviz. Kivittem a pótkulcsot de meg se nyikkan. Nem lehet aksi probléma?