Author Topic: Központi zár kattogás  (Read 4720 times)

Offline Zetech

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Központi zár kattogás
« on: 2016 November 06, 23:14:04 pm »
Sziasztok!

Egy-két helyen olvastam már hasonló problémát, de azért leírom, hátha valakinek van ötlete vagy megoldása. 2008-as 1,4-es fiestámon kb. fél éve megadta magát a csomagtér ajtó zárját mozgató motor, ez nem olyan nagy gond, hiszen kulccsal is nyitható. Nem sokkal később elkezdett egy olyan jelenséget produkálni, hogy miután távirányítóval kinyitom az autót és elindulok néhány perc múlva (változó 1-20 percen belül) kattan egyet a központi zár és a műszerfalon felvillannak az irányjelző zöld lámpái. Nemcsak menet közben, de leállított motornál is produkálja a jelenséget miután nyitom a központi zárat és nem indulok el vele. Hozzáteszem kb. 1 éves korában egyszer nem lehetett lezárni a központi zárat, szervizben javították és azt mondták, hogy valamelyik első ajtóban érintkezési hiba volt az ajtó motornál ( ha jól emlékszem). Nem hiszem, hogy ezzel függne össze, hiszen ennek 7 éve. Ellenben a csomagtér ajtó központi zár motorjának talán köze lehet hozzá, hiszen amikor benyomom a műszerfalon a csomagtér ajtó nyitó gombját hallani egy kattogást, de nem tudja rendesen behúzni a zárat, így nem nyílik, lehet ez kavarja be a központi zárat (nem tudom). Ugyanezt a hibát ford fusion-ál is írták már más fórumokon, de konkrét megoldást nem olvastam.

Ha valakinek van javaslata megköszönöm.

Üdv.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Központi zár kattogás
« Reply #1 on: 2016 November 07, 00:52:43 am »
Szerintem old meg a csomagtartó zárat, s utána ha szükséges még, lehet tovább haladni.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re:Központi zár kattogás
« Reply #2 on: 2016 November 09, 22:43:17 pm »
Sziasztok!

Egy-két helyen olvastam már hasonló problémát, de azért leírom, hátha valakinek van ötlete vagy megoldása. 2008-as 1,4-es fiestámon kb. fél éve megadta magát a csomagtér ajtó zárját mozgató motor, ez nem olyan nagy gond, hiszen kulccsal is nyitható. Nem sokkal később elkezdett egy olyan jelenséget produkálni, hogy miután távirányítóval kinyitom az autót és elindulok néhány perc múlva (változó 1-20 percen belül) kattan egyet a központi zár és a műszerfalon felvillannak az irányjelző zöld lámpái. Nemcsak menet közben, de leállított motornál is produkálja a jelenséget miután nyitom a központi zárat és nem indulok el vele. Hozzáteszem kb. 1 éves korában egyszer nem lehetett lezárni a központi zárat, szervizben javították és azt mondták, hogy valamelyik első ajtóban érintkezési hiba volt az ajtó motornál ( ha jól emlékszem). Nem hiszem, hogy ezzel függne össze, hiszen ennek 7 éve. Ellenben a csomagtér ajtó központi zár motorjának talán köze lehet hozzá, hiszen amikor benyomom a műszerfalon a csomagtér ajtó nyitó gombját hallani egy kattogást, de nem tudja rendesen behúzni a zárat, így nem nyílik, lehet ez kavarja be a központi zárat (nem tudom). Ugyanezt a hibát ford fusion-ál is írták már más fórumokon, de konkrét megoldást nem olvastam.

Ha valakinek van javaslata megköszönöm.

Üdv.

Szia,

Én innen rendeltem egy motort és sk kicseréltem:

http://www.ebay.de/itm/152257256781

Offline TOMTOM

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 48
  • Segített?: +2/-1

Offline csaba.deak

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 79
  • Segített?: +2/-0
Re:Központi zár kattogás
« Reply #4 on: 2016 November 11, 10:29:41 am »
Egy 2000 Ft-os univerzális, két vezetékes zárnyitó motorral megoldható.
A facebook-os klub oldalon olvass vissza. Ott volt róla szó kb egy hónapja!

Offline Zetech

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Központi zár kattogás
« Reply #5 on: 2016 November 13, 14:01:49 pm »
Köszönöm a tippeket.