Author Topic: Nem fordul át a hűtővíz a radiátoron.  (Read 2584 times)

Offline fityeszta

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Nem fordul át a hűtővíz a radiátoron.
« on: 2016 October 28, 19:31:57 pm »
Sziasztok,
a következő problémára várnék javaslatot, több napnyi próbálkozás után végképp feladtam.
Fiesta mk6, 2003as, 1.3as duratec motor.
A hibajelenség röviden: nem fordul át a hűtővíz a rendszerben (illetve valamilyen szinten fordul, mert visszajut a tágulási tartályba a forróvíz a légtelenítő vékony csövön keresztül, ezzel -ha jól gondolom -kvázi megkerülve a hűtőradiátort).
Minden forró: az előremenő/felső cső, a visszamenő/alsó cső,a vékony cső, ami megy a tágulási felé, a tartályban a víz, alkalmanként még a fűtés két csöve is átmelegszik (bár fűtésem sincs- lehet hogy összefügg az eredeti problémával?).
Tehát csak a hűtőradiátor marad teljesen hideg.
Ellenőriztem a vízpumpát, nincs törött lapát, nem csúszik meg a tengelyen(egyébként cserélve is volt, de az előzővel is ezt csinálta, tehát nem ez lesz a ludas.
A hűtőt külön lepróbáltam átmostam, csont nélkül átmegy rajta a víz.
A teljes rendszert többször is oda-vissza átmostam magasnyomásúval, mindenhol mozog a víz.
A folyadék tiszta, nagyon minimálisan színeződik el, így vélhetőleg nem dzsuvás a rendszer.
A termosztátot biztos, ami biztos kivettem, így az se lehet a ludas.
Egyszerűen nem értem, és senki nem tud semmit.
Elvileg ugye lelégteleníti saját magát, tehát nem sok belenyúlás van manuálisan.
Mi a fene lehet ez??? Örök adósa leszek a nyomravezetőnek:)
Előre is köszi!
 

Offline tpg911209

  • Újonc
  • *
  • Posts: 5
  • Segített?: +0/-0
Re:Nem fordul át a hűtővíz a radiátoron.
« Reply #1 on: 2016 December 24, 17:43:48 pm »
Helló, nálam is ugyan ez volt a probléma, előtte mindent kicseréltünk, hűtő, termosztát, szivattyú, végül a fűtőradiátort kellet kicserélni és jó lett, hosszas szenvedés után az volt a bűnös, 2002. 1.3, remélem azóta megoldódott a probléma, ha mégsem cseréld a fűtőradiátort!  :)