Author Topic: Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma  (Read 15541 times)

Offline KGMOST

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +2/-0
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #15 on: 2017 June 19, 07:18:13 am »
Sziasztok,

múlt héten ismét nem bírtam bezárni az autómat.
Szétszedtem ahogy legutóbb is, de most nem sikerült megoldani...
Nagyon úgy néz ki, hogy az egyik microkapcsoló hol kapcsol, hol nem.
Azt vettem észre, hogy erősen függ a hőmérséklettől is, úgy tűnik, mintha érzékeny lenne a hőtágulásra.
Sajnos, ebben az állapotban a központi zár használhatatlan, mert amikor épp nem működik a kapcsoló bezárás után egyből visszanyit.
Sajnos nem tudom cserélni ezt a fránya kapcsolót, mivel fóliakábellel van szerelve+ nem tudtam szétszedni azt a részt ahol a központi zár motorja van,oda fut be a kapcsolótól a fóliakábel.

Tegnap úgy döntöttem, hogy visszabutítom és kiiktatom a központi zárat.
Kivettem a biztosítótáblából, ha jól emlékszem az F24-es biztosítót, ez tartozik a riasztódudájához valamit a központi zárhoz.
Ezzel a megoldással most manuálisan kulccsal be tudom zárni az autómat, mert nem tudja a motor visszanyitni.
(A többi ajtót sajnos egyesével be kell zárni, kallantyúkat benyomni.)

Offline magiist

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 26
  • Segített?: +1/-0
    • HC Modellezős weblapja
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #16 on: 2017 June 19, 11:30:10 am »
Ez aggasztó, pont most akartam nekiesni én is szétszedni, és a mikró nyomóját görbíteni.
A mikrokapcsolóról fotókat nem csináltál véletlenül? sokat segítene, hogy mire számíthatok majd....

Offline KGMOST

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +2/-0
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #17 on: 2017 June 19, 13:39:16 pm »
Szia,

csináltam képeket, hogy segítsenek az összerakásnál.
Sajnos a kilincs kivételéről nem. Van ott egy anyacsavar a külső műanyagborítás alatt, az fogja a zármechanikát.
https://drive.google.com/open?id=0BwxYp01QVrKBNUNqYXpHNHZ0Sm8
Itt van az összes képem. A fogaskerekek alatti fém lapot nem tudtam kivenni, oda futnak a fóliakábelek és alatta van a motor is.

Sajnos, nagyon sok a "pattintós" illesztés, a már 3X volt szétszedve ez az ajtó, egyre kevésbé fognak.
A fogaskerekeknél lévő kapcsolóhoz, az 1-8, a másikhoz a 6-8 érintkező tartozik. Az egyik kapcsoló nyitó, a másik záró.
Sok sikert! Én feladtam....:(

« Last Edit: 2017 June 19, 13:40:58 pm by KGMOST »

Offline magiist

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 26
  • Segített?: +1/-0
    • HC Modellezős weblapja
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #18 on: 2017 June 19, 14:39:06 pm »
Nagyon köszi a képeket!!! Sokat segít!
Úgy látom műgyantával van beragasztva. A múltkori lemezke hajtogatás már nem segít?
Lehet, hogy az egészet le kéne vágni és valami kommersz mikrokapcsolót rábuherálni...

Offline KGMOST

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +2/-0
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #19 on: 2017 June 20, 08:09:32 am »
Nem, sajnos nem segít, a kapcsolót kéne cserélni, vagy az egész modult.
Én úgy döntöttem, hogy maradok a jó öreg kulcsos megoldásnál az legalább stabilan működik.

Sajnos nagyon sokat kellett az utóbbi időben költenem az autóra...

Offline magiist

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 26
  • Segített?: +1/-0
    • HC Modellezős weblapja
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #20 on: 2017 June 20, 11:25:01 am »
Értem, köszi az infókat, képeket!

Offline tunyi1989

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 24
  • Segített?: +0/-0
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #21 on: 2017 June 21, 19:40:59 pm »
Ha netán valaki szeretne spórolni egy kis pénzt és nem túlzottan érdekli a nyitott ajtó visszajelzése a műszerfalra + ajtónyitásra való belső világítás akkor van egy olyan egyszerű megoldás is hogy kapcsoló szálát elvágod és állandó testre kötöd....hopp mindjárt úgy érzékeli a kp. zár vezérlő hogy zárva van az ajtó....tudod nyitni,csukni.
Én éppen ma kötöttem át a jobbos ajtó kapcsolóját állandó testre,tegnap meg a balosat :D Fizessen új zárért a f.szom...Amúgy balosnál fekete sárga,jobbosnál fekete kék a kábel szín,de mindenki keresse ki a sajátja kapcsolási rajzát és megtalálta 8as a csatiban. Hátha segítettem