Author Topic: Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma  (Read 15540 times)

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« on: 2016 October 15, 07:12:26 am »
Sziasztok!

MK7-es (1.25 Fresh Plus, 2008.) Fiestámnál új probléma, hogy a műszerfalon lévő ajtónyitást visszajelző lámpa nagyon bizonytalanul működik. Ez azt jelenti, hogy sokszor (kb.10-ből 7-szer) nem alszik el akkor sem, ha tutira be van zárva minden ajtó. Ilyenkor újra nyitom-zárom az ajtókat, s 2-3 ilyen ismételgetést követően általában elalszik. Nem határozható meg, hogy melyik ajtó ismételt nyitása-zárása után alszik el, általában változó.

Hol lehet a gond? Javítható?

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #1 on: 2016 October 15, 07:29:44 am »
Sziasztok!

MK7-es (1.25 Fresh Plus, 2008.) Fiestámnál új probléma, hogy a műszerfalon lévő ajtónyitást visszajelző lámpa nagyon bizonytalanul működik. Ez azt jelenti, hogy sokszor (kb.10-ből 7-szer) nem alszik el akkor sem, ha tutira be van zárva minden ajtó. Ilyenkor újra nyitom-zárom az ajtókat, s 2-3 ilyen ismételgetést követően általában elalszik. Nem határozható meg, hogy melyik ajtó ismételt nyitása-zárása után alszik el, általában változó.

Hol lehet a gond? Javítható?

Szerintem kontakt hiba van az egyik ajtónál lévő kapcsolónál, azt kellene kicserélni, miután rájöttél melyik a hibás.
Azért nem tudod meghatározni könnyen, mert ahogy az egyik ajtót becsapod, attól megmozdul az egész autó, s lehet pont annyi kell a megfelelő kontaktushoz a rossz kapcsolónál.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #2 on: 2016 October 15, 16:55:01 pm »
És hol találom a kapcsolót?

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #3 on: 2016 October 15, 18:46:40 pm »
És hol találom a kapcsolót?
Sajnos az az ajtóban van. Adj rá gyújtást, és egyesével teszteld az ajtókban lévő kapcsolókat. A tesztelt ajtó nyitva, többi csukva. Az ajtóban a zárat be tudod nyomni egy tollal vagy csavarhúzóval. Két katanást lehet lökni rajta. A másodiknál kapcsolja le a belső lámpát/csillárt. Ha kívülről meghúzod a kilincset, visszanyit. Majd írd meg mire jutottál!
« Last Edit: 2016 October 15, 18:48:52 pm by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline KissG

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #4 on: 2017 February 06, 16:32:04 pm »
Udv,

Nekem is hasonlo hibam van 2007-es fiestanal, nekem ki is irja, hogy a jobb elso ajto van nyiva.
Elvittem szervizbe, ott azt mondtak, hogy teljes kozpontit lehetne csak cserelni olyan 75.000Ft korul.

En ugy gondolom (remenykedek). hogy van valami olcsobb megoldas is erre. Hol lehet ezt az erzekelot megtalalni az ajtoban? Lehet ilyet kulon kapni valahol? ???

Koszonom. :)

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #5 on: 2017 February 06, 18:57:20 pm »
Udv,

Nekem is hasonlo hibam van 2007-es fiestanal, nekem ki is irja, hogy a jobb elso ajto van nyiva.
Elvittem szervizbe, ott azt mondtak, hogy teljes kozpontit lehetne csak cserelni olyan 75.000Ft korul.

En ugy gondolom (remenykedek). hogy van valami olcsobb megoldas is erre. Hol lehet ezt az erzekelot megtalalni az ajtoban? Lehet ilyet kulon kapni valahol? ???

Koszonom. :)

Mi és hol írja ki, hogy a jobb első ajtódnál van a hiba? Milyen/melyik szervizben voltál?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline KissG

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #6 on: 2017 February 07, 09:15:19 am »
Mi és hol írja ki, hogy a jobb első ajtódnál van a hiba? Milyen/melyik szervizben voltál?

A kilometer ora alatti digitalis kijelzo irja ki folyamatosan, hogy "Passenger door open" es valoban ha ez utan megnyitom az ajtot es vissza, utana jo szokott lenni altalaban.

A 4 Tolgyesi Autojavitoba vittem, Bp Szent László u. 99, ami nyilvan nem markaszerviz es ebben nem is bizok bennuk annyira, ezert keresek valami alternativat.

Koszonom.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #7 on: 2017 February 07, 10:13:05 am »
...En ugy gondolom (remenykedek). hogy van valami olcsobb megoldas is erre. ..

Lehet vezetéktörés is az ajtóátvezetőnél, ahol hajlik a drót.

Ha nyitott ajtónál becsukod a zárat (ahogy Styleair írta) és mozgatod az ajtót, akkor nincs változás?
« Last Edit: 2017 February 07, 10:15:33 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline KissG

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #8 on: 2017 February 07, 10:19:34 am »
Lehet vezetéktörés is az ajtóátvezetőnél, ahol hajlik a drót.

Ha nyitott ajtónál becsukod a zárat (ahogy Styleair írta) és mozgatod az ajtót, akkor nincs változás?

Akkor nincs, probaltam mar azt is, viszont volt mar olyan parszor (ami lehet veletlen is bar nem hiszem), hogy ha pl bekapcsolom az indexet vagy az ablaktorlot vagy egyeb elektornikai eszkozt, akkor irja ki h az ajto nyitva van..

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #9 on: 2017 February 07, 10:26:29 am »
...
A 4 Tolgyesi Autojavitoba vittem, Bp Szent László u. 99, ami nyilvan nem markaszerviz es ebben nem is bizok bennuk annyira, ezert keresek valami alternativat.

Koszonom.
Abban az esetben, ha márkaszerviz mondta volna a központi zár vezérlő cserét, amit mondtál, akkor talán elhinném, de így nem. Szerintem az ajtóban lévő kapcsoló kontakt hiba, vagy ahogy FIESTA2002 írta, vezeték törés, az átvezetésnél is lehet.

Ezt próbáltad már?
http://www.fordfiestaklub.hu/forum/index.php?topic=5040.msg74324#msg74324
« Last Edit: 2017 February 07, 10:30:28 am by Styleair »
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline KissG

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 20
  • Segített?: +0/-0
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #10 on: 2017 February 08, 14:43:32 pm »
Abban az esetben, ha márkaszerviz mondta volna a központi zár vezérlő cserét, amit mondtál, akkor talán elhinném, de így nem. Szerintem az ajtóban lévő kapcsoló kontakt hiba, vagy ahogy FIESTA2002 írta, vezeték törés, az átvezetésnél is lehet.

Ezt próbáltad már?
http://www.fordfiestaklub.hu/forum/index.php?topic=5040.msg74324#msg74324

Tegnap este kiprobaltam ezt is, igy mukodott, nem jelzett nyitott ajtot. Amit viszont nem tudok, hogy csak szerencse vagy sem, hogy nem jelzett vissza.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #11 on: 2017 February 08, 17:28:46 pm »
Tegnap este kiprobaltam ezt is, igy mukodott, nem jelzett nyitott ajtot. Amit viszont nem tudok, hogy csak szerencse vagy sem, hogy nem jelzett vissza.
Csak ismételni tudom magam. Amikor fent áll a hiba, akkor kell megnézni melyik ajtónál. Utána azt kell megvizsgálni alaposan, hogy vezeték/átvezetés vagy kapcsoló hiba.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline KGMOST

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +2/-0
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #12 on: 2017 February 21, 15:25:32 pm »
Sziasztok,

nálam is előjött ez a hiba (2007 1.4tdci). Kellemetlen volt mikor csak a 20 ajtó becsukást követően volt hajlandó a központi zár lezárni.
Kb. 4 hónapja szedtem szét a vezető oldali ajtómat, és is a mikrokapcsoló hibájára gyanakodtam.



Megdöbbenve tapasztaltam, hogy nem 1, hanem két mikrokapcsló is van a zárszerkezetbe.
(Gyanítom, hogy egyiknek a központi zárhoz másiknak pedig az ajtó állapotának érzékeléséhez van köze.)
Mindkét kapcsolót kimértem és mindegyik tökéletesen működött.
(A cseréjük sem lett volna egyszerű, ragasztva vannak + szalagkábel.)
A kapcsolók kis nyomólapjait mindkét esetben egy excenteres műanyag  nyomja meg.
Azt tapasztaltam, hogy ezeknek a műanyagoknak nem volt megfelelő a zsírozása és ezért a kapcsolók fém lapjai elkezdték azokat kikoptatni.
Az excenteres kereket mozgatva láttam, hogy nem mindig tudja kellően megnyomni a kapcsolót.
Nem akartam egy új zárszerkezetet venni, ezért kipróbáltam, hogy laposfogóval meghajtottam egy picit a mikrokapcsolók nyomólapjait, hogy egy picit előbb kapcsoljanak, így korrigálva a már említett kopást.
Bezsíroztam mindent rendesen, mielőtt visszaraktam volna a helyére.

Az elmúlt hónapokban nem volt vele gondom, tavasszal majd az anyós oldalt is megcsinálom.
(Most az alapjárattal küzdök.)


Offline czizso

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 44
  • Segített?: +0/-0
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #13 on: 2017 April 06, 20:34:14 pm »
És hogyan szedted szét/hogyan kell szétszedni az ajtót, hogy hozzáférjek a kapcsolóhoz?

Offline KGMOST

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 11
  • Segített?: +2/-0
Re:Ajtónyitást érzékelő visszajelző lámpa probléma
« Reply #14 on: 2017 April 13, 13:46:16 pm »
Szia,
https://drive.google.com/open?id=0BwxYp01QVrKBYmhIU0FOWklXSW8
 Ez alapján le tudod bontani az aljtó belő borítását. A nehéz része a fekete közbelső műanyag leszedése. Amit tanácsolok:
-ne vedd le az ablakemelő motorját a fekete műanyagról;
 - le kell venni két szivacskorongot a fekete műanyaglapról, majd az ablak magasságát úgy kell beállítani, hogy az ablakemelőt az ablakhoz rögzítő csavarokat a lyukakon keresztül oldani tudd;
- ezt követően fel kell húzni teljesen az ablakot és maszkolószalaggal az ablakkerethez rögzíteni (így nem kell azt kivenni a helyéről).
 -ablakemelő újra kicsit lentebb, kell állítani, hogy ki tudd majd venni a műanyag lappal együtt;
-le kell venni a kilincset kívülről(ehhez is volt valami instrukció a forumon);
 -zár csavarjait kivenni oldalt, ha jól emlékszem 3db;
- a fekete műanyaglapból körbe kivenni a csavarokat, majd ügyesen kifordítani zárastul mindenestül az egészet.
-minden csavarhoz a megfelelő méretű szerszámot használd;

Én minden szentet elszidtam mire szétszedtem majd összeraktam, meg lehet csinálni csak kellő önbizalom és kitartás kell hozzá.
« Last Edit: 2017 April 13, 13:48:06 pm by KGMOST »