Author Topic: Ablakemelő!  (Read 5616 times)

Offline rytsye

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Ablakemelő!
« on: 2013 March 23, 12:39:45 pm »
Szevasztok !

Tudom már van ilyesmi téma ,de sajnos abból nincs elég információm. Már egy ideje a bal első ablaknak mozgatáskor olyan hangja volt mintha kavics vagy valami lenne benn ,olyan karcoló nyekergő hangot adott,ma viszont le akartam engedni de 5 cm után megadta magát se le ,se fel. A motor megy csak mintha valami rugó vagy bowden tekerődne folyamatosan. Majd viszem szerelőhöz de csak 2 hét mulva tudom mert jelenleg külföldön vagyok itt meg nem akarom ,mert annyival húznak le amennyivel csak akarnak.
Egyszóval mire számíthatok ,mi lehet a baj ? Mennyibe fog ez nekem fájni? Ha esetleg csak bowden azt honnan tudok beszerezni?
Előre köszönöm a válaszokat !

RyAn

  • Guest
Re:Ablakemelő!
« Reply #1 on: 2013 March 23, 20:37:36 pm »
hol vagy helyileg? mit takar a külföld?

Offline rytsye

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 12
  • Segített?: +0/-0
Re:Ablakemelő!
« Reply #2 on: 2013 March 23, 22:09:35 pm »
Austria,Tirol ,Fieberbrunn

RyAn

  • Guest
Re:Ablakemelő!
« Reply #3 on: 2013 March 24, 15:09:09 pm »
sajna osztrákoknál nem tok senkit ajánlani  :-\

Offline Petipecs

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Re:Ablakemelő!
« Reply #4 on: 2013 June 10, 14:38:53 pm »
Szevasz! Elmész a legközelebbi kerékpár szaküzletbe, és kérsz fékbowdent  (Pécsett 300HUF/db), ha elnyírta a bowdenházat is, akkor abból is jó a bringához való. Szükséged lesz még egy érvéghüvelyre, villanyszerelők használják, ez lesz az ütköző a nem gombocolt végén. Ennyi az anyagszükséglet a javításhoz.
Lássuk a nehezét, én egy nap alatt rá is jöttem hogy lesz jó:D
Fél fordulatot legyen feltekerve a csigára a bowden, mikor eléri a végálást, ez a felső, és alsóra is igaz, ez megadja neki a kellő előfeszítést is a bowdenházon lévő rugó ellenében. csigába akaszd be a gyári végét a bovdennek, másik oldalon jöhet a sufni, ha megvan a kellő hossz,rápréseled az érvéghüvelyt, én befolyattam lágyforrasztással is, jónak tűnik fél éve bírja...
A csigára való tekerés íránya egyértelmú lesz, csak a helyes irányba tudod tekerni, a bowden megtörése nélkül...
Jó bütykölést:)

Offline peklaca11

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Re:Ablakemelő!
« Reply #5 on: 2013 July 10, 17:01:27 pm »
Szevasztok !

Tudom már van ilyesmi téma ,de sajnos abból nincs elég információm. Már egy ideje a bal első ablaknak mozgatáskor olyan hangja volt mintha kavics vagy valami lenne benn ,olyan karcoló nyekergő hangot adott,ma viszont le akartam engedni de 5 cm után megadta magát se le ,se fel. A motor megy csak mintha valami rugó vagy bowden tekerődne folyamatosan. Majd viszem szerelőhöz de csak 2 hét mulva tudom mert jelenleg külföldön vagyok itt meg nem akarom ,mert annyival húznak le amennyivel csak akarnak.
Egyszóval mire számíthatok ,mi lehet a baj ? Mennyibe fog ez nekem fájni? Ha esetleg csak bowden azt honnan tudok beszerezni?
Előre köszönöm a válaszokat !

Szevasztok!!!!

Ugyen ez a problemam, avval a kulonbseggel hogy en le fel tudom mozgatni kezzel az ablakot.
Amugy szinten:  Bad Gastein,Salzburg, Ausztria  :)

Ma beszeéltem a szerelommel 35E az utangyartott motorral es 85 gyari motorral 33 motor nelkul. DE a motor nalam is jar  Valoszínu bowden problema lesz ?
Kerlek ha tudtok  adjatok valami jo otletet hogy tudom orvosolni aproblemamat. Koszonet elore is

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Ablakemelő!
« Reply #6 on: 2013 July 15, 11:48:50 am »
Szevasztok!!!!

Ugyen ez a problemam, avval a kulonbseggel hogy en le fel tudom mozgatni kezzel az ablakot.
Amugy szinten:  Bad Gastein,Salzburg, Ausztria  :)

Ma beszeéltem a szerelommel 35E az utangyartott motorral es 85 gyari motorral 33 motor nelkul. DE a motor nalam is jar  Valoszínu bowden problema lesz ?
Kerlek ha tudtok  adjatok valami jo otletet hogy tudom orvosolni aproblemamat. Koszonet elore is

Vedd le, vagy vetesd le a szerelővel az ajtó panel-t. Nem egyszerű, két panel van egymáson és trükkösen kapcsolódnak az ablakemelőhöz és az ajtó zárhoz.
Ha levetted a panel-t, meg tudod nézni, hogy a bowden szakadt-e el.
Ha kitámasztod az ablakot egy darab léccel, és pár csavarral visszarakod a belső panel-t, néhány napig tudsz közlekedni ablakemelő nélkül is, amíg szerzel bowden-t, vagy más alkatrészt.
Mk6 1.3 benzin

Offline bbodog

  • Újonc
  • *
  • Posts: 2
  • Segített?: +0/-0
Re:Ablakemelő!
« Reply #7 on: 2014 September 17, 03:54:03 am »
Szevasz! Elmész a legközelebbi kerékpár szaküzletbe, és kérsz fékbowdent  (Pécsett 300HUF/db), ha elnyírta a bowdenházat is, akkor abból is jó a bringához való. Szükséged lesz még egy érvéghüvelyre, villanyszerelők használják, ez lesz az ütköző a nem gombocolt végén. Ennyi az anyagszükséglet a javításhoz.
Lássuk a nehezét, én egy nap alatt rá is jöttem hogy lesz jó:D
Fél fordulatot legyen feltekerve a csigára a bowden, mikor eléri a végálást, ez a felső, és alsóra is igaz, ez megadja neki a kellő előfeszítést is a bowdenházon lévő rugó ellenében. csigába akaszd be a gyári végét a bovdennek, másik oldalon jöhet a sufni, ha megvan a kellő hossz,rápréseled az érvéghüvelyt, én befolyattam lágyforrasztással is, jónak tűnik fél éve bírja...
A csigára való tekerés íránya egyértelmú lesz, csak a helyes irányba tudod tekerni, a bowden megtörése nélkül...
Jó bütykölést:)

Üdv! Sikerült egy szakadt bowdent kicserélnem a segítségetekkel, viszont nem tekeredik fel az ablak a felső végállásig. Nyilván benéztem valamit a bowden hosszán. Mekkorának kell lennie az alsó ill. a felső szálnak? Az alsó kb.-re stimmel, mert hozzásaccoltam a kiszerelthez, viszont a felső volt a szakadt, azt nem tudtam mérni.

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Ablakemelő!
« Reply #8 on: 2014 December 15, 19:45:30 pm »
A két első ablak (elektromos), kicsit nehézkesen jár fel, s le (főleg a jobb oldali). Mintha kicsit szorulna, és a motor erőlködne.
Hátsó tekerősek kicsit nyikorognak fel ,le húzáskor.

Mi a megoldás ezekre a problémákra?, mit javasoltok?

(2005 decemberi autó, már az MK7-es, igaz?)
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Ablakemelő!
« Reply #9 on: 2014 December 16, 19:09:34 pm »
A két első ablak (elektromos), kicsit nehézkesen jár fel, s le (főleg a jobb oldali). Mintha kicsit szorulna, és a motor erőlködne.
Hátsó tekerősek kicsit nyikorognak fel ,le húzáskor.

Mi a megoldás ezekre a problémákra?, mit javasoltok?

(2005 decemberi autó, már az MK7-es, igaz?)

Ha kicsit leereszted az ablakot és a tetejét eltolod elöre vagy hátra, akkor utána könnyebben mozog?
Akkor beállítási probléma.
Vagy, ha a pereme szorul, be lehet kenni egy kis szappannal.

Ha egyik sem, akkor a szerkezetben van a baj. A mechanikusat ismerem, abban bowdenek vannak, amik szorulhatnak, vagy kiszörösödhetnek. Gondolom, az elektromosban is így van.
Mk6 1.3 benzin

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Ablakemelő!
« Reply #10 on: 2014 December 16, 23:12:54 pm »
Ha kicsit leereszted az ablakot és a tetejét eltolod elöre vagy hátra, akkor utána könnyebben mozog?
Akkor beállítási probléma.
Vagy, ha a pereme szorul, be lehet kenni egy kis szappannal.

Ha egyik sem, akkor a szerkezetben van a baj. A mechanikusat ismerem, abban bowdenek vannak, amik szorulhatnak, vagy kiszörösödhetnek. Gondolom, az elektromosban is így van.
Majd lesz időm, akkor leszedem a kárpitot és benézek alá. Még friss a kocsi nálunk, és sok az intézni való.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4