Author Topic: Üzemanyag-fogyasztás  (Read 137746 times)

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:Üzemanyag-fogyasztás
« Reply #360 on: 2014 December 22, 23:35:03 pm »
2005. 1.3 benzin, automata klíma. Fele országút, fele város 7,72 l / 100Km.
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline Ödön1115

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 120
  • Segített?: +8/-0
Re:Üzemanyag-fogyasztás
« Reply #361 on: 2014 December 23, 11:56:47 am »
Sziasztok!

Tényleg 45 literes az 1.25-ös üzemanyag tartálya? Mennyinél jelzi, hogy alacsony az üzemanyagszint? 1. mikor tele tankoltam 48 l ment bele OMV kúton, nem emlékszem, hogy hány km-t írt ki, hogy még megtehető, 50-80 km között volt. Most újra lemerítettem, 80 km-et írt ki megtehetőnek, Shell-nél 46 l-t tudtam rátankolni.

Köszi!

Szerintem amikor  az "Ö"-nél voltál akkor nagyon hideg volt :DDD
'03 Fiesta Mk6 1.3  8V 
'95 Mondeo Mk1 1.6 16V 
'03 Focus Mk1 1.8 TDCi
( '88 Fiesta Mk2 1.6 D )

"Örülj neki fiam, neked már nem lesz kis Polskid...."

Offline Zetech

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Üzemanyag-fogyasztás
« Reply #362 on: 2016 November 02, 21:50:59 pm »
Sziasztok!

2008-as gyártású 1,4 benzines fiestám van. Minden szervíznél a gyári 5W-30-as Ford olaj került bele, viszont tavaly a szervíben azt mondta a szerelő, hogy áttértek Castrol olajra, ami szintén 5W-30-es és a Ford számára gyártja a Castrol (mutatta a dobozát is, amin valóban szerepelt a Ford felirat a Castrol logo mellett). Emellett gyertya csere is történt mégpedig Bosch gyertyákra. Kb. 1,5 hónap múlva azt vettem észre, hogy a fogyasztás növekedni kezdett, a korábbi években tapasztalt 6,5-6,8 l/100 km (vegyes, de főleg városi közlekedés) fogyasztásról 7,4-8 l/100 km-re nőtt. A fentieken túl semmi nem változott, így nem értem ezt a növekedést. Ötletek van esetleg mi lehet az oka, esetleg a korral jár?

Üdv.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Üzemanyag-fogyasztás
« Reply #363 on: 2016 November 02, 22:24:47 pm »
A normál és az alacsonyabb súrlódású economy olajok között 1-3%  (1-2 deci) különbség van. De mivel itt mindkét olaj 5W30-as és Ford specifikációjú, ami közepesen csökkentett fogyasztásnak felel meg, szerintem szinte 0 a várható különbség.

A gyertyáknál van egy olyan nézet, hogy legjobban a gyári FoMoCo vagyis NGK gyertyák illenek a motorjainkhoz. Esetleg érdemes kipróbálni egy gyertyacserét. Főleg, ha magad is meg tudod tenni és nem kell szerelési költséget fizetni. Ha mégsem csökken a fogyasztás, akkor a következő cserénél visszamehetnek a Bosch gyertyák. A gyár 60 ezer km-es használatot javasol, de egyesek szerint biztonságosabb a 30 ezer, mert az elhasznált gyertyától tönkre mehet a trafó.

És öregedés is szóba jöhet. Pl. gyengülő alkatrészek a lambdaszondák. Belepi őket a korom és csökken az érzékenységük. Ez is okozhat túlfogyasztást, de ez nem annyira biztos, hogy érdemes legyen 15-25 ezret rááldozni a szondákra. Vannal olyan youtube-os videók, ahol gázláng fölött égetik ki a szondát. De ezt sem mondom, hogy érdemes megcsinálni. Ezek a videók általában amerikai eredetűek és emiatt, meg az időbeli alkatrészváltozás miatt nem mindig működik amit ők kitalálnak.

Szóba jöhet még eltömődött levegőszűrő, benzinszűrő. A gyár szerint ezeket is 60 ezrenként kell cserélni, de ha sok a por vagy rossz a benzin, akkor sűrűbben.

Érdemes pár km-es út után fékezés nélkül kigurulni és megtapogatni a fékdobokat, féktárcsákat. A szoruló kézifékbowden vagy fékdugattyú is okozhat túlfogyasztást.

És persze guminyomás. Téli/nyári gumicsere vagy hidegebb idő.

Stb...
Mk6 1.3 benzin

Offline Zetech

  • Újonc
  • *
  • Posts: 4
  • Segített?: +0/-0
Re:Üzemanyag-fogyasztás
« Reply #364 on: 2016 November 03, 17:05:26 pm »
Szia!

Köszi a gyors választ.

A gyertyacserét ki fogom próbálni, ill. a kéziféket megnézzük. Elöl tavaly cseréltünk féktárcsát ill pofákat (Textar) azzal nem lehet gond. A kézifék bowden-t többször kellett már után húzni, mert leejtőn nem igazán fogta a járgányt, igaz nem nagyon vettem észre, hogy esetleg fogná a kocsit menet közben (azért megnézzük). Üzemanyagszűrő kb. 50000 km-nél cserélve volt gyárira. Olaj- levegőszűrő csere minden évben megtörtént, olajcsere is. Kipróbáltam egy Pro-tec üzemanyag adalékot is, rövid ideig javult a fogyasztás, aztán visszatért a "túlfogyasztás". Legutóbb egy olcsó ALCO olajszűrő lett betéve (szerelő barátom nem igazán díjazta) lehet az is közrejátszik benne? Valaki írta a fórumon, hogy ezekből gyári a jó.

Ha már írok, szerintetek 90 ezer km környékén cseréljem le a vezérmű szíjat vagy nem kell még (Valahol 150 000-t olvastam). Ha igen milyen gyártmányút érdemes venni?

Üdv.

Offline VITRO

  • Újonc
  • *
  • Posts: 6
  • Segített?: +0/-0
Re:Üzemanyag-fogyasztás
« Reply #365 on: 2017 March 03, 16:19:11 pm »
Mk6-ba szeretnék olajlecsapatót (oil catsh tank), mert a kartergázszűrő rendre szutykosan néz ki benne.
Típusspecifikusat az FXJB motorhoz nem láttam, használ valaki ilyet? Tapasztalatok?
Céges off diesel nagyon szereti - 0.3L/100km.