Author Topic: EGR-tisztítás és a menetdinamika  (Read 17769 times)

natloz

  • Guest
EGR-tisztítás és a menetdinamika
« on: 2011 July 27, 07:42:25 am »
Sziasztok!

A 4,5 éves 153k km-t futott 1,4 TDCI Fiesta Vanommal eddig meg voltam elégedve, viszont most párhuzamosan használok egy másik ugyanilyen autót, csak az 3 éves és 85k km-t futott.
A kettőt összehasonlítva viszont az enyém sokkal lomhább, az emelkedőket is kevésbé bírja, valamint a fogyasztása is nagyobb (4,2-4,5 vs 5,5 l).
Olvasgattam mindenfélét, többek közt azt is, hogy ajánlatos az EGR szelepet és a környezetét bizonyos időközönként kitisztítani, mert az jótékonyan hat a menetdinamikára és a fogyasztásra is.
Igaz ez az állítás, tényleg ki kéne pucolni ott a dolgokat, vagy a két járgány közt a különbség inkább csak a lényegesen eltérő futásteljesítmény miatt adódik?
Köszi szépen a segítséget.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:EGR-tisztítás és a menetdinamika
« Reply #1 on: 2011 July 27, 09:33:18 am »
Hi!

A pucolást mindenképp megcsinálnám a helyedben teljesen függetlenül a menetdinamikától. Nem biztos, hogy jobb lesz tőle,  de semmiképp sem árt, ha tiszta minden ;) Amúgy nálunk a cégnél 3db tök egyforma Fiesta Van szolgál futkosó autóként ugyan annyi kilométerrel és mind a 3 más. Használattól is függ, hogy lett bejáratva, épp mennyire volt másnapos a szaki aki összepakolta stb...
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Skiccpausz

  • Guest
Re:EGR-tisztítás és a menetdinamika
« Reply #2 on: 2012 April 24, 21:39:20 pm »
Sziasztok! Lehet hogy nem jó helyre írok, akkor nézzétek el nekem. Van egy 2004-es 1.4 TDCi Fiestánk. Az EGR szelepet szeretném kitisztítani. Néhány hónapja véletlenül észrevettem, hogy kigyorsításnál kormol egy kicsit. Voltam szerelőnél, azt mondta pörgessem, az majd segít. Meg minőségi üzemanyagot bele. Nem igazán volt hatása. Visszavittem, mondtam, nézzék át. Ráb...k a computert, az nem adott ki semmit.  Undecided Mondták, ennek így kell működnie. Szerintem meg nem.  Angry Mikor 3 éve megvettük, 4.7-5 l átlaggal ment, most veri a 6-ot is. Sok fórumot végigolvastam és EGR szelep koszolódásra gyanakszom. Persze azt is hozzá kell tenni, hogy a helyi kúton nem igazán faja az üzemanyag minősége, pedig mol. Undecided Kitakarítanám magam is, de még nem csináltam ilyet. A légszűrő házat már levettem, de nem mertem tovább bontani, olyan mélyen van. Tudna valaki egy használható utasítást mellékelni, mikre kell figyelnem. Képek is jöhetnek. Köszi

Offline gaba6

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 162
  • Segített?: +3/-1
  • gaba06
Re:EGR-tisztítás és a menetdinamika
« Reply #3 on: 2012 April 26, 10:40:13 am »
Hálás lennék énis egy leírásáért,hogy pontosan merre van az egr szelep és hogyan lehet kibontani?Esteleg képekkel.
Köszönöm előre is.

Offline Bencur13

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 157
  • Segített?: +3/-0
Re:EGR-tisztítás és a menetdinamika
« Reply #4 on: 2012 April 26, 12:45:29 pm »
Az EGR szelepet le kell "dugózni", és onnan megszűnik a macera vele...
'92 1,3 3a. Piros Fiesta Calypso tetővel!
+Bicskakulcs project :) Vót

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:EGR-tisztítás és a menetdinamika
« Reply #5 on: 2012 April 26, 18:30:27 pm »
Sziasztok!!!

Hát nem túl egyszerű leszedni az EGR-t ezekről az autókról sok munkával jár + pucolhatnátok nap estig már csak azért is mert elektromos és a szelep szépen el van benne rejtve így nem igen hozzáférhető. A dugozásról meg csak annyit ezek nem a régi vákumos EGR ek amikel azt csináltál amit akarsz. Itt az elektronika érzékeli kapásból ha ledugózod és tiltja a mocit főleg 1,4 1,6 tdcinél. De nem akarok okoskodni szívesen segítek a levételben ha gondoljátok.

Offline Gyikusz

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 314
  • Segített?: +16/-0
Re:EGR-tisztítás és a menetdinamika
« Reply #6 on: 2012 April 26, 18:36:39 pm »
Ha már a légszűrőt sikerült levenni onnan már nem oly nagy gond. Szembe áltok a motorral akkor hátul jobb oldalt fogjátok látni az EGR szelepet. Elötte megy egy levegőcső azt szépen ki lehet venni ha előről is kibontjátok a csövet. aztán ha behajoltok az EGR -re csatlakozik bal oldalról egy egr hűtő azon van egy bilincs. Ahhol össze van patintva ott csavarhúzóval szétpatintjátok és széepen hátra huzátok a peremről. aztán a tűzfalnál benyultok kis crova készlettel 8 vagy 7 fej és két hosszú csavar kiteker, elektromos csati old és jöhet ki. Tömítésre figyelni mert leesik. Vissza meg fordítva a bilincshez meg sok sikert.

Offline MK7GHIA

  • A mester
  • *****
  • Posts: 518
  • Segített?: +20/-2
Re:EGR-tisztítás és a menetdinamika
« Reply #7 on: 2012 April 26, 18:58:14 pm »
Le kell cserélni sima csavarosra. Ez az összepattintós horror még fent a légszűrőnél is nem, hogy a motor mögött.
Jobb láb a gázon, bal láb a jobb lábon ;]

Offline Sebyyy

  • Ült már fiestában
  • ****
  • Posts: 115
  • Segített?: +7/-1
    • MakroCar- Ford Alkatrész Webáruház
Re:EGR-tisztítás és a menetdinamika
« Reply #8 on: 2012 April 27, 06:43:22 am »
Az a bilincs tényleg Sz@pó ;D
Lecserélni nem lehet mert u alakú profilja van. elég speckó...
www.makrocar.hu
Ford Alkatrész Webshop
info@makrocar.hu
Tel:30 502 5997 www.facebook.com/makrocarfordalkatresz

Offline gaba6

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 162
  • Segített?: +3/-1
  • gaba06
Re:EGR-tisztítás és a menetdinamika
« Reply #9 on: 2012 April 28, 11:17:16 am »
Na fiuk köszi szépen,hát basszus meggondolandó,de megkell csinálni sajnos,ha azt akarom hogy jólegyen minden.Nemakarom h gond legyen vele késöbb.
Kössz mégegyszer fiuk

Offline harait

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +1/-1
Re:EGR-tisztítás és a menetdinamika
« Reply #10 on: 2014 February 18, 18:39:01 pm »
Sziasztok, esetleg nem tudja valaki az egr-t rögzítő csavarok távolságát, átmérőjét? Hátha nem kell leszednem ha megvannak a méretei, köszi.

sztrakk9

  • Guest
Re:EGR-tisztítás és a menetdinamika
« Reply #11 on: 2014 February 18, 20:00:46 pm »
holnap megmondom neked,én most dugóztam le, elvileg megvan a sablon.

Na megnéztem a két csavar középtávolsága 52 mm
« Last Edit: 2014 February 19, 19:09:54 pm by sztrakk »

Offline harait

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 33
  • Segített?: +1/-1
Re:EGR-tisztítás és a menetdinamika
« Reply #12 on: 2014 February 20, 07:57:36 am »
Sztrakk, a jóisten segítsen az életben az infoért :D ha savállólemezbe ekkora távolságba nyesek 2 bemetszést akkor elméletileg be tudom csúsztatni a helyére ha jól gondolom.

Szerk: valaki már ledugózta ha jól látom
« Last Edit: 2014 February 20, 10:48:37 am by harait »

sztrakk9

  • Guest
Re:EGR-tisztítás és a menetdinamika
« Reply #13 on: 2014 February 20, 20:20:49 pm »
letudod,csak jól ki kell vágni mert elég szűk a hely körülötte és felfekszik, én 2mm rozsdamentesből vágtam.
de én kivettem a két csavart és úgy tettem fel két lyukkal,nem kivágással.
És nem kell félni nem fog világítani a motor lámpa,csati marad a helyén,az rendszer érzi,h az egr dolgozik, csak hát nem megy át rajta a füst  ;D
« Last Edit: 2014 February 20, 20:23:17 pm by sztrakk »

Offline fordfiestamk6

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:EGR-tisztítás és a menetdinamika
« Reply #14 on: 2014 February 23, 18:43:09 pm »
Sziasztok!

Sajnos nekem is rángat a Tdci. EGR levéve, kitisztítva,de nem szűnt meg a probléma. Ezután kezdtem gyanakodni az EGR-t vezérlő szelepre. Csak nem vagyok benne biztos, hogy rossz. Elvileg egyik irányban teljesen zártnak kell lennie, de az enyém szép lassan elengedi a levegőt. Vki esetleg próbálta már? Vagy meg tudná nézni, hogy az övé is elengedi-e. Az akksi mögött megy két gumicső, azt széthúzni és vákummérőre tenni.
Azért gyanakszok erre, mert az EGR-re menő csövet ledugóztam, akkor nem rángat, de viszont füstöl, mint állat.