Author Topic: Klíma Hiba  (Read 67224 times)

Avirex

  • Guest
Klíma Hiba
« on: 2009 March 29, 09:09:56 am »
Sziasztok! Kérdésem a következő: mi lehet a hiba ha a klima nem kapcsol be? ugye a relé doboz a motortérben van, rövidre zártam akkor bekapcsolt. A gomb rendesen világít. A relét lebróbáltam egy 9 voltos elemmel, és behúzott (kattogot) ettől függetlenül lehet rossz?
Köszi a válaszotokat előre is. Sanyi

Avirex

  • Guest
Re: Klíma Hiba
« Reply #1 on: 2009 March 29, 09:13:34 am »
Jah bocs azt elfelejtettem hozzátenni hogy egy 2003. 1.3 fifi comfortról van szó manuális klímával.

tdci 1.4

  • Guest
Re: Klíma Hiba
« Reply #2 on: 2009 March 29, 15:50:52 pm »
Szia!
A ventilátor bekapcsolt állapotban van? Ez sajnos nem derül ki a kérdésedből.

Avirex

  • Guest
Re: Klíma Hiba
« Reply #3 on: 2009 March 29, 18:02:25 pm »
Igen a ventilátor be van kapcsolva. A levegő keringés is. Lepróbáltam mindent,de semmi

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Klíma Hiba
« Reply #4 on: 2009 March 30, 12:30:51 pm »
Csak egy ötlet (nem értek hozzá): Amikor bekapcsolod a klímát akkor kattan a relé?

Ha  nem kattan, akkor nem kap behúzófeszültséget.
Kontakthiba a vezetékben, vagy az elektronika úgy dönt, hogy nem kapcsolja be a klímát.

Nem tudom, hogy milyen volt a külső hőmérséklet, de a klíma 4 fok alatt nem kapcsol be.
Rémlik, hogy akkor sem kapcsol be, ha kevés benne a gáz.  :(


Mk6 1.3 benzin

Avirex

  • Guest
Re: Klíma Hiba
« Reply #5 on: 2009 March 31, 06:07:14 am »
Köszi a választ.. Nem sajna nem húz be a relé.Egyébként ez nem most romlott el hanem még tavaly nyáron.Szerintem ez biztosan elektronikai probléma.Mindenképp elviszem szerelőhöz,de előbb jó lenne tudni milyen hiba lehetőséggel állok szemben.
Meg úgy tudom hogy ha a klímát teljesen melegre állítod akkor is be kell kapcsolnia kemény fagyban is.  Esetleg azt lehet tudni hogy hol lehet keresni azt a behúzó feszültséget (kábelt)Tavaly én is arra gondoltam hogy a gáz fogyott ki, fel is akartam töltetni de azt mondták a klímások hogy kb félig van.Úgyhogy az a lehetőség kizárva.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Klíma Hiba
« Reply #6 on: 2009 March 31, 11:35:54 am »
Úgy emlékszem, hogy a TIS CD -ben van a klímáról kapcsolási rajz. Innen lehet letölteni
« Last Edit: 2009 March 31, 11:45:08 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Avirex

  • Guest
Re: Klíma Hiba
« Reply #7 on: 2009 March 31, 16:19:01 pm »
 ???nem tudom letölteni... 130mb-nál megáll és amikor kicsomagolnám akkor hibát is ki és nem engedi.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: Klíma Hiba
« Reply #8 on: 2009 April 01, 18:37:28 pm »
A TIS CD-s link topikjában más is panaszkodott erre, és akkor a hozzáértők azt mondták, hogy valami olyan letöltőt kell használni, amelyik folytatni tudja a letöltést.



Mk6 1.3 benzin

Dani81

  • Guest
Re: Klíma Hiba
« Reply #9 on: 2009 April 02, 21:12:47 pm »
Sziasztok! Nekem az a gondom a klímával, hogy mikor bekapcsolom utánna kb 20mp-enként pattan valami egyet. nem tudom mi lehet. Mennyi időnként kell a klímát töltetni?

Avirex

  • Guest
Re: Klíma Hiba
« Reply #10 on: 2009 April 03, 07:35:15 am »
(Dani81) szerintem nézesd meg egy klímással, hogy meggyire van kifogyva benne a gáz. Úgy tudom az még nem kerül semmibe.

vargagabi

  • Guest
Re: Klíma Hiba
« Reply #11 on: 2009 April 24, 21:53:22 pm »
Hi!
A klíma bekapcsolást akadályozó tényezők: Hűtőközeg hiánya
                                                          nyomáskapcsoló hiba
                                                           kompresszor mágneskuplung hiba
                                                           motorelektronika hiba

A klíma működés közbenni "pattogása" a kompresszor ki-be kapcsolásának a hangja,amely természetes,ha rendesen hűt emellett. Akkor is tud ilyet csinálni,ha kevés a hűtőközeg,nyomásméréssel el lehet dönteni,de sajna ez sincs ingyen!

Avirex

  • Guest
Re: Klíma Hiba
« Reply #12 on: 2009 April 27, 20:39:41 pm »
vargagabi Valóban a hiba a nyomáskapcsolólóban volt.A szerelőm valami zárlatot diagnosztizált benne. Az a lényeg hogy teljesen jól működik. ;D
Jah és koszi mindenkiek a hasznos tanácsokat.
Üdv: Sanyi

Atis77

  • Guest
Re: Klíma Hiba
« Reply #13 on: 2009 May 16, 11:53:43 am »
Sziasztok!
Sajnos már 3x játszottam el a következőket az 1.3 2004-es Fiestámmal:
1: Klíma kb. 1 órás működés után  ki-be kapcsolgatott,1-2 másodpercenként, majd meg is állt, ventilátor ment csak, hideg levegő nem jött, mindezt nyáron, dög melegben, 800 km-re a céltól....
2: Klímacentrum Veszprémben: Gáznyomás OK, Nem kapcsol be a kompresszor:elektromos hiba.
ELSZAKADT vezeték, ami a kompresszort vezérli.Ez egy kábelkötegben van, a motortérben, és csak aknáról, vagy felemelve hozzáférhető!
A vezeték nagyon kis keresztmetszetű, és nagyon rossz anyagminőségű, immáron 3. alkalommal kell javítani!
Jelenleg is rossz, de most magam javítom:forrasztani kell....

Avirex

  • Guest
Re: Klíma Hiba
« Reply #14 on: 2009 May 16, 20:57:45 pm »
na az kb. a nyomáskapcsolónál van szerintem mert ott nekem valamit forrasztottak a klímások ( mert amikor az autót felemeltem és a ködlámpámat szeretem, akkor láttam hogy ott valami bütykölés volt) és tényleg valami nagyon vékony kábel köteg van  behúzva oda nem is értem hogy egyáltalán miért nem lehet azt valami vastagabb kábelköteggel bevezetni.