Author Topic: ABS és Kézifék visszajelző hiba!  (Read 27338 times)

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #15 on: 2008 September 24, 12:08:37 pm »
Én az ablak-rádió alapján (miután kinevettem magam, bocs de vicces :) ) elkezdeném szépen végignézetni az autót egy villamosságis emberrel. Drótónként menjen végig, mert egy ilyen kontakthiba gyilkos tud lenni - nálam a központizár reléje/drótja leszívta az aksit, mert kb. ki-be kapcsolt 2 napig (nem használom naponta). Úgyhogy most kivittem szerelőhöz, mondtam hogy az 1700as alapjárat (5ösben elvisz alapjáraton) és a 13 literes fogyasztás nem jó, csinálja meg - és vigye át a villamosságis emberéhez és a központi zárat/riasztót nézzék végig. Azt sem tartom kizártnak, hogy az alapjáratos gondom is kontakthibából fakad, szóval...

Na azota töbször is felvillantak a lampak es meg azt vettem eszre h amikor felvillan akkor a kilometerora mutatoja leesik, nem döcög nem törtenik semmi különös a csak a mutatoval lesz vmi? söt mostanában azt is eszrevettem hogyha leengedemaz ablakot akkor elkezd új adót keresni a radio.nem rossz mi?
egyebkennt milyen betétet tudnatok ajanlani?
általában akkor villan fel amikor kuplungot felemelem 1esbe.
D.V.Zs.

FordTom

  • Guest
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #16 on: 2008 September 24, 13:03:01 pm »
fogja magát és egyik pillanatról a másikra megemelkedik az alapjárat? :o

lozsoka

  • Guest
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #17 on: 2008 September 24, 19:23:54 pm »
újjab fejlemény.....
most már akkor is kivillant amikor fel volt "tekerve" az ablak, álltam és járt a motor és felfelé emelö gombot nyomtam meg.
aztán leállitottam a motort nyomom a központi zárat se kép se hang. jo mondom biztos merül az elem kulcsal probalom bezarni csak a soför oldalán zar, beülök nezem a nem megy az ora inditok semmi. na mondom jo.
motorhaztető kinyit megpiszkaltam a sarukat(a helyükön voltak), utana müxik minden ,azota 5km et mentem és nem villant fel semmi.
remélem csak ennyi volt a baj, de attol tartok nem.
ha vki tud vmi okosat azt örömmel varom, ha fejlemeny van irok

Offline Viri

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Re:ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #18 on: 2015 October 29, 22:08:52 pm »
Üdv!

Félelmetesen hasonló hibát dob az én 2006-os Fiestám is. Tudna esetleg segíteni valaki mi lett a megoldás?

Előre is köszi!

 

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #19 on: 2015 October 30, 03:34:05 am »
Jobb az esély a válaszra, ha megírod, hogy nálad konkrétan mi történt,milyen előzményekkel (ha vannak) és milyen gyakorisággal.
 :)
Mk6 1.3 benzin

Offline putyel

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Re:ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #20 on: 2016 April 26, 15:59:33 pm »
Nekem is kivillant az ABS és a kézifék  kijelző, hibát jelzett, hol kigyulladt, hol elaludt. Leírom miken mentem keresztül.
- az autószerelőm azt mondta, ezt vigyem egy autóvillamossági szerelőhöz
- a.villamossági szerelő első ránézésre micropocessor hiba 160 e FT
- átnézés után--- ki kell cserélni az ABS-t mert onnan jön a jel, és ha az nem jó akkor semmi nem működik, ezért van a hibajelzés 250 e Ft.
- átnéztem ezt a topicot és én magam ABS jeladó hibára gyanakodtam
- elvittem másik szerelőhöz , ő járt vele és bevitte a Ford szervízbe, ahol kimérték, hogy a két hátsó kerék ABS jeladója volt hibás.
Kicserélték.

Javítás kompletten 50.000 Ft- bár ebben benne volt, h a sebváltóba olajat töltöttek.
 De hogy onnan hova lett az rejtély, mert én nem láttam soha csöpögni.

Ja, bocs nekem Ford Fusion-om van, de az a Fiestával szerintem ua.
Köszönöm a korábbi Topic bejegyzéseket, nagyon sokat segítettek!

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #21 on: 2016 April 26, 18:11:56 pm »
Nekem is kivillant az ABS és a kézifék  kijelző, hibát jelzett, hol kigyulladt, hol elaludt. Leírom miken mentem...

Hibakód olvasás volt? S milyen kódot írt a diag sw?
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4

Offline tomycz

  • Újonc
  • *
  • Posts: 9
  • Segített?: +0/-0
Re:ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #22 on: 2016 October 24, 21:17:07 pm »
Sziasztok! Szinten elozmenyeknek megfelelo problema ütotte fel a fejét nálam is 2016os benzines Fiestamon. Ma ki lett olvasva a hibakód ami U0121, azaz nincs kommunikacio az ABS rendszerrel vagy valami ilyesmi. Holnap atnezik nem-e valami kabelhiba, ha nem akkor egyelore passzolom , valszeg Szerviz.
A tünetek: abs lampa vilagit, felkialtojel vilagit, kijelzon szaggatott vonalak vannak es jelez semmit, km ora mutato meg sem mozdul, motordiagnosztika vilagit. Azzal kezdodott, hogy korabban 1-2szer felvillant az ABS lampa, de el is aludt.

Ha van valakinek valami biztató ötlete akkor szivesen veszem.
MK7 - Tonic

Offline sepi1

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #23 on: 2016 October 25, 21:19:40 pm »
Nekem is hasonló problémám volt kb fél éve. Hetekig keresték a hibát. Majd fékbetétet cseréltem és láttam, hogy a fékdob közepén a mágnes gyűrűre, ami az impulzust adja az érzékelőnek, fel van ragadva egy csomó fékpofa-por. Egy fekete szőrpamacsnak látszott. Amennyire sikerült letörölgettem mind a két hátsó fékdobon, és csodák csodájára azóta tuti!! Szerintem egyébként is célszerű időközönként tisztítani, mert a fémpor állandóan dörzsöli a jeladót és koptatja. Szerintem érdemes időnként tisztítani mert a jeladó csere zsebbenyúlós.
« Last Edit: 2016 October 25, 21:51:38 pm by sepi1 »
SI

Offline tomycz

  • Újonc
  • *
  • Posts: 9
  • Segített?: +0/-0
Re:ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #24 on: 2016 October 27, 20:57:23 pm »
Köszi az infót, ehhez viszont el kell vinnem valakihez, mert ezt nem tudom megcsinálni. Csak a hátsó két kerék esetében ennyire problémás, vagy az első kettőnél is?
Mondjuk az gyanús, hogy téli gumikat most raktam fel és konkrétan utána jelentkezett ilyen drasztikusan a hiba. Úgy cseréltem le ahogy szoktam, nem nyúltam semmihez. Előtte való nap felvillant egy időre, de pár perc után kialudt az ABS jelzőfény, így nem nagyon törődtem vele.
MK7 - Tonic

Offline sepi1

  • Újonc
  • *
  • Posts: 3
  • Segített?: +0/-0
Re:ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #25 on: 2016 November 01, 08:03:21 am »
Üdv! Én csak a hátsó kereket vettem le, elől viszont féktárcsa van van, ott más a helyzet. Sajnos le kell húzni a fékdobot ami nem megy szerszám nélkül, de legalább lesz egy féktisztítás is. A kerékcserénél bekerülhetett valami amit megfogott a mágnes. Esetleg nincs baj a csapággyal?
SI

Offline tomycz

  • Újonc
  • *
  • Posts: 9
  • Segített?: +0/-0
Re:ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #26 on: 2016 December 02, 19:19:40 pm »
Nos kiderült, hogy nem érzékelő hiba, hanem ABS vezérlőegység hiba. Valaki tud okosat mondani, hogy milyen számnak kell pontosan megegyeznie ha bontott alkatrészt nézek? Utánaérdeklődtem javítani sem tudják pontosan ezt a típust.  >:(
Az elektronika dobozán lévő adatok:
00007916H2
ATE: 10.0970-0117.3
Mechanikai részen lévő ATE: 10.0207-0051.4
Mechnikai részen lévő elvileg 4S-el kezdődő számokat nem tudom megnézni sajnos. >:(

Ezeknek az elektronika dobozán lévő számsoroknak kell egyeznie vagy a fémes színű mechanikán lévő számsornak? Bontókba hol ezt, hol azt mondják. Kiszerelve nincs az alkatrész, így nem tudom, hogy a "fémes mechanika" részen milyen számsor van felragasztva.
Előre is Köszi ha valaki tud hasznos infóval szolgálni.  :notworthy:

Ui.: 2006 MK7 1.3L Benzin
« Last Edit: 2016 December 03, 12:49:54 pm by tomycz »
MK7 - Tonic


Offline tomycz

  • Újonc
  • *
  • Posts: 9
  • Segített?: +0/-0
Re:ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #28 on: 2017 January 01, 21:36:17 pm »
Sziasztok!
Végül megoldódott a probléma, cserélve lett az ABS kocka kompletten, mert konkrétan ezt a típust nem tudták javítani. Bontóból szereztem be pontosan ugyanazt a típust amit leolvastunk a rosszról, remélem sokáig bírni fogja... :)
MK7 - Tonic

Offline Styleair

  • A mester
  • *****
  • Posts: 671
  • Segített?: +22/-0
  • Moondust Silver Child Carrier
Re:ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #29 on: 2017 January 01, 23:33:49 pm »
 :icon_thumright:
Fiesta MKVI 1.3 (2002) EU3
Fiesta MKVI Facelift 1.3 (2005) EU4
Mondeo MKIII 2.0 TDCI Titanium X (2005) EU4