Author Topic: ABS és Kézifék visszajelző hiba!  (Read 27339 times)

gogsa

  • Guest
ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« on: 2008 September 07, 12:18:07 pm »
2006-os Fiestám van, és egy igen érdekes problémám van vele..sajnos :(

Pár hete ugyanis történt hogy a reggeli indulásnál nem működött a Kiliméteróra, továbbá kivillant az ABS és a Kizifék visszajelző lámpa(P) is.
Elvittem a szervízbe(petrányi) rajta ültek 3 hétig, és azt a választ kaptam hogy nem tudják mi a baja, vigyem máshova... erről nem is mondanék tovább semmit, gondolhatjátok milyen érzés volt. :)
Aztán eltelt 1 hónap, és láss csodát, indulok vele : Kilométer óra megy, és nem világít egy visszajelző lámpa sem, magyarul minden működik.
Sajnos az örömöm csak 3 napig tartott. A Kiloméreróra továbbra is jó maradt, viszont a ABS, és a Kézifékvisszajelző kivillant.
Ebben szeretném a segítségeteket kérni, szerintetek mi lehet a hiba forrása??? ( a kézifékvisszajelző kb 10-12 ms múlva villan fel, az abs rögtön)

Kérlek segítsetek! Bármilyen észrevételt szívesen fogadok!
Köszönöm!

gogsa

  • Guest
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #1 on: 2008 September 07, 16:03:53 pm »
Nemrég megnéztem, egyik topikot, ott írták hogy kell megnézni a szervíz menüt, és ott a hibakódot. Kódnak azt írja hogy Dtc1 100 . ilyen mivel nincs 100 as hibakód, így gondolom a C1100-as kell hogy legyen, amire rákeresve: C1100   ABS Pump Switch Circuit Failure - fordításban szerintem : az abs puma kapcsoló áramkore rossz...vagy valami ilyesmi.
kérem aki ért hozzá valamelyest, szóljon hozzá a témához!
Köszönöm

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #2 on: 2008 September 07, 19:37:55 pm »
Esetleg a petrányitól valaki?  :-X

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #3 on: 2008 September 08, 11:55:05 am »
Nemrég megnéztem, egyik topikot, ott írták hogy kell megnézni a szervíz menüt, és ott a hibakódot. Kódnak azt írja hogy Dtc1 100 . ilyen mivel nincs 100 as hibakód, így gondolom a C1100-as kell hogy legyen, amire rákeresve: C1100   ABS Pump Switch Circuit Failure - fordításban szerintem : az abs puma kapcsoló áramkore rossz...vagy valami ilyesmi.
kérem aki ért hozzá valamelyest, szóljon hozzá a témához!
Köszönöm
Nekem Mk6-osom van, de nem hiszem, hogy az LCD-s hibakijelzés nagyon különböző lenne.
Viszont, ha ez így van, akkor valamit félreolvastál a kijelzőn. A hibakódok a DTC felirattal váltakozva villannak fel és nem kapcsolódnak össze a DTC felirattal. Azt láttad, hogy "Dtc1"?
Másrészt az LCD-s hibakódok 4 jegyűek és az általam ismertek 5-el, 9-el, A-val vagy D-vel kezdődnek.
Az általam kiokoskodott átalakítás a normál OBDII kódokra:
5xyz = C1xyz
9xyz = B1xyz
Axyz = B2xyz
Dxyz = U1xyz
Amit láttál, ráillik valamelyikre?

Elvileg lehetnének még P-s kódok is (0xyz = P0xyz vagy 1xyz = P1xyz) de nem hallottam róla, hogy az LCD ilyeneket kijelzett volna.  :(



 



« Last Edit: 2008 September 08, 16:31:07 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

gogsa

  • Guest
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #4 on: 2008 September 08, 21:32:09 pm »
Amit láttam az alábbi: DTC1
                              C100

Ezt írta ki.. hogy ez mennyire jó vagy sem, nemtudom. ó...

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #5 on: 2008 September 09, 17:15:31 pm »
Akkor ez nem az, mint amit a sima MK6 (ohne fedélzeti kompjuter) kijelez.

Sorry  :(
Mk6 1.3 benzin

lozsoka

  • Guest
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #6 on: 2008 September 10, 08:04:46 am »
hello!

ma reggel ahogy álltam a lámpánál nekem is kivillant 2* 3*.de utána kialudt.
neked megy egyébként a kocsi?
van egy ismerösöm aki olvas ki hibakodokat meg helyre is rakjak ha vmi rossz, nemtom h tud e segiteni.ja amit irtal hogy kijelzi a hibat azt hoghy csinalod?

Offline DVZs

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2064
  • Segített?: +56/-9
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #7 on: 2008 September 10, 09:34:27 am »
ABS-em nincs, de a kéziféklámpa felvillanása/kigyulladása nem ugyanazt jelezheti mint más autókban - a fékolaj hiányát/csökkenését?
D.V.Zs.

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #8 on: 2008 September 10, 11:39:00 am »
Nemrég megnéztem, egyik topikot, ott írták hogy kell megnézni a szervíz menüt, és ott a hibakódot. Kódnak azt írja hogy Dtc1 100 . ilyen mivel nincs 100 as hibakód, így gondolom a C1100-as kell hogy legyen, amire rákeresve: C1100   ABS Pump Switch Circuit Failure - fordításban szerintem : az abs puma kapcsoló áramkore rossz...vagy valami ilyesmi.
kérem aki ért hozzá valamelyest, szóljon hozzá a témához!
Köszönöm
Nekem Mk6-osom van, de nem hiszem, hogy az LCD-s hibakijelzés nagyon különböző lenne.
Viszont, ha ez így van, akkor valamit félreolvastál a kijelzőn. A hibakódok a DTC felirattal váltakozva villannak fel és nem kapcsolódnak össze a DTC felirattal. Azt láttad, hogy "Dtc1"?
Másrészt az LCD-s hibakódok 4 jegyűek és az általam ismertek 5-el, 9-el, A-val vagy D-vel kezdődnek.
Az általam kiokoskodott átalakítás a normál OBDII kódokra:
5xyz = C1xyz
9xyz = B1xyz
Axyz = B2xyz
Dxyz = U1xyz
Amit láttál, ráillik valamelyikre?

Elvileg lehetnének még P-s kódok is (0xyz = P0xyz vagy 1xyz = P1xyz) de nem hallottam róla, hogy az LCD ilyeneket kijelzett volna.  :(

Amit láttam az alábbi: DTC1
                              C100

Ezt írta ki.. hogy ez mennyire jó vagy sem, nemtudom. ó...

Mégegyszer átgondolva a dolgot, a C egyel kisebb, mint a D. Vagyis ha Dxyz = U1xyz, akkor Cxyz = U0xyz.

Elképzelhető, hogy C100 = U0100 Lost Communication With ECM/PCM "A"
Ez jobban passzol a problémádhoz, mint a
C1100 ABS Pump Switch Circuit Failure.
 
« Last Edit: 2008 September 10, 11:40:50 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline Harlequin

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 99
  • Segített?: +4/-34
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #9 on: 2008 September 10, 15:30:43 pm »
ABS-em nincs, de a kéziféklámpa felvillanása/kigyulladása nem ugyanazt jelezheti mint más autókban - a fékolaj hiányát/csökkenését?

Illetve a fékbetét kopását is!

gogsa

  • Guest
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #10 on: 2008 September 13, 11:06:27 am »
hello!

ma reggel ahogy álltam a lámpánál nekem is kivillant 2* 3*.de utána kialudt.
neked megy egyébként a kocsi?
van egy ismerösöm aki olvas ki hibakodokat meg helyre is rakjak ha vmi rossz, nemtom h tud e segiteni.ja amit irtal hogy kijelzi a hibat azt hoghy csinalod?


nekem megy az autó, nincs vele semmi gond, fékek is jók..egyedül ez a két lámpa nem akar elaludni :S csak azt nem értem hogy ford szervízben állt 3 hétig, nem lett jó, mert ők nem tudják mi a baja, és múltkor pedig magától elmúlt... nem égett egyik sem .. akkor ez most hogy van?.. én egyébként valami összekötési hibára, kábelezési, szakadás, érintkező hibára gyanakszom... :S


gogsa

  • Guest
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #11 on: 2008 September 13, 11:08:22 am »
jah..mellesleg fékolaj tele van :) azzal nem lehet gond

lozsoka

  • Guest
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #12 on: 2008 September 13, 16:16:49 pm »
nem néztema fékolajat de azóta nem láttam kivillani lehet hogy tulmelegedett a betét és aztért villant ki?
nem kéne ennek folyamatosan villágitania ha gond lenne?

lozsoka

  • Guest
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #13 on: 2008 September 24, 11:46:29 am »
Na azota töbször is felvillantak a lampak es meg azt vettem eszre h amikor felvillan akkor a kilometerora mutatoja leesik, nem döcög nem törtenik semmi különös a csak a mutatoval lesz vmi? söt mostanában azt is eszrevettem hogyha leengedemaz ablakot akkor elkezd új adót keresni a radio.nem rossz mi?
egyebkennt milyen betétet tudnatok ajanlani?
általában akkor villan fel amikor kuplungot felemelem 1esbe.

FordTom

  • Guest
Re: ABS és Kézifék visszajelző hiba!
« Reply #14 on: 2008 September 24, 11:56:45 am »
az széép.... 3 hétig MÁRKA SZERVÍZBEN és nem tudják hogy mi a baja... érdekes tőrténet ::) viszont! ha a fék betétek jók meg a tárcsák-dobok is jók akkor fék olaj ha fék olaj tele van már mint a "max" jelzésig akkor szépen méregessétek ki nem-e rosszúl érintkezik valami. Utána kéne nézni hogy mikor csinálja ezeket a jelzéseket. És annak a nyomában elindúlni. Pl kevés fék olaj de még is tele van... azon a kábelon elindúlni és végig nézni hogy nem e megtőrt vagy laza vagy stb ;)