Szériák fórumai > MK6-MK7

1.4 TDCI olajcsere sokkal egyszerűbben (leszívás)!

<< < (2/2)

magiist:

--- Quote from: fiesta2002 on 2019 August 05, 13:54:54 pm ---Szia Magiist!

Ha van még kedved ezzel foglalkozni, akkor eszembe jutott még egy teszt, amit a következő olajcserekor meg lehetne csinálni:
- szivattyúval le kellene szívni az olajat. Üllepíteni és/vagy szűrni.
- visszatölteni
- hagyományos módon leereszteni és üllepíteni

Ebből kiderülne, hogy valóban hatékonyabban hozza-e ki az üledéket a hagyományos módszer vagy ez tévedés.

Üdv
fiesta

--- End quote ---

Hát lehetne, de az évi olajcserék alatt nem sok kokszot találtam eddig és a kényelem+függetlenség nekem sokat nyom a LAT-ba (2 autót kell kezelgetnem).  ;D

fiesta2002:

--- Quote from: magiist on 2019 August 05, 17:20:59 pm ---Hát lehetne, de az évi olajcserék alatt nem sok kokszot találtam eddig és a kényelem+függetlenség nekem sokat nyom a LAT-ba (2 autót kell kezelgetnem).  ;D

--- End quote ---

Bocs, de nem értem a hozzászólásodat.

Leszívással szoktál olajat cserélni a két autóban, azért írod, hogy "kényelem+függetlenség".
Hol találod a "kokszot"? A leszívott olajban levő üledéket érted alatta?

Nem kötekedés, egyszerűen nem bírom kihámozni a mondandót.  ;)

magiist:
Eddig hagyományosan cseréltem. 2 kocsi, 2 kuncsorgás az "üres" műhelyért (aknával). Leteszteltem, megfelelő a leszívás, így bármikor a garázs előtt elvégzem magam. Koksz nincs egyik esetben sem (persze egy használt autó vásárlását követő olajcserénél ragaszkodnék a "hagyományos" aknás első cseréhez). Csak mint érdekesség: a másik típusú kocsinál nem maradt a leszívás után 1/2 dl sem a motorba...
Nagy segítség ez nekem!

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version