Author Topic: 2003-as Fiesta hátsó ülés probléma  (Read 16106 times)

ferpetee

  • Guest
2003-as Fiesta hátsó ülés probléma
« on: 2008 July 11, 14:18:53 pm »
Sziasztok!
Van egy problémám, hátha valaki tud segíteni. A hátsó ülés nagyobbik háttámlájában egyszerre elromlott hátsóülés-háttámla zárszerkezet és a középső biztonsági öv. A zászerkezet olyan mintha ki lenne akadva tehát olyan nagyon könnyen, üresen mozog, a biztonsági öv pedig mozdíthatatlanul megszorult. Valami összefüggés lehet a kettő között, járt már valaki így, van valami egyszerű megoldás?

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: 2003-as Fiesta hátsó ülés probléma
« Reply #1 on: 2008 July 11, 17:15:22 pm »
Nincs összefüggés a kettő között. Probáld meg szétszedni és megstupekolni. Magad is meglepődsz milyen könnyen szétjön a támla.
Ha nem menne: 1: a kisebbik támlának tekerd el a biztositó fülét az oldalkárpit mellett, 2: úgyan ezt tedd meg a nagyobbik támlával is(ezt csak úgy tudod ha lebillented), 3: huzd el a kisebb támlát az oldalkárpit felé elvileg ki kell hogy jöjjön, 4: ugyanigy kell a nagyot is, 5: amikor kint van a támla fektesd le a kárpittal lefelé, húzd ki a fejtámlát, és az alatta lévő müanyagot( jól meg kell tépni hogy kiakadjon) 6: tekerd ki a biztiöv takaró lemez csavarjait(és ott lesz a biztiőv, 7: egy kiscsavarhúzó segitségével huzd ki a kárpit visszavart szélét, (érdemes a sarokból kezdeni) Ovatosan fejtsd le a kárpitot és a szivacsot, és ott lesz alatta a zár.
Ha mind ezek meg vannak és mégsem tudnád megjavitani jelezd felém mert lehet hogy van támlám.
Jó stupekolást! :)
kobold

ferpetee

  • Guest
Re: 2003-as Fiesta hátsó ülés probléma
« Reply #2 on: 2008 July 11, 23:27:39 pm »
Köszönöm, próbálkozom.

Sentinel

  • Guest
Re: 2003-as Fiesta hátsó ülés probléma
« Reply #3 on: 2008 July 18, 07:38:09 am »
A hátsó ülés zárszerkezet valószinüleg nincs kiakadva hanem el van törve. Nekem is volt anno ilyen. Szerencsére akkor még garanciás volt és gariba megcsinálták. Viszont azt mondták a Ford Piramisnál,hogy ezze a hibával sokan mennek vissza igy gondolom széria hiba lehet. Amugy elég egyszerü szétszedni.

ferpetee

  • Guest
Re: 2003-as Fiesta hátsó ülés probléma
« Reply #4 on: 2008 July 23, 14:34:46 pm »
kobold79 leírása alapján nekiállnék szétszedni, de el is akadnék mert a nagyobbik támlát nem tudom lebillenteni mert nem működik a zár (nem tudom nyitni). Valahogy lehet nyitni a zárat hátulról?

bzsolt

  • Guest
Re: 2003-as Fiesta hátsó ülés probléma
« Reply #5 on: 2008 August 11, 08:44:47 am »
Helló,

a problémám ugyanaz, egyik napról a másikra a kisebbik hátsó támla zárja megadta magát és egyenlőre sehogy nem sikerült kiakasztanom, hogy előre tudjam dönteni a támlát és valahogy megnézzem, meg tudom-e csinálni. Még próbálkozom ,de elég gázos,mert alig lehet hozzáférni.

Ha neked sikerült valami, írj

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: 2003-as Fiesta hátsó ülés probléma
« Reply #6 on: 2008 August 11, 19:36:17 pm »
Na üdv!
Probáljátok meg azt a műanyag sz.rt (amelyik nyitná a támlát) csavarhuzóval felfesziteni. Alatta ott lesz a rejtély nyitja. :)
kobold

bzsolt

  • Guest
Re: 2003-as Fiesta hátsó ülés probléma
« Reply #7 on: 2008 August 12, 12:17:27 pm »
tegnap este szétszedtem a zárat. Valóban első lépés a műanyag takarólemez levétele. Ha az oldalán kicsit megemeled, látszik hogy van rögzítve: két-két kapocs tartja oldalanként. Ezután ki lehet emelni a helyéről magát a nyitó darabot is.
Az enyémnél egyszerűen eltört a kör alakú műanyag része, ami tartja a zároldáshoz emelendő kart.
Ezt a kart kézzel is meg lehet emelni és akkor nyílik a zár és dönthető az ülés.

Esetemben a megoldás valószínűleg az lesz,hogy kicserélem a kisebb és nagyobb támla nyitó darabját,mivel az ellentétes oldalon lévő kört használják és mindegyiknek van mindkét oldalán ilyen tartókör.

Ha szétszeded, meglátod mennyire egyszerű kis szerkezet, csak csinálhatták volna jobb minőségű anyagból is. >:(

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re: 2003-as Fiesta hátsó ülés probléma
« Reply #8 on: 2008 August 12, 21:35:37 pm »
Nekem pont van ilyen nyitóm! :)
kobold

bzsolt

  • Guest
Re: 2003-as Fiesta hátsó ülés probléma
« Reply #9 on: 2008 August 13, 08:59:59 am »
2003-as Fiestához?
hol lehet beszerezni és mennyiért? ha pár forint,akkor nem állok neki szakbarbár megoldással összetákolni a zárat vagy kicserélni a két oldalt

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re: 2003-as Fiesta hátsó ülés probléma
« Reply #10 on: 2008 August 15, 11:17:34 am »
A fent említett hiba nállam is elöjött! :BangHead:
Azért megvárta míg lejár a gari...

bzsolt

  • Guest
Re: 2003-as Fiesta hátsó ülés probléma
« Reply #11 on: 2008 August 15, 12:26:36 pm »
A megoldás a fejemben már összeállt, de a panellakásban nem igazán van hozzá eszközöm. egy prototípust már csináltam: 3 nyitást ki is bírt.
amint hazajutok kisfalumba, nekiugrok megint

Andris

  • Guest
Re: 2003-as Fiesta hátsó ülés probléma
« Reply #12 on: 2008 August 19, 07:07:40 am »
Sajnos a gari után nekem is eltörött, ráadásul mindkét oldalon. Eddig szétszedni nem mertem. A Fordban nekem anno kb. 3-4 ezer forintot mondtak darabjáért + munkadíj így hát hagytam az egészet a fenébe.

Offline Xerxes

  • Xerxes, A Tiszteletbeli
  • *****
  • Posts: 327
  • Segített?: +8/-1
Re: 2003-as Fiesta hátsó ülés probléma
« Reply #13 on: 2008 August 20, 10:08:55 am »
Én lekaptam a borítást,majd a nyitófület így is nehézkes a nyitás de legalább sz@rul nézki! ;D

bzsolt

  • Guest
Re: 2003-as Fiesta hátsó ülés probléma
« Reply #14 on: 2008 September 01, 08:59:43 am »
Sikerül összetákolnom  ;D
A megoldásom röviden:
1,Szét kell szedni a nyitódarabot a felső burkoló darab leszedését követően: műanyag darab,amiből letört a körív + piros műanyag darab + kis összekötő drót szintre
2,Ülést előre dönt
3,A letörött körívet úgy helyettesítettem,hogy két helyen megfúrtam a műanyagot és ezen egy vékony drótot(vékony, mégis erős drót kell!) áthúztam. A drótot átvezettem az emelőkaron is, a nyitódarabot visszaraktam a helyére és az emelőkart is beillesztettem a körívbe. Ezután a drótot elkezdtem tekerni és addig feszítettem,ameddig csak lehetett,hogy a nyitódarab stabilan tartsa az emelőkart.
4,Ezután a nyitódarabot a javított oldallal ellentétes oldalon kiakasztani és a piros műanyag darabot így a helyére lehet pattintani.
5,Ülés visszadönt,hogy a zár beakadjon
6,Most már csak a kis összekötő drótot kell a helyére illeszteni. Ehhez az ülés visszadöntésekor keletkezik egy 2-3 cm-es nyílás a műanyag szerkezet alatt. Na ide kell sebész kéz és türelem: két csipesszel lehet jól odaférni, először a távolabb lévő piros darabba kell beakasztani, aztán óvatosan az elől lévő kapocsba.
7,Burkoló elem vissza
8,Et voilá

A legnagyobb hangsúly azon van,hogy a drótos rögzítést minél erősebbre kell megcsinálni,hogy biztosan tartsa az emelőkart.

sok sikert,ha nekiugrotok  ;)