Author Topic: Teljesítménnyel kapcsolatos kérdés  (Read 2364 times)

Offline lb84

  • Újonc
  • *
  • Posts: 1
  • Segített?: +0/-0
Teljesítménnyel kapcsolatos kérdés
« on: 2017 June 02, 16:36:32 pm »
Kedves Fiesta tulajdonosok, szakértők! Érdeklődni szeretnék, hogy milyen a teljesítménye egy 2004-es 1.3-as, benzines Fiestának? Kereskedésben néztünk egy Fiestát, elvittük kipróbálni és 100-110 környékén már nem akar húzni, 4-esbe kapcsolva nem mernénk elkezdeni vele előzni, mert nem húz rendesen. A kereskedő szerint ez teljesen normális, egy 1.3-as motor az ennyit bír. A motorjelző lámpa világított, de azt mondták, hogy az csak azért volt, mert az akksi ki lett benne cserélve. Most azt mondták, hogy valami vezetékszakadás volt benne, ezért lehetett az, hogy nem húzott rendesen, és hogy most már megy 120-130-at... még holnap fogok vissza menni, de szeretnék érdeklődni, akiknek ilyen Fiestájuk van, hogy ez tényleg csak ennyit bír? De mi van akkor, ha bekapcsolom benne a klímát, az is vesz még le a teljesítményéből... Köszönöm a válaszokat!
« Last Edit: 2017 June 02, 16:44:31 pm by lb84 »

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Teljesítménnyel kapcsolatos kérdés
« Reply #1 on: 2017 June 03, 10:11:22 am »
Az 1,3-as Mk6 Fiestából elvileg létezik kb. 50 és 70 lóerős változat. De amikor én vettem (2002), akkor Magyarországon
csak a 70 lóerőset lehetett kapni, és gondolom, hogy ez később sem változott.

A végsebessége hivatalosan 156 kmh. Én néha szoktam óra szerint 150-el menni az autópályán és ehhez kb háromnegyedig kell nyomni a pedált.

Az akksi csere miatt csak akkor gyullad ki motorhiba lámpa, ha valamelyik szenzor jele rossz vagy hiányzik. Ez azért van mert a kompjuter, addig eltárolt értékkel dolgozik, de az áramkimaradáskor elfelejti.

Általában az igaz, hogy mivel ez már egy biztonságosabb, masszívabb autó, a súlya miatt (1050 kg) kicsit kevés a 70 lóerő. De nem ennyire.

Érdemes-e megvenni? Én megméretném, hogy jó-e benne a kompreszió, mert nem szeretnék motorgenerállal kezdeni.

Tudni kell azt is, hogy a motorhiba lámpát bármikor nullázhatja az eladó. Bizonyos hibák esetében nem gyullad ki újra csak 20-30 km után. Pl. ha olvadt a katalizátor.

Vétel előtt mindeképpen kellene hibakódolvasás, a monitorok státusza.

Ha az árán látszik hogy ez egy hibás autó, akkor esetleg érdemes megvenni. De csak ha van a közeledben olyan szerelő, aki profi a modern autók elektronikus hibakeresésében. Ilyesmi www.injektor.hu.

Ford szakszerviz erre nem alkalmas, mert belefuthatsz egy méregdrága alkatrészcserélgetésbe.

De ha nem vagy profi az autóismeretben, akkor inkább ne engedj a vágyaidnak és az eladói szirénhangoknak. Keress egy megbízható darabot magánszemélytől.
« Last Edit: 2017 June 03, 10:23:53 am by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin