Author Topic: Első lámpa beállítása  (Read 13784 times)

Offline fiesta2002

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1087
  • Segített?: +75/-0
Re:Első lámpa beállítása
« Reply #15 on: 2015 December 06, 19:23:15 pm »
...Ugye a reflektor felkapcsolásakor a tompított lekapcsol. Azt nem lehet megoldani ,hogy mind a kettő fent maradjon ? Mert ugye ha meghúzom a kart, de nem teljesen ,akkor abban a helyzetben van és sokkal jobban látni....
Technikailag biztosan meg lehet oldani, pl. ha a reflektor relé vezérlése egy diódán keresztül össze van kötve a tompítottéval.

Csak az a baj, hogy ilyenkor 55 watt helyett 110 watt fűti a lámpát. Lehet, hogy ez az emelt hőmérséklet hosszú távon árt a foncsornak, vagy a csupa műanyag lámpának.  :( És nem szabályos.  8)

Én is szoktam együtt használni a két világítást, pl. este, kanyargós erdei utakon, mert tényleg jobban látni távolra is, meg az út szélét is.

De csak rövid ideig, a fénykürttel, ahogy Te is.  :)
« Last Edit: 2015 December 06, 19:25:21 pm by fiesta2002 »
Mk6 1.3 benzin

Offline 52a52a

  • Látott már fiestát
  • ***
  • Posts: 59
  • Segített?: +2/-0
Re:Első lámpa beállítása
« Reply #16 on: 2015 December 07, 12:23:57 pm »
Technikailag biztosan meg lehet oldani, pl. ha a reflektor relé vezérlése egy diódán keresztül össze van kötve a tompítottéval.

Csak az a baj, hogy ilyenkor 55 watt helyett 110 watt fűti a lámpát. Lehet, hogy ez az emelt hőmérséklet hosszú távon árt a foncsornak, vagy a csupa műanyag lámpának.  :( És nem szabályos.  8)

Én is szoktam együtt használni a két világítást, pl. este, kanyargós erdei utakon, mert tényleg jobban látni távolra is, meg az út szélét is.

De csak rövid ideig, a fénykürttel, ahogy Te is.  :)

Nem szabályos, ha mindkettő egyszerre világít.
Megoldás erre az emelt fényű égők beszerzése azzal jobban fogsz látni, viszont sűrűbben kell cserélni (Vagy 100/80-as izzó használata, megfelelően beállított fényszóró esetén) Én használtam régen 100/80-as izzót 5 évig nem tette tönkre a fényszórót.
« Last Edit: 2015 December 07, 12:26:16 pm by 52a52a »
Ford Fiesta MK6 1,25 Benzin (2004)