Author Topic: akadó sebesséváltó -> kuplungtörés?  (Read 2301 times)

ligyorgy

  • Guest
akadó sebesséváltó -> kuplungtörés?
« on: 2011 June 18, 06:22:32 am »
Sziasztok!

A Fiestámat 2008-ban vettem, két évesen, 13000 km-el, a miskolci Ford-Vagépnél. A sebességváltóm elég nyögvenyelős:

- egyesből kettesbe induláskor szinte egyáltalán nem tudok akadálymentesen váltani, ha bemelegszik az autó akkor mondjuk minden második alkalom tűrhető,

- ugyanez fennáll ( persze jóval kisebb mértékben ) a többi sebességi fokozatnál is,

- hátramenetbe kettőből egyszer sikerül simán berakni.

Azt mondták, hogy ez a Ford sebességváltó ezt meg kell szoknom.

De:

25000 km-nél volt egy kuplungtörésem ami után erősen elbizonytalanodtam, hogy valóban normális dolog, hogy a sebességváltóm ilyen. Mivel Ford márkakereskedésben vásároltam az autót nem is merem feltételezni, hogy átvertek, mert ha igen akkor hol vegyek máshol...

Offline Csipi

  • Adminisztrátor
  • *****
  • Posts: 2626
  • Segített?: +110/-7
Re:akadó sebesséváltó -> kuplungtörés?
« Reply #1 on: 2011 June 18, 10:32:16 am »
Az utolsó mondatodra reagálnék előbb; az hogy márkaszervizben vetted, ettől még sajnos nem zárható ki az átverés... (sőt...)  :-\ én egy szakival megnézetném, szerintem semmiképpen se Ford-ban csináltasd, nem biztos hogy "meglesz" a hiba és a gatyád rá fog menni...
ildipontbretus kukac gmail pont com

Offline kobold79

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 183
  • Segített?: +45/-0
Re:akadó sebesséváltó -> kuplungtörés?
« Reply #2 on: 2011 June 20, 07:52:39 am »
Szia!
A kuplung törés lehet anyagfáradásból adódó hiba.
Próbálj állítani a bovdenen és bejavul. Ezt a váltó elején lévő fekete doboznál teheted meg. Le kell pattintani az  elejét, ki kell akasztani mind a két bovdent és tekerni a meneten. Kb ennyi!
Üdv KOB!
kobold