Author Topic: Könyöklő MK7-be!  (Read 24889 times)

muslica

  • Guest
Könyöklő MK7-be!
« on: 2007 May 21, 14:22:31 pm »
Sziasztok,

vásároltam egy könyöktámaszt az autómba és a beszereléséhez le kell szedni a "kézifék-ház" burkolatát. Tud valaki segíteni, hogy hogyan szedjem úgy le hogy ne törjem el, van valami trükje :)?

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Könyöklő MK7-be!
« Reply #1 on: 2007 May 21, 15:54:56 pm »
Én már beszereltem a könyöktámaszt, így kicsit tudok segíteni!

Első lépés:
   El kell távolítani a kézifék körüli müanyagot. Húzd be (fel) a lehető legjobban a kéziféket. Hátul (íves részén alul) megfogod és felhúzod. patentok fogják az egészet (3-3 oldalanként + 2 az elején). Szóval kicsit fel aztán hátra húzd a burkolatot és máris lent van a burkolat (még a kézifék rúdjából ki kell akasztani).

Második lépés:
   Tartsd a könyöklő álványát a leszedett müanyag elemhez és jelöld össze (3 csavar). Furd ki, az álványt és a támaszt szereld össze, majd csavard össze a burkolatot és azt összeszerelt könyöklőt. Ne felejtsd ki a merevítőt!!! 13-as csőkulcs kell hozzá, a kézifék mellett találod az anyát, az alá kell becsavarni. Majd pattinsd az egészet a hejére.

Harmadik lépés:
   Használd egészséggel, kényelmes és praktikus, nekem már több mint fél éve benne van és nincs panaszom!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

muslica

  • Guest
Re: Könyöklő MK7-be!
« Reply #2 on: 2007 May 21, 17:39:58 pm »
Köszön szépen a gyors választ! Így már fogok boldogulni.

Lacus

  • Guest
Re: Könyöklő MK7-be!
« Reply #3 on: 2007 May 29, 10:40:07 am »
Sziasztok engem is érdekelne hogy hol és milyen könyöklöt tudnék beszerezni, aminek a minősége is jó.....
Kösz a válaszokat és további szép napot üdv Lacus

muslica

  • Guest
Re: Könyöklő MK7-be!
« Reply #4 on: 2007 May 29, 14:04:42 pm »
Én a www.nefelejts.hu-ról rendeltem, szerintem nagyon jó a minősége, a beszerelése is elég egyszerű.

norbert8210

  • Guest
Re: Könyöklő MK7-be!
« Reply #5 on: 2008 January 25, 20:45:03 pm »
Sziasztok!Az a helyzet hogy szerettem volna én is egy könyöklőt kényelmi szempontból,felhívtam a Nefelejts kft-t és azt a választ kaptam hogy mk7-hez még nincs aljzat amire a házat rá lehetne tenni,mert megváltoztatták az új fifik padlólemezét,na most ami van nekik azt nem lehet normálisan rögzíteni,szerintetek tényleg így van?Vagy csak nem kapott évvégén jutalmat és nem akart eladni?

andris007

  • Guest
Re: Könyöklő MK7-be!
« Reply #6 on: 2008 January 25, 23:04:20 pm »
[img]Bakker, én is így jártam...

 >:(

Sőőőt...megvettem egy boxot, mondta az eladó: peeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrsze! jó bele... http://www.homasita.hu/index.php?modul=3&term_id=010015,5&kat=dk1 hazavittem, összeraktam, aztán állatira nem passzolt... visszavittem, hogy cseréljék ki, adják vissza a pénzem vagy bármi, erre az volt a válasz, hogy nem veszik vissza mert össze van karcolva. :dark1: Ugyanis csavarozni kell a drágát a lábrésznél, ott ugye feketére van festve a fém. Ha azalátétet odateszem, az lekarcolja a festéket....ha nem, akkor is... le is kapta, éppen annyira, hogy ne vegyék vissza. :BangHead:  Ugyhogy van egy használhatatlan könyöklőm, ami nem jó a szekérbe... :crybaby2:  Én nem a nefelejtsnél vettem, ott azt mondták, jó bele. Csak nem volt kedvem 15 misit otthagyni érte. Igaz, igényes, szép darab...

Offline dec14

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 48
  • Segített?: +1/-0
  • optimista
Re: Könyöklő MK7-be!
« Reply #7 on: 2008 January 26, 09:26:59 am »
Üdv!

Tevagy a sokadik akire rásózták a gagyit ! Rám is ! De én nem adtam fel. Igaz, én sejtettem, hogy ami olcsó, az átalakítás nélkül nemfog passzolni ! A gyári ára 15-20e.forint.

Azért olcsó hogy megvegye mindenki különösebb szemrevételezés nélkül, és az eredmény az ami nálad is.
Én átalakítottam, nekem hátrahajtható, amikor vezetek lehajtom. Ha átakarod alakítani lefotózom neked.

AVE!
dec14

andris007

  • Guest
Re: Könyöklő MK7-be!
« Reply #8 on: 2008 January 26, 10:04:04 am »
Igenigenigen!!! Lécciléccilécci! :notworthy: :notworthy: :laugh:

Offline donmilcsi

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 307
  • Segített?: +9/-3
  • GHIA
Re: Könyöklő MK7-be!
« Reply #9 on: 2008 January 26, 11:28:04 am »
Nekem ez van benne, ez direkt Fiestába való, szóval nem igényel átalakítgatást. Kényelmes, praktikus, és beleolvad az utastérbe, szóval mintha gyári lenne. Igaz 15 ropi volt, de szerintem megéri!

[a csatolmány törölve]
Vissza kettő, padló ;)

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Könyöklő MK7-be!
« Reply #10 on: 2008 January 26, 12:50:08 pm »
nekem is ilyen van mint a képen 3 éve 16880HUF ba fályt. ez egyezik Fiesta MK6, MK7, Fusion középkonzoljához!
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

norbert8210

  • Guest
Re: Könyöklő MK7-be!
« Reply #11 on: 2008 January 26, 14:49:34 pm »
igen nekem is erről beszélt de ezt csak ő szerinte 2005 szeptemberig gyártott típusokba jó,bár látom Donmilcsinek mk7-e van ha neki jó lett,nekem is jó kell hogy legyen.Hétfőn felhívom ezt a metroman-t meglátjuk mit mondanak.Ez azért jobb mint egy univerzális nem?igaz hogy drágább jóval de ezt ha beteszi az ember örök darab mondhatni.

Offline dec14

  • Hallott már a fiestáról
  • **
  • Posts: 48
  • Segített?: +1/-0
  • optimista
Re: Könyöklő MK7-be!
« Reply #12 on: 2008 January 26, 17:20:59 pm »
Üdv!

Az enyém ilyen lett, egy kis átalakítással.

AVE!

[a csatolmány törölve]
dec14

andris007

  • Guest
Re: Könyöklő MK7-be!
« Reply #13 on: 2008 January 26, 18:03:57 pm »
Köszi a segítséget!

Megpróbálok beszerezni én is egy ilyen kütyüt, hátha...Mé :notworthy:g 1x köszi!!

Offline donmilcsi

  • Megszállott fiestás
  • ***
  • Posts: 307
  • Segített?: +9/-3
  • GHIA
Re: Könyöklő MK7-be!
« Reply #14 on: 2008 February 06, 09:07:52 am »
Kuti, írtad hogy neked is ilyen van mint nekem... neked is lötyög egy csöppet, vagy tök stabilan áll?
Vissza kettő, padló ;)