Author Topic: Fűtőventillátor nyikorgás  (Read 21498 times)

urobi

  • Guest
Fűtőventillátor nyikorgás
« on: 2010 June 10, 09:47:21 am »
Sziasztok!

Még télen jelentkezett a probléma, hogy 0 fok alatt a fűtőventillátor sivító hangot adott mindaddig, amíg megfelelően be nem melegedett az utastér.
A hideg elmultával a probléma is megszünt.
Viszont nem szeretném megvárni, hogy megint előjöjjön, gondolatom szerint egy kis kenőanyag bejuttatása a megfelelő helyre orvosolná a problémát.
Van-e valakinek tapasztalat hogy mennyire bonyolult a ventillátorhoz eljutni, merről kezdjem a bontást, mennyit kell bontani?

Ja majd elfelejtettem 2005/09 1.4 Tdci.
« Last Edit: 2010 June 10, 09:49:05 am by urobi »

Offline Roxin

  • A mester
  • *****
  • Posts: 435
  • Segített?: +6/-1
Re: Fűtőventillátor nyikorgás
« Reply #1 on: 2010 June 10, 12:14:31 pm »
Nekem is megvan a jelenség  ;) pedig az enyém mk3.Ha feltekerem 3-ra és vissza akkor elhalgat.(nálam)

tomycz

  • Guest
Re: Fűtőventillátor nyikorgás
« Reply #2 on: 2010 June 28, 18:44:32 pm »
Sziasztok!

Nekem is csinálta, megoldást sajnos én sem tudok, szóval inkább jelzésértékű a hozzászólásom. :D
Szerintem annyira nem vészes, nem sokáig hallatja a hangját.  :)

Egyébként nemhiszem, hogy nagyon egyszerű lehet hozzáférni a ventillátorhoz. ???

Fiesta 1.3 / 2006.08 / MK7

Offline bull84

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1241
  • Segített?: +42/-0
Re: Fűtőventillátor nyikorgás
« Reply #3 on: 2010 June 29, 08:33:04 am »
Mk4-es fiestánál pollenszűrő felől lehetett, esetleg ennél meg kell nézni a kesztyűtartó alatt hogy hozzá férsz-e. De szerintem nem tudsz mit csinálni mert zárt házban van a csapágy és nem lehet hozzáférni, én is próbáltam mk4-nél de nem szedtem szét, elvileg önkenő csapágy van benne

Offline tibz

  • Újonc
  • *
  • Posts: 10
  • Segített?: +0/-0
Re:Fűtőventillátor nyikorgás
« Reply #4 on: 2011 March 30, 19:26:10 pm »
Nekem is nyikorgott az akkor még csak 2 éves tdci-n. Elvittem gariba csinálják meg. 2 óra után kaptam vissza a kocsit. a munkalapra csak annyit irtak, hogy megkenték. Persze nyikorgott tovább. visszamentem a munkafelvételre és hosszas fenyegetőzés után kaptam időpontot cserére. Azóta csak csinnyával használom, nehogy megint cserélni kelljen.

vik75

  • Guest
Re:Fűtőventillátor nyikorgás
« Reply #5 on: 2012 February 08, 08:37:06 am »
Sziasztok,

én cserélni szeretném a fűtőmotoromat. Tudna valaki segíteni, hogy miként álljak hozzá?
Fűtésboxba be lehet jutni az egész műszerfal leszerelése nélkül? (MK6)

Köszönöm!

takee

  • Guest
Re:Fűtőventillátor nyikorgás
« Reply #6 on: 2012 February 08, 08:47:48 am »
Természetesen az enyém is nyikorgott hidegben.

Szétbontottam a tűzfal előtti lemezt és kiszedtem a ventillátor műanyag burkolatát, onnan már hozzáférni a csapágyhoz WD-40-es csővel. Megolajoztam, de nem szűnt meg teljesen.
Csöndesebb lett, csak közvetlen bekapcsolás után nyikorog pár másodpercig, utána semmi hangja. A kezdeti, 1-2 másodperces nyikorgást meg ki lehet bírni.

Érdemes megcsinálni, nem nagy meló, csak türelemjáték.

MK3-asról (pontosabban MK3.5-ről) beszéltem

vik75

  • Guest
Re:Fűtőventillátor nyikorgás
« Reply #7 on: 2012 February 08, 08:52:22 am »
Köszi, azon már túl vagyok, ennek K.O. Megvettem a ventit, csak célirányosan mennék neki a dolognak.

sztrakk9

  • Guest
Re:Fűtőventillátor nyikorgás
« Reply #8 on: 2012 February 08, 09:16:28 am »
Nekem mk7 és csiporog,na vagy felgyújtom vagy van valami megoldás a jó idő megvárásán kívül???

Offline gaba6

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 162
  • Segített?: +3/-1
  • gaba06
Re:Fűtőventillátor nyikorgás
« Reply #9 on: 2012 February 08, 12:10:32 pm »
Nekem is megvan a próbléma.
Megoldás:tavasz jön-megnézem a müszerfal bontátását a szerelési könyvembe km6 hoz,csak a müszerfal egy részét kibontod és a ventinlátor zörög,vagy bezsirozod és annyi,vagy csere.szerintem megéri,valószinü a csapágyainál van baj.

sztrakk9

  • Guest
Re:Fűtőventillátor nyikorgás
« Reply #10 on: 2012 February 08, 12:44:57 pm »
Addig meg hangos zene vagy füldugó.  ;D :( :o

Offline tarjoska

  • A mester
  • *****
  • Posts: 476
  • Segített?: +52/-0
Re:Fűtőventillátor nyikorgás
« Reply #11 on: 2012 February 08, 13:17:40 pm »
legtöbb venti, amit láttam, az perselyes,nem csapágyas, amit szintén lehet cserélni, csak egy jó esztergályos kell hozzá... nameg némi türelem  :D
A "tiszteletbeli szokásos" by Csipi

Offline gaba6

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 162
  • Segített?: +3/-1
  • gaba06
Re:Fűtőventillátor nyikorgás
« Reply #12 on: 2012 February 08, 18:44:31 pm »
csapágy v persely az mindegy.Lényeg ha kibontod akkor mind2 cserélhető és tádáááá megoldva.
Amúgy tipushiba

Gaben81

  • Guest
Re:Fűtőventillátor nyikorgás
« Reply #13 on: 2012 February 08, 20:56:04 pm »
Nekem is nyikorog a fűtőventi. Kb. november elejétől márciusig kell együtt élnem vele...Ez van. A kibontáshoz mellékelek egy képet, aki nekiugrik és kiszedi annak segítség lehet:

http://gaben81.atw.hu/fiestaklub/heater_motor.jpg


sztrakk9

  • Guest
Re:Fűtőventillátor nyikorgás
« Reply #14 on: 2012 February 08, 21:20:11 pm »
Azonkívül,h ez egy jobb kormányos verda lehet,nem sok mindent értettem meg belőle, :o ???meg,h le kell venni a bizti táblát.