Author Topic: Gyári rádió  (Read 44532 times)

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: Gyári rádió
« Reply #30 on: 2008 February 18, 21:57:54 pm »
Igen ezzel a rendelési számmal rendeltem, gyári ford. Kipróbáltam az én dolgaimat mással, vettem új kábelt és azokkal semmi gond tökéletesen működnek. Kipróbáltam bátyám autójában is az aux csatit és azzal működik rendesen. Szerintem a jackaljzattal van a baj. Nem lehet teljesen beledugni a jackdugót hamarabb felütközik a peremén mint mielőtt rendesen bekattana. Kipróbáltam hangszóróval az mp3 lejátszót és ha egy kicsit kihúzom a jackdugót a hangszóróból ugyanazt a jelenséget produkálja. Kedden viszem vissza.
Sziasztok én is szereltem be gyári cstlakozót a kocsiba és elősször én is hasonlót tapasztaltam.
megpróbáltad már benyomni a közepét a csatinak? mert az enyém olyan hogy ha már a helyén van akkor jó erősen össze kellett pattintani hogy a helyén maradjon igy lejjebb ment kb1-2 mm ert ez pont elég volt ahoz hogy érintkezzen az összes csatlakozó
egy próbát megér

muslica

  • Guest
Re: Gyári rádió
« Reply #31 on: 2008 February 19, 12:25:39 pm »
Nem próbáltam még lehet ez a baj. Most jöttem meg a ford szervízből és fantasztikus módon akarták megoldani a problémát, ráragasztottak kivülre egy fém alététet a csatlakozóra, hogy a jack dugót ne lehessen jobban bedugni. Mondanom sem kell, hogy így is maradt ugyanolyan sz*r csak még ráadásul csúnya is lett. Rendelnek egy másik szetett és kicserélik mert ez így nagyon ratyi. Nem értem hogy tud egy gyári szakszervíz ilyen munkát kiadni a kezéből. Majd teszek fel képeket is róla nagyon gáz.
Pocok, légyszives ha tudsz tegyél már majd fel képet a Te aljzatodról. Oldalról érdekelne, hogy mennyire lóg ki. Köszi!
Ja, és Te magadnak szerelted be? A jack aljzatot ugye alulról kell a furatba betenni (11 lépés a szerelési útmatató szerint), és ez után kell még erősen összenyomni (11 lépés KLICK)? Mert akkor szerintem ezt nem csinálták meg a szalonban. Ha így van akkor is mostmár mindenképpen cserélni kell mert összeragasztózták a tetejét.
Köszi



[a csatolmány törölve]
« Last Edit: 2008 February 19, 16:54:37 pm by muslica »

Offline Pocok

  • A mester
  • *****
  • Posts: 529
  • Segített?: +45/-1
Re: Gyári rádió
« Reply #32 on: 2008 February 20, 18:43:49 pm »
Nem próbáltam még lehet ez a baj. Most jöttem meg a ford szervízből és fantasztikus módon akarták megoldani a problémát, ráragasztottak kivülre egy fém alététet a csatlakozóra, hogy a jack dugót ne lehessen jobban bedugni. Mondanom sem kell, hogy így is maradt ugyanolyan sz*r csak még ráadásul csúnya is lett. Rendelnek egy másik szetett és kicserélik mert ez így nagyon ratyi. Nem értem hogy tud egy gyári szakszervíz ilyen munkát kiadni a kezéből. Majd teszek fel képeket is róla nagyon gáz.
Pocok, légyszives ha tudsz tegyél már majd fel képet a Te aljzatodról. Oldalról érdekelne, hogy mennyire lóg ki. Köszi!
Ja, és Te magadnak szerelted be? A jack aljzatot ugye alulról kell a furatba betenni (11 lépés a szerelési útmatató szerint), és ez után kell még erősen összenyomni (11 lépés KLICK)? Mert akkor szerintem ezt nem csinálták meg a szalonban. Ha így van akkor is mostmár mindenképpen cserélni kell mert összeragasztózták a tetejét.
Köszi


Helo
A helyzet az hogy én szereltem be magamnak a csatlakozót,nekem nem volt ilyen rajzom mint neked de megoldottam alulról kell a 20 as lukba tenni a csatit addig nyomod fel amíg a fülek be nem kattannak, ezután nálam szürke középső részt jó erősen lefele nyomni 11. ábra amíg be nem kattan a helyére. ha meglesz az uj csatid az gyárilag nyitva van vigyázz nehogy összenyomd beszerelés előtt mert érdekesen lehet szétszedni én igy jöttem rá hogy kinyitott helyzetben nem érintkezik mind a 4 csati csak 3 .Képet holnap teszek fel róla oks? Ha mégis összenyomnád kipróbálni akkor két oldalt találsz rajta 2 fület azt egy tűvel megnyomva ki lehet nyitni. amugy ennek a középső résznek tartó szerepe is van.
Ha érdekel még vmi írj

muslica

  • Guest
Re: Gyári rádió
« Reply #33 on: 2008 February 20, 18:59:39 pm »
Nagyon szépen köszönöm a választ. Szerintem nekem tuti ezt a bepattitás műveletet felejtették el. A kép mostmár nem fontos.

Kbali

  • Guest
Re: Gyári rádió
« Reply #34 on: 2008 April 23, 10:21:24 am »
Sziasztok! Céges autónak kaptam egy 2007-ben vett MK7-est.
6000-es CD van benne, állítólag játszik mp3-at. Igaz ez? ha igen, akkor milyen bitrátát eszik meg? 192-est próbáltam írt és újraírt CD-n, de CD errort írt ki. Egyáltalán milyen CD-ket tud lejátszani. Azért kérdezem mindezt, mert nem kaptam a CD-hez kezelésit.

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: Gyári rádió
« Reply #35 on: 2008 April 23, 10:43:51 am »
Szia!

Ez sajnos nem "eszi" meg csak az audioCD-ket  :(

Kbali

  • Guest
Re: Gyári rádió
« Reply #36 on: 2008 April 23, 14:39:10 pm »
Szia!

Ez sajnos nem "eszi" meg csak az audioCD-ket  :(
Afranc!  :'( akkor így jártam. Szerencsére van audio bemenet, legalább a navimról tudom hallgatni az mp3 számokat.
Köszi az infót!

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Gyári rádió
« Reply #37 on: 2008 April 23, 19:10:08 pm »
nekem 4500-as van benne de ott szídom, hogy csak CDA formátumot játszik. A balatoni úthoz kevés egy CD :(
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: Gyári rádió
« Reply #38 on: 2008 April 24, 09:31:55 am »
Ezért kellett elcsúfítanom a napellenzőt egy CDtartóval  >:(

Offline Kuti

  • Lacos
  • A mester
  • *****
  • Posts: 1743
  • Segített?: +33/-4
Re: Gyári rádió
« Reply #39 on: 2008 April 24, 19:48:03 pm »
Viccelsz? én a helyedbe a másik napellenzőt is megtömném CD-vel, mondom én aki má egy hónapja elfelejt CD-t rakni a kocsiba
Astra vagy Fiesta!?
ui.: Saját helyesírási hibáimért előre kérek elnézést! :D

Offline bitmester

  • Vezetett már fiestát
  • *****
  • Posts: 180
  • Segített?: +1/-0
Re: Gyári rádió
« Reply #40 on: 2008 April 25, 08:39:24 am »
 :D

Sajnos "túl magas" vagyok hozzá. Ha fent van, akkor nem lehet teljesen kihajtani a napellenzőt a szélvédőig, és sajnos az az 1-2 cm is számít.  :P

pistid55

  • Guest
2500 rádió átalakítása 4 hangszóróra
« Reply #41 on: 2008 September 01, 11:54:45 am »
2500-as  2 hangszórós gyári rádióm van, A rádió szerintem nagyon jól szól nem szeretném kidobni. Az elképzelésem a következő lenne: VISTEON szerintem a 2500-és a 3000 RDS-EON rádiót ugyanarra az alap panelra építette a kölömbség csak a végfok-IC, ill az RDS dekóder, hangsúlyozom ez csak az én elképzelésem. Akinel lenne elfekvőbe 2500 rádió és belenézne és megtudná mondani a végfok-IC tipusát?
én sajna továbbképző tanfolyamra járok igy nincs időm ezt megtenni.

 :)

Energy

  • Guest
Re: Gyári rádió
« Reply #42 on: 2009 April 20, 06:54:46 am »
Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy 6000CD-s rádión lehet azt valahogy állítani, hogy ne 4-es hangerőn induljon el  mindig a kütyü?

Offline sdavid

  • A mester
  • *****
  • Posts: 1317
  • Segített?: +60/-23
Re: Gyári rádió
« Reply #43 on: 2009 April 20, 07:37:21 am »
Hát, nekem mindig olyan hangerőn indul el, ahol utolsó alkalommal volt.

Energy

  • Guest
Re: Gyári rádió
« Reply #44 on: 2009 April 22, 11:49:23 am »
Hát akkor nálam valami gikszi lehet, mert ez biza csak 4-esen szeret elindulni. Kellementlen ugye, hogy ha bekapcsolom a rádiót álló motornál, majd beállítom gyorsan hogy csak 1-2-esen szóljon, majd elindítom később az autót, akkor is visszavált 4-esre :(.